Sevgi Denizi Aşkın Lisanı Yoktur

7,8/10  (4 Oy) · 
25 okunma  · 
3 beğeni  · 
741 gösterim
"Unutulmaz." -Sue Gee
"Heyecanlı." -Financial Times
Dondurucu bir şubat gecesinde bir kadın içkinin de etkisiyle intihar etmek için kendini Morecambe Körfezinin sularına bırakır. Ölüme kelepçelendiğini düşündüğü sırada bunun yerine kendisini genç bir Çinli kum midyesi toplayıcısının hayatını kurtarırken bulur. Genç adam trajik toplu boğulma olayından canlı kurtulabilen tek kişidir. Kayıp olarak öldüğü sanılan Wen için Angie beklenmedik bir sığınak olur. Ne ortak bir lisanı ne de tecrübeyi paylaşmadıkları halde Angie onun kalmasına ve görünmez olmasına izin verir. Kısa zaman içinde bu alışılmadık çift arasında tutkulu bir birliktelik filizlenmeye başlar.
Ama çok geçmeden Wenin geçmişi arayı kapatır. Wen hâlâ onu Çinden getiren insan kaçakçılarına borçludur. Ve kızkardeşi Lily onun hatırasının peşinden İngiltereye geldiğinde farkında olmadan Wenin kaderini de çizer. Sevgi Denizi okuyucuyu daha başında tutsak ederek, kendimizinkine paralel, trajik ve saklı bir dünyaya ışık tutan bir roman. Kimlik ve kültürün, insan ruhunun kontrol edilmesindeki güçlüğün ve aşkın kuvvetli anaforunun bir hikâyesi.
Betsy Tobin Amerikanın orta batısında doğdu ve 1989da İngiltereye yerleşti. Bone House, The Bounce ve Ice Land isimli başarılı üç romanın daha yazarıdır. Islington, Londrada eşi ve dört çocuğu ile birlikte yaşamaktadır. Yazarın Bone House isimli romanı The Commonwealth Ödülüne aday gösterilmiş ve Amerikada ise Herodotus Ödülünü kazanmıştır.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786055433338
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Apo prvn 
08 Eyl 23:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nasıl anlatsam, erotizm? Evet evet erotizm... Eski okuduğum kitaplardan bakıştığımızda ilk aklıma bu geldi. Cinsel açlığı olan iki insan ortak bir lisanları olmamasına rağmen birlikte oluyorlar, sahi aşk vardı bu kitapta değil? Nerdeydi diye biraz düşündüm.. Hatırlamak vaktimi aldı sahi neden aşkı örtmüştü bilinçaltım... Oysa aşkı bulduklarinda çocuksu bi sevincim vardı okurken...

SuSaMe 
12 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hediye gelmişti, kitabı bu kadar beğeneceğimi düşünmemiştim açıkçası. Okudukça çok beğendim ve kitap bittiğinde çok etkilendiğimi hissettim ...Diğer kitaplardan farklı bir konusu ve olay örgüsü var. Ayrıca akıcı, duru ve gerçekten temiz bir roman olmuş bana göre. Kütüphanemin nadide kitapları arasında... Teşekkürler Besty Tobin...

Kitaptan 1 Alıntı