Sessizlik Bir Erdemdir

7,8/10  (4 Oy) · 
12 okunma  · 
2 beğeni  · 
868 gösterim
Birbirimize ulaşmanın giderek zorlaştığı günümüz dünyasında Tamaro'dan bir umut ışığı... Sözsüzlük ve suskunluk... İletişimsizliğin hayata egemen olduğu çağımızda bir yanda ölüm öte yanda yaşamın pırıltısı... Sözün giderek anlamını yitirdiği günümüzde bir umut ışığı... Yanlış sözleri sessizliğin erdemiyle örten, yaraları elbirliğiyle saran... Birbirimizi dinlemeye, anlamaya yapılan kışkırtıcı bir çağrı... Her Sözcük Bir Tohumdur bu... Hayata tutunamayan bir genç kız... Ona mektuplarıyla omuz veren bir kadın... Sevginin ateşi ve ruhun rüzgârı olmadan hiçbir yere varılamayacağını, yaşamın sıradanlığı içinde tutsak kalacağımızı anlatan mektuplarda satır aralarına gizli ışıltılar... Daha Çok Ateş Daha Çok Rüzgâr bu. "Bilinmeyen korku, gizem şaşkınlık yaratır" başlıklı bir konuşma... Ardından "Adalet ve bağışlanma" ve sonunda yazarın kendini, sanatsal gelişimini, iç dünyasını, kitaplarına yönelik yorumlarını tüm içtenliğiyle dile getirdiği bir söyleşi... Aşılan yollar, varılan yerler... Eve Doğru bu.
Susanna Tamaro'nun daha önce ayrı ayrı basılan üç kitabı bir arada. Yazarın okurlarına açtığı yüreği, iç dünyası... Hem bir yaşam kılavuzu hem de hazine değerinde dostane sohbetler...
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  270
 • ISBN:
  9789750713583
 • Orijinal Adı:
  Ogni Parola è un Seme, Più Fuoco, Più Vento, Verso Casa
 • Çeviri:
  Eren Cendey
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Rezzan 
24 May 2016 · Kitabı okudu · 52 günde · 8/10 puan

Yazarın Her Sözcük Bir Tohumdur, Daha Çok Ateş Daha Çok Rüzgar, Eve Doğru kitaplarının biraraya getirilmiş hali. Kitabın son bölümü Yayınevi - Susanna Tamaro söyleşisi ile tamamlanmış. Durumların değerlendirilmesine farklı bir açı, samimi bir anlatımla sunulmuş. Beğendim ve tavsiye ederim.