Sessiz Kadınlar

9,0/10  (5 Oy) · 
26 okunma  · 
9 beğeni  · 
749 gösterim
"Aslında benim kim olduğum hiç önemli değil. Sadece bu ülkenin bir vatandaşı olarak elimden geldiği, gücüm yettiği kadarıyla insana ve kadına hak ettiği değeri vermeyi kendimce misyon edindim. Karanlıktan çıkarıp aydınlığa kavuşturma isteği benimki... Hayatın iç huzurla başladığına inananlardanım. Huzur ve umut öylesine tesirli bir ilaç ki hastayı yatağından kaldırır...
Bu kadınların çığlığını duyun!.. Dinleyin onları, fark edin... Yalnızlık ve sahipsizlik insanı manevi anlamda dört duvar arasına hapseder.

En korunmasız ve zayıf kesimde kadınlar. Yaşadıkları her türlü şiddet yalnızca bedenlerine zarar vermiyor; hak arama arzusunu zayıflatıyor...

Ben her gün birazdan hikâyelerini okuyacağınız gibi kadınlarla beraberim. Onlardan başka hikâyem yok; olamaz da. Siz de duyun, siz de bilin istedim bu hikâyeleri.

Sessizliklerine kulak verin. Onlara birlikte umut olalım..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786054505609
 • Yayınevi:
  Turkuvaz Kitap
 • Kitabın Türü:
Yonca 
 19 May 19:29 · Beğendi · 10/10 puan

Ve Bir Ses Yükseldi Veda Hutbesi'nden ; ''Kadınlar Size Allah'ın Emanetidir.'' Hz. Muhammed (S.A.V) Bu sözü unutan abilerimiz,kardeşlerimiz var malesef.
Kitapta onlarca ablamızın yaşadığı kötü olayları hayat mücadelelerine değinmiş.
Kadınlar Allahın emanetidir,9 ay evlatlarını karnında taşıyan en değerli varlıktır.
Analarımızda birer kadın onlara kıyamazken,emanet olan eşi nasıl şiddete ve daha istenmeyen olaylara maruz bırakırlar,inanılacak gibi değil.
Allah ıslah eylesin tez zamanda doğru yola ulastırsın inşaAllah böyle kulları.

Kitaptan 6 Alıntı

Yonca 
18 May 07:42 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Seven erkek varsa,onu sakın bırakma,aşk çok güzeldir,"

Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Sayfa 19 - Turkuvaz Kitap Yayıncılık)Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Sayfa 19 - Turkuvaz Kitap Yayıncılık)
Yonca 
18 May 20:18 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Olmaz demeyeceksin hiçbir şey için bu hayatta."

Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Sayfa 38 - Turkuvaz Kitap Yayıncılık)Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Sayfa 38 - Turkuvaz Kitap Yayıncılık)
Yonca 
18 May 20:32 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Yalnız acı bir lokma, zehirle pişmiş aştan;
Ve ayrılık, anneden, vatandan, arkadaştan."
Necip Fazıl Kısakürek

Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Sayfa 41 - Turkuvaz Kitap Yayıncılık)Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Sayfa 41 - Turkuvaz Kitap Yayıncılık)
Yonca 
18 May 19:52 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Hayatın bana bir mutluluk borcu var."

Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Sayfa 22 - Turkuvaz Kitap Yayıncılık)Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Sayfa 22 - Turkuvaz Kitap Yayıncılık)
Yonca 
18 May 08:16 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Gül’ün hikâyesi Karadeniz’in iklimi gibi sert mi sert. Önce yoksullukla, sonra sevgisizlikle sınayan bir hikâye bu… Yoksulluk hadi neyse de, sevgisizlik yormuş en çok Gül’ü. O çok sevdiği babası bir günden bir güne başını okşayıp, “kızım” diye baba yüreğine bastırmamış Gül’ün zayıf bedenini. “Halamlara gitmiştim bir keresinde. Halamın kızının saçlarını tarıyordu, okşuyordu babası. Ben çok imreniyordum onu görünce, benim babam niye böyle değil deyip ağlıyordum hep.” Gül yine de kızmamış ama babasına, “Belki de sevgisini göstermiyor” diye düşünmüş. Babası onu yedi yaşındayken şehirdeki nakışevine göndermiş. Orada nakış öğrensin, atölyede çalışsın, para kazansın diye… Gül 15-20 genç kızın kaldığı nakışevine giderken üstüne giyeceği doğru dürüst bir elbisesi bile yokmuş. Annesi kendi elbisesinin kollarını kesip ona pantolon yapmış, ayağındaki ucu yırtık çorapları vermiş; yokmuş çünkü ne kıyafetleri, ne de kıyafet alacak paraları…

Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Sayfa 12)Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Sayfa 12)
Yonca 
19 May 16:23 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Evlenmek istemediği için keserle kafasını yaran,yumruğunu,tekmesini hiç esirgemeyen babası...
"Hayatımı çaldı! Kız çocuklarını inek,arsa,bağ bahçe olarak görüyordu."

Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Turkuvaz Kitap Yayınları)Sessiz Kadınlar, Esra Erol (Turkuvaz Kitap Yayınları)