Sevmekten Korkuyorum

8,8/10  (24 Oy) · 
85 okunma  · 
18 beğeni  · 
730 gösterim
"Ben sana tutkunum kır çiçeğim... Bülbülün güle dil döktüğü gibi değil benim sana gönül verişim... O sevdanın mahremiyetini düşünmedi hiç... Benim sana olan sevdam, sadece kalbimle şu karaladığım sayfalar arasında...

Bülbül sabırsız... Ben seni ve sana olan hislerimi kalbimin derinliklerine gömüyorum...

Sarı, mor, eflatun renklerin, yalnızlığımın simgesi... Desenlerin, yüreğime kazıdığım duyguların asilliğini taşımakta...

Seni seviyorum yalnızlık çiçeğim..."

"Nevruz" ileride kiminle evleneceğini merak ettiği günlerde rüyasında gördüğü çiçeğin adıydı. O bir sırdı; ta ki bir gün karşısına çıkana kadar...
(Arka Kapaktan)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2006
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789752633674
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bahar Uzun 
09 Mar 20:28 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

keşke gerçek hayatımızda bir rüya yada bir romanın güzel biten sonu gibi olsa. görülen bir rüya sevgiliye duyulan aşk, sadakatle bağlı kalmak. erdem ve ahlak. açıkçası beni çok etkileyen bir kitap oldu. herkese tavsiye ediyorum.

ugur 
19 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Herkesin anlayıp dersler çıkaracağı bir kitap olduğunu düşünüyorum.başlayınca bırakmak istemedigim bir kitap oldu.saf ve temiz bir ask anlatılıyor.umarım begenirsiniz.

Büşra Tekiş 
25 May 10:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitap akıcıydı, olaylar birbiriyle bağlantılıydı ve anlatılan konular gayet açık bir dille yazılmıştı. Bu yüzden kitabı 1 gün içinde bitirdim. Fakat kitabın sonu hiç tahmin etmediğim şekildeydi. Final bölümü aslında kitaptan birkaç bölüm önceki bölüm olup, final noktayı koymalıydı. Çünkü kitap kararsızlık içinde bitmiş.

Her ne kadar sonu biraz beklenmedik olsa da elinize aldığınızda bir anda bitirebileceğiniz bir kitap.Yazar tam olarak neden sevmekten korktuğunu bize güzel bir olay örgüsü ile aktarıyor.
Aynı zamanda bazı bazı mesajlar vermeyi de ihmal etmemiş.
Bir oturuşta bir kitap bitirmek istiyorsanız, keyifle okumanız dileğiyle.
Saygı ve sevgi ile...

nevruz çiçeği. artık benim için aşkın temsili ... bir rüya üzerine başlayan aşkın ne denli bende iz bıraktığını bilemezsiniz. eminim bu kitabı okuyan herkes gerçek aşkın ne olduğunun tadına varabilir.

Rose 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ahmed Günbay kesinlikle okunması gereken yazarlardan. Bu eserinde Aşk'ı öyle güzel, öyle saf bir dille anlatmış ki okumak için geç kaldığımı düşünmeden edemedim :) Kesinlikle okunmalı ;)

melisa tansu 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · 384 günde · Beğendi · Puan vermedi

Sevmekten korkmak için bazı neden olduğunu anlatıyor , kaybedilen hislerin geri dönüşü olmadığını. Sevdiği kişiye nasıl gönlünü verdiği kalbinin kırılıp yorulduğunu yazarın renklerin güzelliğini ne olursa olsun bence kişiye göre değişeceğini anlatmaya çalışıyordu . Eğer sevdiğiniz biri sizi kırdıysa hislerinizi hiçe saymışsa bu kitabı okumanızı tavsiye ederim neyi sevdiğinizi neler sizi gerçek anlamda korkuttuğunun doğru olup olmadığını anlayacaksınız .

Abdülkerim Eryılmaz 
07 Ağu 06:01 · Kitabı okumadı · Beğendi · 10/10 puan

Ben sana tutkunum kır çiçeğim... Bülbülün güle dil döktüğü gibi değil benim sana gönül verişim... O sevdanın mahremiyetini düşünmedi hiç... Benim sana olan sevdam, sadece kalbimle şu karaladığım sayfalar arasında...

Kitaptan 4 Alıntı

Gülistan Yaşar 
06 Tem 22:52 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben, derdimi sevemeyisin çilesini çekmekteyim şimdi..

Sevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 196 - timaş)Sevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 196 - timaş)
Gülistan Yaşar 
06 Tem 23:12 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

gerçekleri geç idrak edişim, bana Dost yürekleri düşman, düşmanları dost olarak takdim etti...

Sevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 196 - timaş)Sevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 196 - timaş)
beytullah emlek 
29 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ben sana tutkunum kır çiçeğim... Bülbülün güle dil döktüğü gibi değil benim sana gönül verişim... O sevdanın mahremiyetini düşünmedi hiç... Benim sana olan sevdam, sadece kalbimle şu karaladığım sayfalar arasında...

Sevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay YıldızSevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay Yıldız
Rose 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

'Hayat' nedir sence?
Yaratıcı'dan aldıkları emre uyarak; toprağın, havanın, suyun ve güneşin görevlerini itaatkarane ifa etmeleri değil mi? İçlerinden birisi bıraksa görevini, hayat devam eder mi? Bir dişli deyip geçme. Bir fabrikada bir dişli kırılırsa üretim durur.

Sevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay YıldızSevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay Yıldız