Sevgili Peygamberimiz Aleyhisselatü Vesselam (3 Kitap) Dedesi Abdulmuttalib, Amcası Ebu Talib ve Damadı Hz Ali (ra)'nin Dilinden

10,0/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
4 beğeni  · 
649 gösterim
Sevgili Peygamberimiz Aleyhisselatü Vesselamı çocuklarımıza öğretmek, bir müslüman olarak görevimizdir. Çocuklarımız için bu konuda mevcut olan ihtiyaca katkıda bulunmak adına yapılan bu çalışma, bir hayra mebnidir.

İşte bu sorumluluktan dolayı elinizde tuttuğunuz "Dedesi Abdulmuttalib, Amcası Ebu Talib ve damadı Hz. Ali (ra)'nin Dilinden sevgili Peygamberimiz Aleyhisselatü Vesselam" adlı bu eser, bu gayeyle kaleme alındı.

Eserde sevgili peygamberimiz Aleyhisselatü Vesselam, her ne kadar dedesi, amcası ve damadının dilinden anlatıyorsa da, gerçekte onların dilinden anlatılmamıştır.

Siyer-i Nebi Aleyhisselatü Vesselam konusunda yazılan birçok meşhur eserden de faydalanılarak, söz konusu üç şahsın dilinden o örnek hayat anlatılmıştır. Böyle bir metodun tercih edilmesinin nedenhi, o örnek hayatın çocuklarımızın zihinlerinde ve gönüllerinde daha kalıcı olması isteğinden dolayıdır.