Şeytan İncili

8,5/10  (4 Oy) · 
11 okunma  · 
5 beğeni  · 
758 gösterim
Sarsıcı Nefes Kesici ve Gizemli
Son Sayfasına Okuyana Dek Elinizden Bırakamayacaksınız
1348 Augustines de Bolzano Manastırı

İsanın şeytanın oğlu olduğunu iddia eden bir İncil bulan Rahibe Yseult şeytana tapanların işaretlerini taşıyan ve kurbanlarını çarmıha geren zalim bir keşişin bu kara metni ele geçirmesini önlemek için kendini elyazmasıyla birlikte diri diri duvarların arasına gömer.

2006 Maine Hattiesburg

FBI çalışanı Marie Parks geçirdiği bir kaza sonrasında olağanüstü yeteneklere sahip olmuştur ve uzmanlık alanı seri katilleri yakalamaktır. Doğaüstü yetenekleri sayesinde ormanın içindeki yanmış bir kilisenin harabeleri arasında dört gizemli kadının cesetlerini bulur. Cesetler çarmıha gerilmiş ve işkence görmüştür. Katilse yine aynı keşiştir...

Vatikanın görevlendirdiği şeytan çıkarıcılardan biri olan Peder Carzo şeytanın Papayı çoktan ele geçirdiğinin ve kısa zaman sonra insanlık için her şeyin sona ereceğinin farkındadır. Korkunç karanlığın dünyaya hakim olmasını engellemek için Marie Parksa yardım etmeye karar verir.

Marie Parks ve Peder Carzo karanlığın hakimleriyle karşı karşıya kalacak ve zamana karşı bir yarış başlayacaktır...

"Yılın Başyapıtı"
-VSD-

"Patrick Graham iblislere özgü kurnazlıkların sinsice bir becerikliliğin hakim olduğu ve damarlarınızdaki kanı
donduracak bu şeytani romanla büyük bir başarı yakaladı."
-Le Mutualiste-

"Yeni tutkunuz Şeytan İncili ... Heyecan ve gerilim dolu bir roman... Bu kitap güneş kremi ve havlu gibi deniz kıyısında mutlaka yanınızda olmalı."
-Paris Match-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786055289416
 • Çeviri:
  Hakan Tansel
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Arzu Əliyeva 
28 Eki 2015 · Kitabı okumadı · 10/10 puan

İlginç...Okumayı çok isterim.Azerbeycana nereden getirte bilirim?

Hacer 
24 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Şeytan İncili , Patrick Graham'ın Türkçe'ye çevrilmiş tek kitabı. Kitabı okuduktan sonra diğer kitaplarını da aradım ama ne yazık ki çevirisi olan başka kitabı yok.
Bir kere kitap ezberbozan kitaplardan ve aşırı derecede heyecanlı. Özellikle sonunda kendimi nasıl kaptırmışsam kitaba (hala gülüyorum o tavrım aklıma geldikçe) çığlık attım.
Umarım yazarın diğer kitapları da çevrilir ve bu kitabın eğer devamı varsa onu da okuyabilirim. Bu tarz kitap sevenlerin uzun süre etkisinden kurtulamayacağı bir kitap.

Yüzyıllar öncesinden gelen bir efsanenin günümüzde işlenmesi söz konusu. Kayıp bir el yazması, kitap boyunca bizi kıtadan kıtaya, çağlardan çağlara koşturuyor. Dedektifin özel yeteneği sayesinde, çözülmesi zor cinayetler gün ışığına çıkıyor. Ne yazık ki olaylar, sadece cinayetlerin çözülmesiyle bitmiyor. Bu olayların arkasında, yüzyıllar boyunca gizliliğini korumayı başarmış bir örgüt var. Ve bu örgütün kime hizmet ettiğini anlamak zor olmasa gerek. Kitapta gerçeküstü olaylara da yer verilmiş. Aslına bakarsanız romanın iskeleti, bu olağandışı olaylara dayanıyor. Eğer gizemlerle dolu bir macera romanı okumak istiyorsanız size gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim Şeytan İncilini.