Şeytan Tüyü FBI/US Attorney Serisi 1

8,0/10  (44 Oy) · 
96 okunma  · 
30 beğeni  · 
1.181 gösterim
Kader iki azılı düşmanı birbirlerinin kollarına atarsa...

Savcı yardımcısı Cameron Lynde, Chicago'da gizli kaçamaklar yapan onlarca senatörün tuttuğu onlarca otel odasının arasından, vahşice bir sevişmenin tuhaf bir cinayetle sonuçlandığı 1308 numaralı odanın yanındakini seçer. Ve Illinois'deki, bu özel davada görevlendirilebilecek onlarca FBI ajanının arasından, Özel Ajan Jack Pallas görevlendirilir. Özel Ajan Jack Pallas yıllar önce, beceriksizliği yüzünden kariyerini mahvettiği gerekçesiyle, savcı yardımcısı Cameron Lynde'i ulusal televizyonda rezil eden Jack Pallas'ın ta kendisidir.

...elbette ortalık birbirine girer.

Cameron Lynde'le birlikte çalışmak mı? Şaka mı yapıyorlar? Jack bunun belki de, yıllar önce Cameron yüzünden Chicago'dan sürüldüğü ve nihayet bu yıl geri geldiği için, kötü bir hoş geldin şakası olduğunu umuyor. Fakat fena halde yanılıyor. 

"Julie James bir harika! Kendinizi sesli gülmekten alamayacak ve size ait bir FBI ajanınızın olmasını isteyeceksiniz!"
-New York Times'ın en çok satan yazarlarından Sandra Hill-
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2015
 • Sayfa Sayısı:
  470
 • ISBN:
  9786055358761
 • Orijinal Adı:
  Something About You
 • Çeviri:
  Süreyya Çalıkoğlu
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Elif dereli 
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Hiç böyle romantik komedi tadında bir polisiye kitap beklemiyordum. Özel ajan Jack ve savcı yardımcısı Cameron harikasınız. Başlarda Jack sinir olsamda sonlara doğru sevdim galiba seni #elifingizemlikutuphanesi

Mine Ercan 
 08 Kas 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Nasıl eğlenceli bir kitaptı bu böyle!! Arka arkaya okuduğum ağır hikayelerden sonra su gibi aktı gitti ve beni çok eğlendirdi. Yorumlarını okudukça böyle bir kitapla karşılaşacağımı biliyordum ama yine de beklediğimden daha keyifliydi. Kitapta en çok sevdiğim şey tarzını net bir şekilde seçmiş olmasıydı. Biraz gizem koyalım ama eğlenceli de olsun; bol aksiyon ekleyelim ama sağlam bir dramı olsun gibi her şeyden biraz mantığıyla yazılmamış. Katil uşak mı diye kendinizi yormadan sadece kitabın akışına kapılıyorsunuz.

Çeviride yine Süreyya Çalıkoğlu. Şu ana kadar okuduğum tüm çevirilerinin içine başarıyla girebilmiş bir çevirmen. Ne çevirirse okurum gibi geliyor aynen yazar seçer gibi.

Yıllar önce kesişen yolları tatsız bir şekilde ayrılan ve hiç beklenmedik bir anda yine karşı karşıya kalan savcı yardımcısı Cameron ile FBI ajanı Jack'in macerası size de çok iyi gelecek. Tavsiye kere tavsiye 5/5

Şeytan Tüyü benzeri kitaplar

Maggie 
06 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 4/10 puan

1) Kitapta en beğenmediğin şey neydi diye sorsalar kesinlikle kapak derdim. Gördüğüm andan beri hiç beğenmedim. Yani konuyla ne alakası var bu kapağın diye çoğu zaman kendime sordum. İyi haber şu ki sorumun cevabı kitabın içinde vardı. Yine de cık, hiç olmamış. En kötü kapaklar sıralamamda ilk ona girer o derece. Zaten sonraki kapakların da bundan aşağı kalır yanı yok. Okuyan cidden polisiye-romantik kitap mı okuyorum yoksa Harlequin High Life serilerinden birini mi okuyorum diye düşünür.

2) Bekarlığa veda partisi için malikane gibi bir yere gidiyorlardı. İşte kitap o kısımlara kadar berbat, acayip kötü. Akıcılık sıfır. Yazar sürekli flashback atlaması yapıp durmuş. Cameron'un cinayete tanık olmasından sonra savcı olarak geçmişini anlatıyor, sonra hop kızın babasının ölümüne atlıyor. Savcılık-şimdiki zaman-babası-savcılık diye gidip durdu.

3) Bir kadında Cameron adı nedir Allah aşkına? Tamam belki bu isim hem kadın hem erkeğe kullanılıyor olabilir bizdeki Deniz ismi gibi. Ama Cameron Diaz hariç benim gördüğüm Cameronlar erkekti. Kapakta kadın resmi olmasa yeminle gay hikayesi okuyordum derdim.

4) Yan karakterlerden sadece Collin'in bir derece önemli yer kaplaması ki kitabı bana asıl okutan kişidir Collin. Bir de ufacık bir oranda Jack. Geri kalanı at çöpe. Karakterlerin hiçbirinde derinlik yoktu. Yani Collin hariç hepsi bana çok soğuk geldi.

Sonraki kitap daha güzel diyorlar ama yok ben almayım. Ben göreceğimi gördüm.

Zeynep Şimşek 
20 Şub 23:23 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Savcı yardımcısı Cameron Lynde, bir cinayetin tek tanığıdır. Ajan Jack Pallas ise bu cinayet davasını soruşturan FBI ajanıdır. Özel Ajan Jack Pallas yıllar önce, beceriksizliği yüzünden kariyerini mahvettiği gerekçesiyle, savcı yardımcısı Cameron Lynde'i ulusal televizyonda rezil eder ve Cameron yüzünden Nebraska'ya sürüldüğünü düşünmektedir. Aradan birkaç yıl geçtiğinde bu cinayet sayesinde ikisinin yolları tekrar kesişir. Bu karşılaşma, üç yıl önce ilk adımlarının atıldığı ama arada yaşanan olaylarla devamı gelmeyen duygularının açığa çıkmasına neden olur.

Kitabın dili çok akıcıydı. Bu yönüyle bayağı hoşuma gitti gereksiz uzatmalar yoktu anlayacağınız. Biraz romantik, biraz polisiye, biraz komedi karışımıydı. Okurken kitabın belli bir kısmından sonra katilin kim olduğunu biz biliyorduk. Acaba bizde mi bilmeseydik diye düşünmedim değil. Yani polisiye yönü biraz daha baskın olsaydı daha çok hoşuma giderdi diye düşünüyorum. Ama bunun dışında kitaba bayıldım Karakterler ise çok eğlenceliydi. Jack ve Cameron diyalogları bayağı keyifliydi ama favori karakterlerim Cameron' ı korumakla görevli polis memurları Kamin ve Phelps oldu Uzun zamandır yan karakterlerden bu kadar sevdiğim olmamıştı
Bir solukta bitireceğiniz tatlı bir kitap bence.

elif bayram 
01 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitap çok akıcı, romantik bir kitap. Güzel ama herkes tarafından yazılabilecek bir kurgusu var. Kültür bakımından da bir şey katabileceğini sanmıyorum ama ağır kitaplardan yorulduysanız, akıcı rahatlatıcı bir kitap okumak istiyorsanız o zaman bunu okumalısınız. Ama okurken kitapta yer alan gerçek üstü romantizme kendinizi pek kaptırmayın derim. Zira gerçek hayatta sorunlar yaşayabilirsiniz :)

Tuğba 
20 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Katil uşaktı. Hatta bunu ben tahmin etmedim ne yazık ki kitabın başında yazar açıkladı. Evet güldüğüm yerler oldu ancak çok bilindik bir polisiye aşk romanı. hızla sonuçlanan ve sonu baştan bilinen bir kitaptı. Kendimi hikayenin önce sonunu okuyup sonra başa dönmüşüm gibi hissettim. Çok bir beklentiniz olmasın ama oyalanmak için okunabilecek bir kitap.

Ümran 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Polisiye- Aşk en sevdiğim

Romantik komedi tadında harika bir aşk, polisiye ve macera kitabı, ben okurken çok eğlendim, bir çırpıda biten inanılmaz eğlenceli bir kitap. Jack ve Cameron ikilisine bayıldım. Serinin devamını okumak için sabırsızlanıyorum umarım bir an önce çıkar fazla beklemeyiz.

Goncagül 
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Açıkcası ben kitaba pek bir beklentiyle başlamadım bunun nedeni vıcık vıcık bir aşk romanı bekliyor olmamdı
Ama tam aksine aşk dozunda polisiye olaylar ise önplandaydı. Çok ama çok hoşuma gitti. Karakterlerin anlatımları ve mesleğe uygun konuşturulmaları oldukça iyiydi. Yazarın hukuk okuduğunu da göz önünde bulundurursak olayları çok güzel bir şekilde kaleme aldığını düşünüyorum. Yazım dili de oldukça sade ve eğlenceliydi. Kitap okurken yormuyor aksine dinlendiriyor.
Bir de özellikle karakterleri çok sevdiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Hem Cameron hem de Jack çok tatlı karakterlerdi. Özellikle de Jack. Bir Jack Pallas alabiliyor muyuz acaba? İlla ajan olmasına gerek yok yani değil mi? Kafam dağılsın diyorsanız mutlaka okuyacaklarınızın arasına ekleyin.
Devam kitabını da en kısa sürede okumak istiyorum. Kitabı tavsiye ederim mutlaka okuyun bence

angelsbooks 
03 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Çıktığı zamandan beri okumak istiyordum. Bir hevestir geldi, bende kitaba yapıştım.
Bendeki eski basım. Kitap, yazarın ikinci kitabıyla birlikte farklı kapak tasarımıyla satışta artık.
Romantik-komedi ummuştum ama içinde komediye dair pek bir şey bulamadım. Romantik-polisiye demek daha doğru sanırım.
Bir FBI ajanı ve bölge savcı yardımcısının 3 yıl sonra tabii ki bir suç vesilesiyle tekrar bir araya gelmeleriyle başlıyor olaylar.
Akıcıydı, hoştu, ara vermelik kitaplardandı. Dediğim gibi eğlenemediğim için umduğumu bulamadım ama aldığıma pişman değilim.

Gülay Akgül 
04 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

birbirinden 'nefret' eden iki insanı kader hiç ummadıkları anda yan yana getirir ve bu sefer roller değişirse aralarından birinde var olan şeytan tüyü onları hiç tahmin edemeyecekleri başlangıçlara götürebilir:) Aralarında geçen diyalogları tebessüm ederek okuyacaksınız. Sürükleyici, güzel bir kitaptı.

2 /

Kitaptan 5 Alıntı

Ümran 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

“Sizinle tekrar görüşmek güzeldi, Ajan Pallas. Nebraska’daki üç yılın, hıyarlığınızı azaltmadığını gördüğüme sevindim.”

Şeytan Tüyü, Julie JamesŞeytan Tüyü, Julie James
Gülay Akgül 
07 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Düşündüğün her neyse, geride bırakman muhtemelen çok daha iyi olacaktır.

Şeytan Tüyü, Julie James (Sayfa 77 - Ephesus)Şeytan Tüyü, Julie James (Sayfa 77 - Ephesus)

Jack ona doğru uzandı. "Sana bu haberi veren ben olmak istemezdim Cameron, ama sen de insansın."

Şeytan Tüyü, Julie James (Sayfa 402)Şeytan Tüyü, Julie James (Sayfa 402)
Rumeysa Akkol 
04 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Tayt giymiştim, hem de spor ayakkabıyla," diye dudağını büktü Cameron. "Çıplak olsam daha iyidi."
"O zaman sorgulama bayağı ilginç olurdu."
Collin arkasına yaslandı. Kendini beğenmiş, erkeksi bir hali vardı. "Şu meşhur topuklu ayakkabı sevdan bir türlü bitmiyor. Dua et iç çamaşırlarınla yakalanmamışsın. Spor ayakkabıyla sorgulanmaktansa bunu mu tercih ederdin?"
Cameron bir an düşündü. "Bu senaryoda, iç çamaşırlarımın altına ayakkabı giyebiliyor muyum?"

Şeytan Tüyü, Julie James (Sayfa 90)Şeytan Tüyü, Julie James (Sayfa 90)