Şeytan Dönemeci

9,4/10  (5 Oy) · 
52 okunma  · 
8 beğeni  · 
658 gösterim
Olaylar bir kulüpte eski bir memur olan emekli bay Porter ‘in okuduğu gazetedeki bir haber üzerine başlamaktadır. Haberde Londra’daki depremde Gordon Cloade’ın evinin yıkıldığı ve yeni evlendiği karısı ile karısının abisi dışında kimsenin kurtulmadığı yazmaktadır. Bay Porter haberi okuduktan sonra kulüptekiler arasında, Gordon Cloade’n kardeşi doktor Jeremy Cloade’nda olduğunu fark etmeden yorum yapmaya başlar. Zira depremden kurtulan Gordon Cloade’un bir vapur yolculuğu sırasında tanıştığı ve aniden evinden uzak olan New York’ta evlendiği kadın, görevli olduğu Afrika’daki dostu Underhay’ın onu terk eden eşidir. Underhay kadının kendisini terk etmesi üzerine dostu Porter’e dert yanmış ve.....
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 1998
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789754054146
 • Orijinal Adı:
  Taken At The Flood
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir Hercule Poirot romanı. Bay Porter adında biri Gordon Cloade'ın depremde ölmesinden sonra Rosaleen adlı karısının servete konduğunu ancak ilk kocası olan Robert Underhay'in hala yaşadığını söyler. Bunu Gordon'un kardeşi Jeremy de duyar. Bir gün Poirot'a bir kadın gelir ve Underhay'i bulmasını ister. Sonradan Lynn Marchmont adlı akraba Rosaleen'in abisi David Hunter ile yakınlaşır. Bu arada Enoch Arden adlı bir adam öldürülür. Sonra Bay Porter ve Rosaleen de ölür. Katil kimdir? Hercule Poirot zekası ile bu olayı çözebilecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Seval Arslan 
11 Ağu 20:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Meşhur Belçikalı dedektif Poriot 'u ben çok sevdim. Poriot ,bir kulüpte kulak misafiri olduğu bir konunun kendisine aksetmesi sonucu olaylara dahil oluyor ve tabii ki sonuca ulaşıyor.Katilin kim olduğunu seziyor ancak olayların akışında fikrinizi defalarca değiştiriyorsunuz.Okumanız dileğiyle...

Serdar Poirot 
20 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Polisiye romanların kraliçesinden son derece güzel bir Poirot romanı.
Yeni dönemde Altın Kitaplar'dan Şeytan Dönemeci adında basılan bu kitapta, Hercule Poirot yine gri hücrelerini konuşturuyor ve sonuca ulaşıyor.
Bir kulüpte duyduğu bazı hikayelerin sonradan önüne çıkması üzerine işe dahil olan Poirot keskin zekasıyla işi bitiriyor.
Christie romanlarını seven polisiyeciler için bulunmaz bir nimet

Kitaptan 6 Alıntı

Ne garip, diye düşünüyordu. Onunla yirmi yıldır evliyiz. Yine de birbirimizin içinden geçenleri hiçbir zaman anlayamamışız. Ama insan, kendinden tümüyle farklı olan bir kafanın içindeki düşünceleri nasıl sezebilir?

Şeytan Dönemeci, Agatha Christie (Sayfa 28)Şeytan Dönemeci, Agatha Christie (Sayfa 28)
Seval Arslan 
10 Ağu 19:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

İnsan, kendinden tümüyle farklı olan bir kafanın içindeki düşünceleri nasıl sezebilir? Onunki romantik bir kafa... İyice kamufle edilmiş, fakat yine de romantik bir kafa. Odasındaki romanları görünce durumu anlamalıydım... Zavallı sevgili budala...

Şeytan Dönemeci, Agatha ChristieŞeytan Dönemeci, Agatha Christie
Seval Arslan 
10 Ağu 23:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Demek size göre ben hiçbir yerden memnun kalmayacak, hiçbir zaman mutlu olamayacağım?"

Şeytan Dönemeci, Agatha ChristieŞeytan Dönemeci, Agatha Christie

Hepimiz kendimizi gözlerimizin önünde canlandırırız. Ama bu resimlerde olduğumuz değil de, olmak istediğimiz gibiyizdir.

Şeytan Dönemeci, Agatha Christie (Sayfa 50)Şeytan Dönemeci, Agatha Christie (Sayfa 50)

Her insanın hayatında bir dönemeç vardır. Doğru yola saparsan, servete erişirsin... Ama bazen insan yanlış yola da sapar.

Şeytan Dönemeci, Agatha Christie (Sayfa 174)Şeytan Dönemeci, Agatha Christie (Sayfa 174)