Sessiz Gezegenin Dışında Kozmik Üçleme 1. Kitap

7,4/10  (7 Oy) · 
13 okunma  · 
3 beğeni  · 
487 gösterim
Elinizdeki kitap gerçek bir bilimkurgu klasiğidir ve onun öndeki kahramanı Dr Ransom, Cambridge'li bir akademisyendir. Onu kaçırıp başka bir gezegene götüren kişilerin amacıysa o dünyanın hazinelerini yağmalayıp Ransom'ı oradaki yaratıklara kurban olarak vermektir. Ama öykü elbette ki rayından çıkacak ve o dilbilimci geldiği "sessiz gezegenin" trajik öyküsünü, evrenin her yerinde bilinen biçimiyle çürümüş ve kaybolmuş Yerküre'nin macerasını öğrenecek, o korkunç gerçekle yüzleşip satırarası kahramanlarının yüzyıllardır üstlendiği sorumluluğu anlamak zorunda kalacaktır.

"Seninle ben ilk karşılaştığımızda karşılaşma süreci çok kısa bir sürede olup bitmişti ve bu hiçbir şeydir. Biz şimdi o karşılaşmayı hatırladıkça bir şeyler gelişmekte. Ama hâlâ o karşılaşma hakkında çok az şey biliyoruz. Gün gelip de ölmeye yattığım zaman o karşılaşmayı hatırladığımda ne olacak, o ana kadar geçen günlerim boyunca üzerimde ne etkiler yaratacak - işte gerçek karşılaşma budur. Senin söylediğin şey karşılaşmanın yalnızca başlangıcıdır. Bana sizin dünyanızda da şairler olduğunu söylemiştin. Peki, ama onlar sana bütün bunları öğretmiyor mu?"
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2005
 • Sayfa Sayısı:
  225
 • ISBN:
  9789759970154
 • Orijinal Adı:
  Out Of The Silent Planet
 • Çeviri:
  Fethi Aytuna
 • Yayınevi:
  Kabalcı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Daniela Hunter 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Şuana kadar okuduğum en iyi bilimkurgu/fantastik kitabı olduğunu söylemeliyim. Fantastik dediğime bakmayın. Aslında hikayenin kendisi bir metafor. Okuduğunuzda aslında çok daha derin anlamlar ve dersler taşıdığını anlayabilirsiniz. Sadece harika diyebilirim.