Sevgi Uğruna Yaptıklarımız

8,5/10  (60 Oy) · 
235 okunma  · 
63 beğeni  · 
2.051 gösterim
Aynı şeyin özlemini çeken iki kadın...
Ailenin Ne Anlama Geldiğini Öğrenecekleri Duygusal Ve Dokunaklı Bir Yolculuk...

Yıllar süren uğraşına rağmen çocuk sahibi olamaması Angie Maloneu çok üzmüştür. Acı dolu bir boşanmanın ardından Pasifik Northwestteki kasabasına döner ve aile restoranının yönetimini devralır. Hayatın dalgalar gibi yükselip alçaldığı West Endde, problemli genç bir kadınla tanışıp arkadaşlık etmeye başlayan Angienin hayatı bütünüyle değişmeye başlar.

Angie, Lauren Ribidoyu işe alır çünkü on yedi yaşındaki bu kızda farklı bir şeyler bulur. Aralarında sıkı bir bağ oluşur ve annesi Laurenı terk ettiğinde Angie ona kalacak bir yer verir. Ama bu iyiliğin sonuçlarına göğüs gerecek güçte değildir henüz. Biri çocuk özlemi çeken, diğeriyse anne sevgisine hasret bu iki kadın kimsenin hayal edemeyeceği bir şekilde sınanacaktır.

"Harika... Çok dokunaklı... Karakterlerin sıcaklığı ve karmaşık kişilikleri derinlerde kalmış duyguları ortaya çıkarıyor."
RT Book Reviews

"Hannah, okuyucuyu karakterlerin hayatına sürükleyip onları kendi arkadaşlarıymış gibi hissettirirken ailedeki acıları ve sevinçleri ele alarak neden kadın edebiyatının yıldızı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor."
Booklist

"Hannah başkahramanlarının ruh halini derinlemesine yansıtıp hislerindeki ufak farklılıkları betimlemekte çok başarılı."
The Washington Post Book World

"Yürek burkucu... Hem acı hem tatlı."
Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786053430100
 • Orijinal Adı:
  The Things We Do For Love
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nefise Şahin 
12 Mar 21:26 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kristin Hannah çok sevdiğim yazarlardan birisidir ve uzun zamandır okumamanın verdiği hasretle kitaba aşkla saldırdım diyebilirim.

Kitap, çocuk hasreti çeken bir kadının, aile arayan bir genç kızla yollarının kesişmesiyle başlıyor. Alınan önemli kararlar, ayrılıklar ve pişmanlıklar çerçevesinde ilerleyen kitap gerçekten sevgi uğruna yaptıklarımızı bizlere gösteriyor.

Umut, her zaman bir yerde vardır. Hayaller, farklı yollardan da olsa gerçekleşebilir. Sürekli kendimize yönelmek, karşımızdaki insanları incitebilir. Bazı acılar tek kişilik değildir. Paylaşmayı ve birlik olmayı öğrenmeliyiz.

Kitabın ana karakteri olan Angie bunları acı deneyimlerle öğreniyor.

Duygusallığın ağır bastığı; aşk, özlem, aile gibi konuları içinde barındıran harika bir kitap.

Şiddetle tavsiye edilir.