Sevginin Büyüsü

7,8/10  (23 Oy) · 
35 okunma  · 
24 beğeni  · 
781 gösterim
Hayatın zorluklarını yenip hayatta kalabilen kadınlar daima güçlü ve güzeldir.

Bazen hayat kötüye gider, her şey içinden çıkılmaz bir hal alır. Yapılacak bir şey yokmuş gibi görünür, sanki çıkmaz bir sokaktasınızdır.İnancınızı yitirdiğiniz, bitti dediğiniz, dua etmekten bile vazgeçtiğiniz anda, hayat size inanmanız, umut etmeniz ve yeniden başlamanız için göz kırpar. Sevginin Büyüsü her şeye rağmen hayata tutunmanın hikâyesi…

"Acıların, insanları gerçek dostluklara ve sevgiye sürükleyişinin büyüleyici hikâyesine tanıklık edeceğiniz, sımsıcak bir roman..."
-Kristin Hannah-

"Sevginin Büyüsü okuyucularına paha biçilmez bir değeri hatırlatıyor: Her şey içinden çıkılmaz göründüğünde bile, birkaç iyi arkadaş hayatınızı bunun tam tersine çevirebilir."
- People-

"Sevginin Büyüsü'nü okurken kalbim CeeCee adına defalarca kırılırken bile, kendimi gülmekten alamadığım zamanlar oldu. CeeCee'nin kaybettiklerini unutamayacaksınız, ama onun cesaretini ve iç dünyasının derinliğini de aklınızdan çıkaramayacaksınız."
- Luanne Rice-

"İnsanın içine işleyen dokunaklı bir roman. Güney'in yaz akşamlarındaki manolya kokuları gibi cazip, kendini sevdiren ve tatlı tadındaki bu kitabı okumak gerçek bir keyif."
- Mary Kay Andrews-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  6059144049
 • Orijinal Adı:
  Saving CeeCee Honeycutt
 • Çeviri:
  Esra Yüksel
 • Yayınevi:
  İndigo Kitap
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
14 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatımda asla yapmadığım bir şeydir; kitap almadan evden çıkmak. Okumak için vaktimin olmayacağını bildiğim yerlere bile mutlaka kitabımı götürüyorum. Arkadaşlarım ve ailem gözlerini devirerek, elimdeki kitaba baksa bile, zamanla beni olduğum gibi kabul etmeyi öğrendiler.
İşte bu kitap, o asla yapmadığım şeyi yaptığım zaman, yani kitabımı evde bıraktığım ve okumak için zamanımın olduğu bir anda arkadaşımdan ödünç alıp başladığım ve içinde binbir çeşit mucizeler bulduğum bir kitap. Böyle bir olay başıma gelmeseydi, bu kitabı okumayacaktım ve kaç gündür beni düşündüren, hayatım için beni aydınlatan bu karakterlerle tanışmayacak, bu kitabın hayatımdaki rolünden eksik kalacaktım. Kitabı tavsiye ederim dememe gerek yok sanırım :)

Küçük bir alıntı: "İnsanlar nasıl bilge olur, biliyor musun? Dışarıya çıkıp dünyaya karıştıklarında, yaşamaktan korkmadıklarında... Bilgelik deneyimle kazanılır. Her günü bir armağan olarak görüp sevinç ve şükürle karşılarsan eğer, gerçekten yaşar ve deneyim kazanırsın. Sen onlarca kitap okuyorsun, kitapların zekanı geliştirdiği şüphesiz bir gerçek. Ancak ne kadar çok okursan oku, kitaplarda yazan bilgiler seni asla bilge biri yapmaz."

Figen Şentürk 
 01 Ara 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · Puan vermedi

Küçücük bir kızın 12 yaşına kadar hasta annesiyle verdiği mücadele sonrası iyi niyetli akrabasının yanına taşınmasıyla hayatının hiç beklemediği kadar iyi yönde değişmesi affedişler ve kabullenişlerle dolu güzel bir hikaye, Yüreğinizi ısıtacak keyifle okunabilecek bir kitap...

Sevginin Büyüsü benzeri kitaplar

hülya parlak 
04 Ara 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bir tutunma. Küçük bir kızın hayatının konu aldığı, tüm zorluk ve olumsuzluklara rağmen sevgisinden ödün vermeyen,mutluluğa sırt çevirmeyen bir kızın hayatı. Tebessüm ettiriyor, güldürüyor. Mutluluk asla kaybolmuyor.

Üzeyme Sungur 
23 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · Puan vermedi

Cecelia Rose Honeycutt çok cesur bir kizsin. Yaşadıklarından gerçekten etkilendim ama neyse ki o yaşadığın zorluklar daha sonra yaşayacağın güzel anılar ve "hayat kitabı" na katacağın güzel insanlar için önceden ödediğin bir bedelmiş sanki.

Mine Arapoğlu 
20 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazlığa götürdüğüm kitaplar hızlıca okunup bitince küçük sahil kasabasında bulunan tek kitapçıya gittim, çok fazla çeşit olmadığı için de kapağının güzelliğine vurulup aldım bu kitabı. Hakkında tek yorum okumadan, arka kapağına bile göz gezdirmeden... İyi ki de almışım dediğim ve gerçek anlamda çok ama çok beğendiğim bir kitap oldu Sevginin Büyüsü. Hüznü de sevinci de mucizeleri de öyle güzel harmanlayıp kitaplaştırmış ki yazar okurken kendi hayat amacımı, yaşama bakış açımı sorgulamamı sağladı. Karakterler çok güçlü kadınlardı ve gerçekten "Hayatın zorluklarını yenip hayatta kalabilen kadınlar daima güçlü ve güzeldir."

Sihirli bir değnek gibiydi bu kitap benim için. Ansızın geliverdi ve onlarca kişisel gelişim kitabının tam anlamıyla veremediği mesajları Oletta ile Tootie ile Bayan Odell ile ve sevgili Cecilia Rose Honeycutt ile el birliği edip verdi. Kesinlikle tavsiye ederim, favorilerim arasına çoktan girdi bile. :)

Şükran Koca 
07 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

....Bayan Odell bir keresinde bana affetmenin af dileyen kişiden çok affedecek kişiyle alakalı olduğunu, affetmenin aslında affedecek kişi için gerekli olduğunu söylemişti. Söylediğine göre öfke ve acıya tutunmak kendi kafana çekiçle vurulurken, karşındaki kişinin başının ağrımasını beklemek gibiymiş...

Nâzenin 
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Minik CeeCee'mizin zorlu ve güzel bir yaz tatiline konuk oluyoruz bu kitapta. Asla pişman olmayacaksınız kesinlikle okumalısınız. Sevginin saflığını anlattığın için çok teşekkürler CeeCee :)

İlayda Kiraz 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 6/10 puan

Hiç bir umudunuz ve yaşama sevinciniz kalmadığında bu kitabı alın ve okuyun. Göreceksiniz ki yaşama sevinciniz geri gelecek ve umudunuzu bu kitabı okudukça kaybetmeyeceksiniz.

Ayse dd 
13 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9 günde

sevginin bütün engelleri nasıl ortada kaldırabildiğini ve sevgiyle küçük bir kız çocuğunun hayatını nasıl değişterebilirsiniz çok güzel bi şekilde anlatıyor

Bahar Cihad 
30 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hayat kimi zaman özgurlugun icinde tutsakligi yasamaktır.Bazen hayat kotuye gider,hersey cikilmaz bir hal alır.Hayata tutunmanin hikayesi SEVGININ BUYUSUDUR....

Kitaptan 17 Alıntı

Hatice Bağlama 
26 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Senin yaşındayken büyükannem bana bir şey söylemişti, söylediği o şeyi hayatım boyunca sürekli tekrarladım. Adeta hayat felsefelerimden biri oldu diyebilirim.
Bayan Goodpepper eğilerek gözlerimin derinliklerine baktı. "Büyükannem bana dedi ki" Sakın çok hızlı büyüme hayatım. Büyümek ve yaşlanmak kaçınılmazdır, ama çocuk kalbini yitirmezsen, asla gerçek anlamda yaşlanmazsın."

Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 289 - İndigo kitap yayın _ Karakter:Cecelia)Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 289 - İndigo kitap yayın _ Karakter:Cecelia)
Hatice Bağlama 
01 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir kadını güçlü ve güzel kılan şey hayatın sorunlarına ve acılarına nasıl göğüs gerdiğidir. Hayatın zorluklarını yenip hayatta kalabilen kadınlar daima güçlü ve güzeldir.

Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 333 - İndigo kitap yayın)Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 333 - İndigo kitap yayın)
Üzeyme Sungur 
15 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Bahçede müzik çalmamın nedeni içimdeki doğa aşkıdır. Oradaki kamelya çalısını gördün mü?" dedi arazinin en ucundaki sınırı işaret ederek. "O mesela Mozart'ın g Majör 12 numaralı senfonisini bayılır. Güllerim ise Chopin hayranıdır. Birgün yaşlı sago palmiyemy çok hasta görünüyordu, ona Puccini'nin bir operasını çaldım. Müziğin sesini o kadar çok açtım ki hoparlörler patlayacak gibi oldu. Sonunda ne oldu biliyor musun, o yaşlı palmiyem iyileşip canlandı."

Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 125)Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 125)
Üzeyme Sungur 
15 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Onunla tanıştığım ilk günden beri Violene'nin nohut beyinli bir aptal olduğunu düşünüyorum. Inan bana, ondan daha yüksek IQ'su olan egreltiotlari biliyorum. Yine de hâlâ onun o manolya ağacını katlettiğine inanamiyorum. Bu düşünceye katlanamiyorum. O güzel ağaç sayısız kuş ve sincabin yuvasiydi. Keşke o ağacı görmüş olsaydın. O ağaçta açan çiçekleri koklamak cennetten bir parçayı koklamak gibiydi."

Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 128)Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 128)
Fatoş Çetiner 
14 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Ancak son zamanlarda," dedi çıplak ayak parmaklarını kıpırdatarak, "erkekler bana yüksek topuklu ayakkabı giymek gibi geliyor. Kendimi güzel hissettirmeleri çok hoşuma gidiyor. Anca gecenin sonunda bir an önce onlardan kurtulmak için de sabırsızlanıyorum."

Sevginin Büyüsü, Beth HoffmanSevginin Büyüsü, Beth Hoffman
Üzeyme Sungur 
 21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Oletta odadan çıkmadan önce bana, beni sevdiğini söyledi. Aslında tam olarak bu kelimeleri kullanmamıştı. Bana, "Senin bana bakan yüzünü görmeyince, mutfağıma güneş doğmuyor," demişti.
Bence bundan daha güzel seni seviyorum denemezdi.

Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 329)Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 329)
Elif Gökdemir 
08 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

" Cecelia Rose," diyerek elimi tuttu. "Çevresindeki hiç bir şeye gerçek bir ilgi duymadan, yoğun bir tutku duymadan yaşayıp ölen o kadar çok insan var ki... Bence duyarsız bir kalple bu dünyadan göçüp gitmek çok korkunç bir şey! Hayat bize muhteşem fırsatlar sunar, ancak nu fırsatların farkına varabilmek için hep uyanık olmak zorundayız."

Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 136)Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 136)

“Seninle ilgili en büyük dileğim ne olur, biliyor musun? Umarım neden bu dünyaya geldiğini, buraya seni çağıranın ne olduğunu anlarsın. Onu anladığın zaman gerçek mutluluğa erişir ve hayat amacını keşfedersin. Belki amacın evsiz hayvanlara sahip çıkmaktır, belki eski evleri yıkılmaktan kurtarmaktır, belki de kör insanlar için kitap okumaktır. Bunu ancak sen bilebilirsin. İçini yakan ateşin, gerçek tutkunun ne olduğunu bulmalısın...”

Sevginin Büyüsü, Beth HoffmanSevginin Büyüsü, Beth Hoffman
İlayda Kiraz 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Savannah'ın parlak ve mavi gökyüzünde güneş alabildiğine parlıyordu. Yeni başlayan gün çok güzel ancak bir o kadar da hüzünlüydü. Annem bu dünyayı terkedip özgürlüğüne kavuşmuştu. Bunu yaparken bir anlamda beni de özgür bırakmıştı.Onu çok, ama çok özlüyordum. Kahkahasını bir kez duyabilmek için neler vermezdim. Annemin parlak gökyüzünün bir yerinde olduğuna inanıyordum. Oradan beni izliyor ve alkışlıyordu. ANNEM BENİ ÇOK SEVİYORDU.

Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 396 - İndigo Kitap)Sevginin Büyüsü, Beth Hoffman (Sayfa 396 - İndigo Kitap)
Mine Arapoğlu 
23 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

" Sakın büyüme hayatım. Büyümek ve yaşlanmak kaçınılmazdır ama çocuk kalbini yitirmezsen asla gerçek anlamda yaşlanmazsın. "

Sevginin Büyüsü, Beth HoffmanSevginin Büyüsü, Beth Hoffman
2 /