Şeytana Son

7,0/10  (1 Oy) · 
0 okunma  · 
1 beğeni  · 
40 gösterim
Amerikan dış politikasının son dönemde en çok söz sahibi olan perde arkası yöneticileri David Frum ve Richard Perle, şeytan olarak tanımladıkları dik ekseni terörizmi engellemek için yapılması gerekenleri şöyle sıralıyor:
- İran'ın terörist mollalarını devirmek için çalış.
- Suriye'deki terörist rejime son ver.
- Suudi Arabistan'ı ve Fransa'yı dostların olarak değil; rakiplerin, hatta düşmanların olarak kabul et.
- Reformlar yapılmadıkça Birleşmiş Milletler'e destek verme.
- Yurt topraklarında, göç kontrollerini ve güvenliği sıklaştır.
- CIA'ı ve FBI'ı ciddi şekilde yeniden örgütlendnir.
- Çin'i sıkıştır ve Kuzey Kore'yi abluka altına al ki, diğer şer ekseni devletlere nükleer programlarından vazgeçmeleri için baskı yapabilesin.
- Olası bir Filistin Devleti'nin Amerika Birleşik Devletleri'nin yararına olacağı hayalinden vazgeç.
"George W. Bush yönetiminin ilk iki yılında: Cheney, Powell, Rice, Rumsfeld, Tenet ya da Wolfowitz gibi altın kalkanlı Praetorian Gardiyan'ın bildik isimlerinden olması da, Amerika'nın dış polikitasındaki en etkili düşünürün David Frum olduğunu söylemek abartı değildir."
- The New Yorker-
"Richard Perle, şimdilerde Amerikan dış politikasında etkili olan Yeni Muhafazakarlar (Neo-Conservatives)'in entelektüel önderidir. O, Bush'un ve onun Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleezza Ricc'in ve hatta başkanlığa oynayanların bile üzerinde derin etkileri olan bir isimdir."
Cebe Noyan 
02 Şub 04:53 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Siyonist Amerikalı açısindan Müslüman ülkelere bakisini gayet net bir sekilde anlatildigi bir eser olmus. Bu kitapta daha cok Amerika ve İsrail'in menfaatleri gözetilerek olaylara ve terörizme yaklasim sergiledikleri icin epey sabirli olmaniz gerekecektir. Ayrica kucuk bir tavsiye kitabi yarida birakmamak icin her ne kadar yazmaya yer birakmamis olsalar da elinize bir kursun kalem alip muhalefet yapmaniz gereken yerlerde dusuncenizi yazin. O zaman devam ediyorsunuz okumaya :) Ama şu da bir gercek karsit goruslu insanlari tanimak icin onlarin nasil dusundugunu bilmenin gerektigi icin okumanizi öneririm..