Kitap
Sessizlik

Sessizlik

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.5
10 Kişi
21
Okunma
6
Beğeni
235
Gösterim
397 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 15 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Panama Yayıncılık · Eylül 2019 · Karton kapak · 9786057739001
Orijinal adı
The Silence
Ukrayna’da, binlerce yıl boyunca dış dünyadan izole olmuş, devasa bir mağara sistemi keşfedilir. Tüm dünya nefesini tutmuş, asrın bilimsel keşfi olarak nitelendirilen bu olayı televizyondan canlı olarak takip etmektedir. Ne var ki hayranlık uyandıran bu karanlık ekosistemin derinliklerinden, birtakım kanatlı yırtıcılar gün yüzüne çıkar. Gözleri görmeyen yaratıklar, sese yönelerek avlanmak konusunda oldukça gelişmiştir. Öyle ki en küçük canlılardan en büyüklerine kadar hepsi onlar için birer avdır. Üstelik akla hayale sığmayacak bir hızla üreyerek tüm Avrupa’ya yayılırlar. Pandora’nın kutusu artık açılmıştır. Bağırmak, hatta fısıldamak bile ölüme bir çağrıdır. Şehirler alev alev yanarken, dünya bir anda bambaşka bir yer hâline gelir. Yaratıklar hızla dünyanın dört bir yanını kuşatırken, genç bir kız ailesiyle birlikte hayatta kalmanın yollarını arar. Yıllar önce geçirdiği trafik kazası sonucu işitme duyusunu yitiren Ally, sessizlik içinde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu çok iyi bilmektedir; şimdi, ailesinin hayatta kalmak için tutunacağı dal da tam olarak budur. Evlerini terk etmek, kalabalıklardan uzaklaşmak, konuşmamak, sessiz ve sakin bir yer bulup beklemek… Peki, kâbus son bulacak mıdır? Kıyametin ardından geriye nasıl bir dünya kalacaktır? Ally ile ailesinin çıktığı bu kâbus dolu yolculukta, kimi zaman hüznü kimi zamansa dehşeti yaşayacaksınız. (Tanıtım Bülteninden)
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺19,58
7.5
10 üzerinden
10 Puan · 4 İnceleme
Exomoza
Sessizlik'i inceledi.
397 syf.
·
2/10 puan
400 sayfalık bir kitabın her bir sayfası sanki yazılmak için yazılmıştı. Kurgu ne kadar alışık olsak da gayet güzeldi ama betimleme ler beni çok yordu. Çok az betimlemeye sahip bu kitap genellikle diyaloglar ve olay akışı üzerine kurulmuştu. Daha kötüsü olay bir yere baglanmadı ve kitabı bitirip şöyle bir durduğunuz da "ben ne okudum şimdi?" hissiyatı verdi. Çok uygun bir fiyata almıştım ve siz de uygun bir fiyata bulursanız mutlaka okuyun kötü değil derim ama özel olarak girip alınacak bir kitap da değil. Şimdiden keyifli okumalar :)
Sessizlik
7.5/10
· 21 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
ASİL
Sessizlik'i inceledi.
397 syf.
·
Puan vermedi
Sessizlik
Bir solukta okunabilecek bittikten sonra tıpkı kapaktaki gibi kelebek etkisi bırakacak bir kitap. Anlatımı sade ve anlaşılır. Sizi kendi dünyasına çekip kitap bitene kadar hapsedecek bir roman.
Sessizlik
7.5/10
· 21 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Murat Aloglu
Sessizlik'i inceledi.
397 syf.
·
7 günde
·
5/10 puan
Polisiye - Gerilim
"The Walking Dead" çizgisinde ancak çağımızda gerçekleşmesi daha mümkün olan bir roman. Ukrayna'da izbe bir yerdeki mağarada bir araştırma sonucu mağaraya özgü bir ekosistem keşfedilir ve burada yaşayan "vesp" adlı canlı türüne rastlanır. Ancak bu canlılar sese karşı oldukça duyarlıdır ve mağaraya adım atılması dünyanın seyrini altüst edecektir. Mağaradan çıkan binlerce vesp en ufak duyduğu sesin sahibi insan dahil ayırt etmeden sivri dişleri ve dokungaçları ile önüne gelen her şeyi avlamaya başlayacaktır. İngiltere'nin kuzeyinde yaşayan sağır Ally ise ailesiyle birlikte hayatta kalmaya çalışırken bu sağırlığı hayatta kalması için en önemli avantajı olacaktır.
Sessizlik
7.5/10
· 21 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
397 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Sessiz olun ki hayatta kalabilesiniz!.. . . Ally, sessizlik içinde yaşamaya alışkındı. Yıllar önce geçirdiği bir kaza sonucu duyma yetisini kaybetmişti. Bir gün televizyon başında Ukrayna 'da yapılan bir arkeolojik kazı görüntülerini izliyordu. O günün, hayatlarının normal seyrettiği son gün olduğunun farkında değildi tabii ki... Adını Vesp koydukları, kör yaratıklar öyle hızlı yayılmaya başlamıştı ki, geçtikleri yerlerde canlı bırakmadan, duramadım ilerliyorlardı. Peki güvenli olan yer neresiydi. Evde mi kalmalılar, yoksa güvenli bir yere mi ulaşmalılar.. Ancak, ne yapacaklarsa sessiz yapmak zorundalar. Çünkü Vespler yerlerini, çıkardıkları sesleri dinleyerek belirliyor. Sessiz, vahşi, ilkel yeni dünya düzenine hazır mısınız? . Aklınızın sınırlarını zorlayacak bir macera ve temposu düşmeyen bir kitap okumak istiyorum diyorsanız #sessizlik tam sizin ihtiyacınız olan kitap der, ilgililerine şimdiden keyifli okumalar dilerim Kitapla Kalın
Sessizlik
7.5/10
· 21 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4