Sevgi Uğruna Yaptıklarımız

8,6/10  (46 Oy) · 
197 okunma  · 
45 beğeni  · 
1.791 gösterim
Aynı şeyin özlemini çeken iki kadın...
Ailenin Ne Anlama Geldiğini Öğrenecekleri Duygusal Ve Dokunaklı Bir Yolculuk...

Yıllar süren uğraşına rağmen çocuk sahibi olamaması Angie Maloneu çok üzmüştür. Acı dolu bir boşanmanın ardından Pasifik Northwestteki kasabasına döner ve aile restoranının yönetimini devralır. Hayatın dalgalar gibi yükselip alçaldığı West Endde, problemli genç bir kadınla tanışıp arkadaşlık etmeye başlayan Angienin hayatı bütünüyle değişmeye başlar.

Angie, Lauren Ribidoyu işe alır çünkü on yedi yaşındaki bu kızda farklı bir şeyler bulur. Aralarında sıkı bir bağ oluşur ve annesi Laurenı terk ettiğinde Angie ona kalacak bir yer verir. Ama bu iyiliğin sonuçlarına göğüs gerecek güçte değildir henüz. Biri çocuk özlemi çeken, diğeriyse anne sevgisine hasret bu iki kadın kimsenin hayal edemeyeceği bir şekilde sınanacaktır.

"Harika... Çok dokunaklı... Karakterlerin sıcaklığı ve karmaşık kişilikleri derinlerde kalmış duyguları ortaya çıkarıyor."
RT Book Reviews

"Hannah, okuyucuyu karakterlerin hayatına sürükleyip onları kendi arkadaşlarıymış gibi hissettirirken ailedeki acıları ve sevinçleri ele alarak neden kadın edebiyatının yıldızı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor."
Booklist

"Hannah başkahramanlarının ruh halini derinlemesine yansıtıp hislerindeki ufak farklılıkları betimlemekte çok başarılı."
The Washington Post Book World

"Yürek burkucu... Hem acı hem tatlı."
Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786053430100
 • Orijinal Adı:
  The Things We Do For Love
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
05 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Krıstın Hannah deyince, durup bir iyice düşünmek gerekir. Çünkü, ne tür övgü cümlesi yazarsam yazayım bu yazara çok azdır, Romanlarına inceleme eklemek o kadar zor ki, zorluğunu anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır bir yerde. Bu yazarın bu kitabı dahil, bütün kitapları eksiksiz bir incelemeyi hak eden sayılı romanlardandır. Zaten Krıstın Hannah, drama türünde kalemini en çok takdir ettiğim bir numaralı yazardır. Bu yazara kendimce şu sloganı uygun buldum: " Krıstın Hannah kalemi bağımlılıktır, kitaplarını siz de bağımlı olun." Umarım tırnak içindeki bu cümle yazara ve kitabına olan hayranlığımı anlatabilmiştir bu kitabı henüz okumamış olanlara.

Dilizar Daglioglu 
25 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Kristin Hannah kitapları beni hep dinlendirir. Yine beni dinlendiren güzel bir anlatımdı. Hannah kitapların da; hep yaşarım olayları bu kitapta pek yaşayamadım ,yinede okunası bir kitap.

Şule ALTAN 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız, doğuştan kaybedenlerin hikayesi. Çocuğu olmayan bir kadın ve annesi serseri olan bir genç kız. Kaderleri ortak yazılmış iki ayrı, yalnız insan.
Angie, uzun zamandır çocuğu olsun istiyordu lakin elde edemeyince kasabaya ailesinin yanına dönüyor. Lauren küçük yaşta çocuk sahibi olmuş bir kadının “acınası” kızı. Kaderin cilvesi olsa gerek bu iki kadın birbirini buluyor ve zor zamanlarda birbirlerini bataktan kurtarıyor.
**Kitabı okumayanlar bakmasınlar spoiler içerir.
Angie’nin sonunda kavradığı fakat benim kitabın en başından beri savunduğum Angie’nin bebeği değil Lauren’i evladı kabul etmesi olmasaydı kitaba çok düşük verirdim çünkü mantığa aykırı olurdu. O kızın bebeğine sahip çıkacak birine değil bir anneye ihtiyacı var. Sonunda o da bunu fark etti !
**Spoiler bitti.
Velhasıl rahat okunabilecek, açık bir kitap. Yalnız yazar tekrara düşüyor gibi. Aman dikkat!
Kristin Hannah duygusal ve aynı zamanda realist bir yazar. Hassasanız yahut böyle bir konuda yaralıysanız okumamanızı tavsiye ederim. Genelde mutlu sonla bitse bazen kısa bir ifade sizi alıp “o günler” e döndürebiliyor. Peki, bu kitap neyi işlemiş? Sevgi Uğruna Yaptıklarımız, çocuk sahibi olamamayı ve bu sebeple boşanmayı, yüz üstü bırakılmayı işlemiş. Ve umudu, geç gelen mutluluğu da…

elif dinç 
08 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hannah kitapları arasında yüreğimi en çok ısıtan....içimde yaşadığım bir solukta bitirdiği kitap ..romandaki insanların acıları kopuşları özlemleri sığınmaları

Büşra Dinçer 
29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kristin Hannah'ın bütün kitapları okunmaya değer. Zorluklar, bastırılamayan duygular, annelik isteği, sevgi her şeyin üstesinden gelecektir. En doğrusunu bulacaktır...

Nihal Taşcı 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabın konusunu bile okumadan sırf Hannah'ın kitabı oldugu için aldım ve hiçbir sayfasında pişman olmadım. Her zaman ki gibi Hannah 1 numara...

nurcan turhan 
10 Ara 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hannah yine sıcacık bir aile hikayesi yaratmış. .

Kitaptan 11 Alıntı

Selin 
26 Haz 16:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Zamanını geriye bakarak harcama. Seni bekleyen hayatı kaçırmak istemezsin.

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin Hannah (Sayfa 86)Sevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin Hannah (Sayfa 86)
Selin 
26 Haz 13:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Keder yağmur bulutu gibiydi; eğer sabırlıysanız er veya geç giderdi.

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin Hannah (Sayfa 67)Sevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin Hannah (Sayfa 67)
Şule ALTAN 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Hayatta bazı şeyleri araştırarak bulunmazdı. Beklemek gerekirdi. Ufka bakar, kara bulutların yaklaştığını görürdünüz. Ama o bulutlar yarın mutlaka yağmur yağacağı anlamına gelmezdi. Ertesi güne kadar dağılıp yerini güneşli bir güne de bırakabilirlerdi. Kesinlikle emin olmanın yolu yoktu. Tek yapabileceğiniz yürümeye ve hayatınızı yaşamaya devam etmekti.

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin HannahSevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin Hannah
nergis 
12 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yalan kendi etrafınızda dönüp durmanıza sebep olan buzlu bir yoldur.

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin HannahSevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin Hannah

Ama başka nereye gidebilirdi ki? Çoktan unutulması gereken anıların gölgesindeki ıssız kulübesine mi?

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin HannahSevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin Hannah
Gamze Şahin 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Onu öpmeye başlayınca her şeyi unuttu.Üzerinde böyle bir etkisi vardı.Geceleri yatağında tek başına onu özlerken,bu garip hafıza kaybının sebebini bulmaya çalışırdı.Tek açıklaması aşktı;onun gibi aklı başında bir kıza,sevgilisinin dokunuşu olmadan güneşin gökyüzünden kaybolup dünyayı karanlığa ve soğuğa gömeceğini düşündüren başka ne olabilirdi?

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin HannahSevgi Uğruna Yaptıklarımız, Kristin Hannah
2 /