Sevgili Anne ve Babacığım, Lütfen Bu Kitabı Okur musunuz!..

7,0/10  (3 Oy) · 
10 okunma  · 
3 beğeni  · 
524 gösterim
Biz ne yapacağını bilmeyen ana-babalar kuşağıyız..! Dünyanın eski dünya, ülkemizin eski ülkemiz, insanların eski insanlar olmadığını, değişim rüzgarlarının çoktan fırtınaya dönüştüğünü bir çağda çocuk yetiştiriyoruz. Bu kitap; hızlı toplumsal ve teknolojik gelişmenin yaşandığı, iş hayatının değiştiği, nüfus hareketlerinin sürdüğü, aile yapısının ve aile bireylerinin fonksiyonlarında değişmelerin meydana geldiği, kadının çalışma hayatının içine daha fazla oranda girdiği, genç kuşakta sağlık ve gelecek kaygısının arttığı, suç işleme eğiliminde inanılmaz yükselişklerin yaşandığı, madde bağımlılarının ve zararlı alışkanlıklara sahip kişilerin sayısında patlama olduğu, vasıflı insan gücüne duyulan ihtiyaçla birlikte işsizliğin sürekli tırmandığı, doğru ile yanlışın, iyi ile kötünün iç içe girdiği ve değerlerin ters yüz olduğu, eğitim düzeninde niteliğin giderek azaldığı günümüz Türkiyesinde Eski Yöntem ve Anlayışlara Göre Çocuk Yetiştirilemeyeceğini Kabul Eden ve Kendi Ebeveynlik Anlayış ve Sorumluluklarını Yeniden Gözden Geçirmek İsteyen Anne-Babalar İçin İyi Niyetli Bir Çalışmadır. "Öğretmenim Lütfen Bu Kitabı Okur Musun...!" ismini taşıyan kitabımıza gösterilen büyük ilgi, özellikle anne-babalara dönük böyle bir kitabın yazılması konusunda bizi cesaretlendirdi.

 
İlker Gülenoğlu 
15 May 09:58 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitapta dokuz bölüm bulunuyor. Sayfaların neredeyse yarısına yakın kısmında o bölümle ilgili anılara, öykülere, görsellere yer verilmiş.
Yazar kitabın hemen başında bilimsel bir eser okuyacağınızı bekliyorsanız bu kitap sizi hayal kırıklığına uğratabilir şeklinde bir uyarı yapıyor. Çocuklarını büyütürken onların kendilerine katmış olduğu anne-babalık tecrübelerini okuyucularla paylaşmayı amaç edindiğini belirtiyor. Kitapta sevgi nedir, disiplin ve eğitim, sınava hazırlanma sürecinde çocuklara nasıl destek olunabilir, insan gelişimi konusunda anne-babaların bilmesi gerekenler, haftalık aile saatleri, çalışan anne ve babanın çocuğu, boşanma ve çocuk, çocuğunuz para hakkında ne biliyor gibi bölümler var.
Bu alanda çalışan psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerin, hatta tüm öğretmenlerin ve anne-babaların okuyup kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri bir kitap.