Şeytan Yıldızı Harry Hole Serisi 5

8,3/10  (20 Oy) · 
43 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.372 gösterim
Oslo'da bir seri katil mi kol geziyor?

Genç bir kadın evinin banyosunda ölü bulunur. Elinin parmaklarından biri eksiktir ve gözkapağının altında yıldız şeklinde kırmızı bir elmas vardır. Oslo Polisi'nin parlak dedektifi Harry Hole kendini yine içkiye vermiş, polislikten atılma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır.

Katilin kurbanlarına bıraktığı yıldız şeklinde kırmızı elmasın şifresini çözmek için tekrar işine sarılan Harry Hole, bu vakada beraber çalıştığı can düşmanı dedektif Tom Waaler'le de ciddi bir hesaplaşmaya girişmek zorunda kalacaktır.

"Şeytan Yıldızı ustalıkla kurgulanmış, iniş çıkışlarla dolu bir kitap. Nesbo müthiş bir tempo yakalamış. Şiddetle tavsiye edilir."
-The Guardian-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  469
 • ISBN:
  9786050919943
 • Orijinal Adı:
  The Devil's Star
 • Çeviri:
  Burçak Gürün Muraben, Taciser Belge
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

8.4
Harry Hole serisini zaten seviyordum bu kitapta da hayal kırıklığı yaşamadım, aksine çok sevdim. Yazarın kendine has üslubu ile karakter ve olay örgüsü bir araya gelince ortaya şahane bir polisiye çıkmış. Ben zevk alarak ve iki günde okudum, sayfalar çok hızlı akıyor gerçekten, sadece yazar bazen Harry'nin alkol sorunlarına fazla yer ayırıyor, bu da seride kendini tekrara yol açıyor. Yine okumaya değer güzel bir seri.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...8/seytanyildizi.html

Alara Özdemir 
11 Oca 15:45 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Polisiye severler için enfes bir kitap. Ana karakter Harry Hole'un ipuçları ile olayı bir bulmaca gibi nasıl çözdüğünü bayılarak okuyacağınıza eminim. Dilinde hiçbir ağırlık yok fakat Harry'nin içsel sıkıntılarını okumakta biraz sıkılmıştım.
Sonunun tahmin edilebilir olmaması ise bence kurguyu muhteşem kılıyor. Ayrıca yazarın diğer kitapları da aynı derecede okunmaya değer.

serdar kara 
13 Haz 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok iyi bir Jo Nesbo polisiyesi,Yazarı diğer eserleri gibi oldukça sürükleyici olan kitap, polisiye edebiyatın dehlizlerinde dolaşan okuyuculara tavsiye edilir.

Kitaptan 4 Alıntı

Sadettin TANIK 
11 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bunun neye benzediğini az çok bilirim. Beslediklerin tarafından kovalanmak. Hayatta bu kez sen yardıma muhtaç olduğunda geri çevrilen olmak. Üzerine tükürüldüğünü hissetmek ve senin tükürebileceğin kimse olmadığını görmek. Sessizce ne yapman gerektiğini düşünmek.

Şeytan Yıldızı, Jo NesboŞeytan Yıldızı, Jo Nesbo
Asiye Yıldız 
18 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kafanda oluşturduğun klişeler durmadan kendi kendilerini pekiştirir çünkü bilinçaltından hep onları teyit edecek şeyleri ararsın. Bu yüzden de polisler hep - sözde tecrübelerine dayanarak - bütün suçluların aptal olduğunu, suçlular da bütün polislerin aptal olduğunu düşünürler.

Şeytan Yıldızı, Jo Nesbo (Sayfa 88)Şeytan Yıldızı, Jo Nesbo (Sayfa 88)

Kitapla ilgili 1 Haber

Çocuk Kitapları Daha Eğlenceli
Çocuk Kitapları Daha Eğlenceli İskandinav polisiyesinin en önemli isimlerinden Jo Nesbo, farklı edebiyat türlerinde gezinmesini ‘Farklı türde müzik yapmak’ şeklinde yorumluyor