Sevginin Herkesten Şikayeti Var

8,5/10  (6 Oy) · 
18 okunma  · 
5 beğeni  · 
653 gösterim
Yılmaz Odabaşı,bu kitabındaki denemelerinde sevgisizliğin örselediği parçalanmış hayatlardan ve Güneydoğulu portrelerden söz ederken,şiirde olduğu kadar düzyazıda da başarısını kanıtlıyor.

Herkes vicdanının önünü süpürse,bütün ülke bembeyaz olur diyen Odabaşının bu kitabını okuduktan sonra,sevginin hiç değilse sizden şikayetini yok edebileceğini düşüneceksiniz.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  129
 • ISBN:
  9786055395445
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Hasret Eken 
28 May 12:52 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

" Herkesin yazgısı, bir diğerinin hikayesinin yanından veya içinden geçer."
" O örtülü perdelerin, kapıların ardında, dışarıdaki uğultuda yaşanan mağlubiyetlerin bütün hıncını bir yastıkta aynı gecelere birlikte baş koydukları kadın ve çocuklardan çıkarabiliyorlar hala bazı yenik babalar."

ismail Sungur 
17 Nis 13:29 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

''Bu kent boşalacak!Gökyüzü uçaklara,kentyüzü namlulara kalacak!Bu kent boşalacak ve bizden başka kimse kalmayacak'' diyordu.
O Vuruldu,kent kaldı..
Böyle bitiriyor,Amed'in asi çocugu olan Karanfil Ümüt'den bahsederken.
Sevginin herkesten şikayetiyle başlayan yılmaz odabaşı,güçlü kalemiyle birçok ekolojik,nükleer tehtit,barış,savaş gibi birçok konuya deginmiş denemelerinde.

Ve son olarak ''Topragın başına gelen,O'nun çocuklarının da başına gelir''diyor.Birkez daha hak veriyorum yazara,Dün topragı kirletdiler,bu gün ise insanlıgı.Dün topraga aglamayanlar bu gün kendisine aglıyor...

Aziz Erdoğan 
22 Mar 03:52 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Yılmaz Odabaşı normalde okumam.. Ama bu deneme kitabı çok ilgimi çekmişti.. Ve pişman olmadım okuduğuma.. Farklı hayatları, haksızlıkları ve birçok şeyi anlatan muhteşem bir kitap..

"Herkes vicdanının önünü süpürse yeryüzü tertemiz olur" diyor Yılmaz abimiz..

Kitaptan 3 Alıntı

Mêrxwas 
 03 Haz 04:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Diyelim üşüyorsun kısacık bir ömrün sığınağında.
Bir çay bile ısmarlamıyor hayat...

Sevginin Herkesten Şikayeti Var, Yılmaz Odabaşı (Sayfa 111 - Siyah Beyaz Kitap)Sevginin Herkesten Şikayeti Var, Yılmaz Odabaşı (Sayfa 111 - Siyah Beyaz Kitap)
Hasret Eken 
28 May 12:55 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

" Mutsuzluğun kıskacında nice hayat renklerini birer birer yitirdi ve ne çok arttı aynaların kederi."

Sevginin Herkesten Şikayeti Var, Yılmaz Odabaşı (Siyah Beyaz Yayınları)Sevginin Herkesten Şikayeti Var, Yılmaz Odabaşı (Siyah Beyaz Yayınları)
Welat Malgir 
 21 May 05:07 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Apoletleri, cüzdanları ve mevkileri büyük, ama beyinleri küçük kimi insanların çevrelediği bir atmosferde gözlerimizi dünyaya açtığımızda, ağlayışımız bile belki mutsuzluğa bir itirazdı...

Sevginin Herkesten Şikayeti Var, Yılmaz Odabaşı (Sayfa 66 - Öteki)Sevginin Herkesten Şikayeti Var, Yılmaz Odabaşı (Sayfa 66 - Öteki)