Seviyorsan Git Konuş Bence

8,9/10  (64 Oy) · 
172 okunma  · 
75 beğeni  · 
2.421 gösterim
“Kitap okumayı sevmiyorum ki ben, bunun filmi yok mu?” diyecek olanlara, bu hayat filminin yalnız bir kez çekileceğini ve aslında bu filmin başrol oyuncusunun kendisi olduğunu hatırlatan bu kitabı, önce kendinize, daha sonra bittiği gibi sevdiğiniz bütün namaz kılmakta zorlanan arkadaşlarınıza vermeye can attığınızı daha ilk sayfalarda hissedeceksiniz. Sempatik ve sıra dışı anlatımıyla, gülerken duygulandığın birkaç saat... Âlemlerin Rabbine olan samimiyet ve aşkının şiddetini arttıracak birkaç ipucu... Manevi atmosferinin güçlenerek ibadetlerinde huşu ve huzuru yakalamana vesile birkaç satır...
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2015
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  6051627182
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
elif sağlam 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Namaz kılmayan gençler, yetişkinler hatta çocuklar için namaza başlatacak ve namazın severek kılınması gerektiğini öğreten bir kitap. Birilerinin hayatının değişmesini sağlayan ve bu değişimden alıntılarla ne kadar gereksiz şeylere zaman ayırdığımızı fark ettiren bir eser olmuş.

busunkitapligi 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap Fatih ağabeyin sohbetleri gibi hakikatlerin ağırlıkta olduğu, bizi sarsan birçok konuya değinmişti. İnsanın ne yapıyorum ben diye düşünmesine vesile olan her şeyin herkese ulaşması için dua ediyorum Allah'a. Çünkü en başta kendimiz fark etmeliyiz bazı şeyleri, kendi içimize kapanıp düşünmeliyiz olup bitenleri. Bu kitap da çok şükür buna vesile oldu.
Namaz nefse en ağır gelen emirlerden biri. Elbette bu ağırlık öneminden olsa gerek. İnşallah kılanlar huşu ile eda edebilme, kılmayanlar şeytanın bacağını kırabilme adına hem bu kitaplara hem sohbetler ulaşabilir.

Seviyorsan Git Konuş Bence benzeri kitaplar

yunussss 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Cok harika bir kitap kitabin ismi bazi insanlari cok yaniltabilir ama oyle degil iste Allah la olan sevgiyi aski ona olan huzurumuzu anlatan bir kitaptir

Meltem 
 27 May 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dinimizin dogmatik bir din olmadığını, düşüncelere, sorgulamalara açık ve her turlu soruya cevap verebilecek derecede yeterli bir din olduğu kitapta da gözler önüne serilmektedir. Müslümanlığı tam manasıyla açıklayamayan insan okumayan ve sorgulamayan insandır. Fatih Yağcı' ya teşekkürler.

Emine Bozkurt 
01 Şub 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

aslında hepimizin bildiği ama nefs yönünden bize zor gelip yapmadığımız şeyleri açık açık anlatmış yazar. neden uygulama yoluna gidemediğimiz ise gayet net: tembellik ve dünya işleri...Rabbim hepimize hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin inşallah...

Nur Dönmez 
26 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Bir arkadaşımın hastalık derecesinde tavsiye etmesi üzerine okumaya başladığım ve sırf kitapları yarıda bırakmasını sevmediğim için sonuna kadar okuduğum bir kitap. Bence ergenlere göre bir kitap.

Öncelikle kitap ismi zaten çok cezbedici..okumayı sevmeyenlerin dahi rahatlıkla okuyabileceği şekilde yazılmış..uslüp tam sohbet havasında.
Namaz kalmayanlara önerilecek güzel bir kitap,namaz kılanlarında hamdını ve şükrünü artıracak zira..
Okuyun
Okutun
İgra..

Hatice Naz 
09 Tem 2017 · Kitabı okumadı · Beğendi · Puan vermedi

Gerçekten insanı kendine getiren güzel bir eser. Tam da gençlere,bize,göre. Fatih abi kesinlikle öğretici kitaplar yazmalı. Mükemmel. Dünyaya kapıldıysanız kesinlikle almalısınız.

Kitaptan 26 Alıntı

YNT 
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yıllar ne kadar da hızlı kaybolup gitmiş böyle. Ağaçtan düşen bir yaprak kadar kısa... Neredesin çocukluğum?

Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı (Sayfa 18 - Genç Nesil)Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı (Sayfa 18 - Genç Nesil)
YNT 
03 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

... binlerce delil gittiğim İslam yolunun hak olduğunu gösteriyorken, şeytanın aslında inançsızları, inanması zor bir şeye inandırdığını fark ediyordum.

Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı (Sayfa 32 - Genç Nesil)Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı (Sayfa 32 - Genç Nesil)
Faruk KAHRAMAN 
15 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Şimdi dön bir bak, secdesiz geçen yıllarına!

Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı (Sayfa 84 - Nesil Genç Yayınevi)Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı (Sayfa 84 - Nesil Genç Yayınevi)
Sevde 
23 May 2017 · Kitabı okudu

Ücret ve mükâfat vakti " önce ben " diyen nefis, hizmet ve meşakkat vakti " neden ben " diye hayıflanıyor.

Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih YağcıSeviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı
YNT 
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Ücret ve mükafat vakti 'önce ben' diyen nefis, hizmet ve meşakkat vakti 'neden ben' diye hayıflanıyor.

Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı (Sayfa 44 - Genç Nesil)Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı (Sayfa 44 - Genç Nesil)
Azize Akdemir 
04 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Önümüze gelen her kitabı okuyamayacak kadar az kalıyoruz bu dünyada. Google'ın tahminine göre 129 milyon farklı kitap var dünyada... Öyle ise seçici ol, öncelik konusunda... İlk sıraya Kuran-ı Kerim'i koy.

Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih YağcıSeviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı
Papatya Rayihasi 
08 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

SMS paketini bitiremediği için vicdan azabı çekip sağa sola güzel söz yollayan kardeşim! Ömür dakika paketin de bitiyor , iyi kullan!

Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı (Sayfa 128)Seviyorsan Git Konuş Bence, Fatih Yağcı (Sayfa 128)
3 /