Şeytan ve Genç Kadın

8,0/10  (133 Oy) · 
479 okunma  · 
104 beğeni  · 
3.588 gösterim
Gözlerden uzak, kuytu bir dağ köyü ve bu köyün dış dünyadan soyutlanmış, kendi halinde, çoğunluğu yaşlı, zamanın dışında bir yaşam süren insanları. Köydeki tek genç kadın, küçük otelin barında çalışan güzel Chantal'dır. Gelip geçen avcılarla ya da turistlerle gönül eğlendiren genç kadının tek dileği bu sıkıcı yerden kurtulmaktır. Beklenmedik bir anda köye gelen ve gerçek kimliğini gizleyen bir yabancı, köy halkına, hepsinin yaşamını alt üst edecek, onları kışkırtacak, değer yargılarını tersine çevirtecek, hatta kökünden değiştirtecek bir öneride bulunur. Yabancı, köy halkına yedi gün süre tanımıştır. Bu süre içinde bu insanların her biri yaşam, ölüm, adalet ve dürüstlükle ilgili temel sorunlarla yüzleşecek, bir yol ayrımında durup kendi yaşam çizgilerini değiştirecek bir karar almak zorunda kalacaklardır. Yabancıya kucak açan köy halkı, onun tehlikeli oyununa alet olurken, Adem'le Havva'dan bu yana insanoğlunun ruhunu ele geçirme mücadelesi veren İyi ile Kötü'nün ikilemi, bu basit insanların örneğinde evrensel boyutlara açılıyor. İyi ile Kötü arasındaki savaşı ve insanın Tanrı ile karşılıklı ilişkisini konu alan Şeytan ve Genç Kadın, usta anlatıcı Paulo Coellho'nun yayınlandığından bu yana toplam bir buçuk milyon okurla buluşan son romanı.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  198
 • ISBN:
  9750701089
 • Orijinal Adı:
  O Demonio E A Srta. Prym
 • Çeviri:
  İlknur Özdemir
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
mehmet temiz 
08 Nis 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Paulo Coelho'dan yine muhteşem bir kitap daha.Yazar, bu kitabında her insanın,ama kim olursa olsun her insanın içinde, iyiyle kötünün ikisininde var olduğunu ve bunların devamlı çatışma halinde olduğunu, bize, muhteşem bir şekilde anlatıyor.kitapta anlatılan olay, sadece 281 kişinin yaşadığı bir dağ köyüne,bir gün bir yabancının gelmesiyle başlıyor.ve bu yabancı yanında getirdiği büyük miktardaki altının tamamını, kendisinin istediği bir şeyi yapmaları halinde, köy halkına vereceğini bildiriyor.ve ondan sonra esas konu başlıyor. baştan sona kadar temponun düşmediği,son sayfaya kadar konunun nasıl sonlanacağının bilinemediği,son derece basit ve akıcı bir dille yazılmış ve insanın bir an bile elinden bırakmayı düşünemediği harika bir kitap.iyiyle kötünün çatışmasının ve bunun insan benliğindeki değişiminin, bu derece güzel anlatıldığı başka bir kitap olduğunu sanmıyorum.mutlaka okunması gereken kitaplardan biri olduğunu düşünüyorum.

Tuğba Karakaya 
18 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazar zaten çok sevdiğim yazarlar içerisinde ve beni bugüne kadar hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Kitabı çok sevdim. İyi ve kötüye ilginç bir yaklaşımda bulunmuş. Başucumda olmasını isteyeceğim kitaplardan oldu. Daha detaylı yorumum bloğumda;

http://hayalimdekikutuphane.blogspot.com.tr/...dn-paulo-coelho.html

İnsanlık öldüğü için insanlar yalnızdır, der Emine Şenlikoğlu. Bu kitapta insanlığın öldüğüne inanıp kendi hatasını örtmeye çalışan ve şeytani simgeleyen bir adamı,ona altın uğruna yardım eden ama sonrasında seyri değiştiren kadını anlatan bir paoulo klasiği.

necla zân 
 17 Nis 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · Puan vermedi

arka kapağında ki yazıyı okur okumaz ilgimi çekti bitirmek için sabırsızlandığım bir kitap daha. Paulo Coelho..bu son yapıtının da güzel olacağından hiç şüphem yok :)

Kitap Adı:Şeytan ve Genç Kadın
Yazarı: Paulo Coelho
Yayınevi: Can
Sayfa Sayısı :195
Puanım:

" En iyi tarafımıza ulaşmak için, en kötü tarafımıza da ihtiyaç duyarız."

İnsanoğlu , en başından beri, iyilik ve kötülük gibi iki zıt kutup arasında gidip geliyor. Bu kitap da işte bu konuyu, hikayesinde inceliyordu.

Kitabın dili ise akıcı , hikayesi ise baştan sona kadar sürükleyici ve merak uyandırıcıydı. Tavsiye edebileceğim en iyi kitaplardan biri. İyi ki okudum diyeceksiniz...

" Tanrı kendisine ne yaptıysa şimdi de o, başkalarına onu yapacaktı. Tanrı nasıl kendisine önce verip, sonra uçuruma ittiyse, kendisi de şimdi başkalarına bu oyunu oynayacaktı!"

Peki neydi bu oyun? Yabancı'nın başına nasıl bir olay gelmişti de, artık ,insanların içinde iyilik olmadığına inanıyordu...

İşte bir gün o yabancı , Bescos köyüne gelip, köy halkına ,genç bir kadın aracılığı ile korkunç bir teklifte bulundu. Eğer bu teklifi kabul ederlerse onlara külçe külçe altın vadetti! Bakalım onları ziyarete gelen Yabancı'nın bu dehşet veren teklifine, Bescos köyü 'evet' diyecek mi? İyilik mi, yoksa kötülük mü bu savaşı kazanacak ..

"Her şey bir öz denetim sorunuydu. Ve insanın nasıl bir karar vereceği sorunu... Başka bir şey değil..."

Bakalım köylünün kararı ne olacak? Sonuna kadar nefesininizi tutup okuyacaksınız!

SELDA EROĞLU ALP 
16 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 31 günde · 8/10 puan

Bu yazarı seviyorum Zahir'den sonra elimden bırakamamıştım.merak uyandıran konusu ve akıcı dille anlatımı var. İyinin ve kötünün , sevgi ve çıkarların karşılaştırılmasını anlatıyor.''İyinin değerinin anlaşılabilmesi için kötünün kendini göstermesi gerekiyordu.'' Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 132)

Zeynep 
 16 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

iyi/kötü savaşları. İnsanoğlunun benliğindeki iyi ile kötüyü somutlaştırarak anlatmaya koyulmuş. Kitaptan ve oluşturduğu imgelerden uzaklaşmamak adına kitabı bırakmadan bitirmek arayı sayfalarla açmamak daha uygun olur diye düşünüyorum.

Tuba yeniay 
13 Nis 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

İyi ve kötünün mücadelesi...her insanın içinde biraz iyi biraz kötü olduğu felsefesinin ispatı için yazılmış gibi.bir içsel sorgulama , kafa karışıklığı. .. sizce hangisi kazanacak?

Perizat şolt 
07 Eki 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bana bu kitap Zülfü Livaneli'nin Son Ada'sını hatırlattı güzelim yerleri para,hırs ve iktidar için harcayabiliyorlar o kadar körler ki ne kadar aciz olduklarini ne kendileri nede etrafindakiler görebiliyor ama sonunda kazanan gene iyilik oluyor...beğendim.

hüzeyme demiralay 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Paulo Coelho'nun birçok kitabını okudum ve Simyacı'dan sonra benim için bu kitap gelir.Tekrar tekrar okuyup sıkılmayacağınız bir roman.Altını çizdiğim çok güzel cümleler vardı.Felsefi cümleler...

3 /

Kitaptan 69 Alıntı

Asiye-Melikşah 
03 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir insanın üzerinde egemenlik kurman için onu korkutman yeterli.

Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 156)Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 156)
Asiye-Melikşah 
03 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yaşam kısa ya da uzun sürebilir:bu onu nasıl yaşadığımıza bağlı.

Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 200)Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 200)
Asiye-Melikşah 
03 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İyi ile kötü arasındaki mücadele her insanın yüreğinde vardır,dedi.Orası bütün meleklerin ve şeytanların savaş alanıdır.

Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 164)Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 164)
Asiye-Melikşah 
03 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir insanın öyküsü bütün insanlığın da öyküsüdür.

Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 192)Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 192)
Asiye-Melikşah 
03 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İnsanın kendinin iyi olduğuna inanması başkalarına karşı çıkmaktan ve haklarını savunmak için savaşmaktan çok daha kolaydır.

Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 55)Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 55)
Asiye-Melikşah 
03 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Koşullara bağlı olarak dünyadaki herkes kötülük yapmaya hazırdır.

Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 25)Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 25)
Asiye-Melikşah 
03 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

O adamı sevmeyi öğrenirdi nasılsa,aşk da bir zaman sorunu değil miydi?

Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 24)Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 24)
Merve 
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İyinin değerinin anlaşılabilmesi için kötünün kendini göstermesi gerekiyordu.

Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 132)Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 132)
Fatmanur Çelik 
08 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

İnsanlar hem her şeyin değişmesini isterler hem de her şeyin hiç değişmeden sürüp gitmesini.

Şeytan ve Genç Kadın, Paulo CoelhoŞeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho
Asiye-Melikşah 
03 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ben hep eylem adamı oldum,güçlüklerle savaşabildim.Kimi savaşları kaybettim kimilerini kazandım.Ama aynı zamanda zaferin de yenilgilerin de herkesin yaşamının bir parçası olduğunu anlayabildim.

Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 73)Şeytan ve Genç Kadın, Paulo Coelho (Sayfa 73)