Şeytan Ye Diyor!

9,8/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
449 gösterim
Allah. Bizlere Kur'an-ı Kerim vasıtasıyla seslenerek yüyeceklerin ‘temiz' olanlarından yememizi öğütler.

Peki ama hangi gıdalar temiz? Temizden kasıt tam olarak ne? Bir gıdanın temiz (ve helal) olup olmadığını nasıl anlarız? Sözgelimi kalsiyum fosfatla beyazlatılmış, kimyasal yapıştırıcılarla şekillendirilmiş bir kesme şeker temiz olabilir mi? Ya işkence altında, hayatı boyunca gün ışığı görmeyen bir tavuğun et ve yumurtası? Ticari glikoz ve fruktoz şurubuna aroma ve boya ilavesi ile arısız üretilen yapay bal sizce temiz mi? GDO'lu mısırla beslenen, antibiyotik delisi olmuş sığırların eti caiz olabilir mi? Çocuklara bolca yedirdiğiniz hidrojenize bitkisel yağlı ve hatta DDT'li çikolatalar, gofretler? İçinde onlarca zararlı katkı maddesi bulunan beyaz ekmek sizce temiz kapsamına girer mi? İftar sofralarından bile eksik edilmeyen kolalı ve aromalı içeceklerde alkol olduğunu biliyor musunuz?

Bu gerçek liste uzar, hayatlar kısalır!

Gıda Güvenliği Hareketi Lideri Kemal Özer, Kur'an-ı Kerim'de zikredilen ‘temiz gıda'nın gerçek anlamını arıyor. Yıllardır gönül rahatlığıyla tükettiğimiz ‘şüpheli' gıdaların ipliğini tek tek pazara çıkarırken; salığı kaybetmemek için tertemiz öneriler getiriyor. Dayatılan hazcı ve tüketim endeksli yaşam tarzını reddediyor, bizleri geleneksel ve tıbbi olanla yeniden buluşturuyor. “Ne yiyeceğimizi şaşırdık” diyenlere ‘dosdoğru' yolu gösteriyor.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786054325504
 • Yayınevi:
  Hayykitap
 • Kitabın Türü:
t.d. 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Müslümanların okuması gereken bir kitap!
Gıdalar üzerinden oynanan oyunları, nelere dikkat etmemiz gerektiğini tarihten ve asrı saadetten örneklerle de açıklıyor.

Farkında olmadan yediğimiz haram maddeler ahlakımızı ve imanımızı hatta düşünce gücümüzü bile bozabilir. Daha sağlam bir kafa ve kalp için, okuyun derim. :) Kesinlikle un eleklerine ve rafine şekere bakış açınız değişecektir :)))

Kitaptan 1 Alıntı

Yasin Eker 
20 Mar 18:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Haddi Aşmak
Birçok ayeti kerime ve hadis i şerifte zikrolunduğu üzere bizler de bize konulan had/sınır aşılıp aşılmamasi konusunda imtihan ediliyoruz.Şeytan sürekli bize bu yasakları yememizi telkin ediyor.ümmetimden bir zümre şaraba alkole haramlara bir başka ad takarak onu içmedikçe geceler gündüzler tükenmeyecek kıyamet gelmeyecek hadisi şerifinde altı çizildiği üzere ,başka çare yok,ne yapalım ac mı kalalim,ben mi ekledim ekleyen düşünsün madem öyle ekleyen düşünsün gibi bahaneler üreterek haddi aşmamızı teşvik ediyor ŞEYTAN!!!

Şeytan Ye Diyor!, Kemal Özer (Sayfa 60 - Hayykitap)Şeytan Ye Diyor!, Kemal Özer (Sayfa 60 - Hayykitap)