Şeytanı Uyandırma (Dave Gurney Serisi 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
21,8bin
Gösterim
Adı:
Şeytanı Uyandırma
Alt başlık:
Dave Gurney Serisi 3
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
535
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054188251
Orijinal adı:
Let The Devil Sleep
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Baskılar:
Şeytanı Uyandırma
Şeytanı Uyandırma
Hiçbir cinayet kusursuz değildir. Özellikle Dahi Dedektif Dave Gurney bir olaya müdahil olup hiç kimsenin göremediği detayları ortaya çıkardığında, çıkışı olmadığı düşünülen labirentin çıkışını ustalıkla bulduğunda... Gurney, bir seri katil üzerine belgesel hazırlayan genç bir kıza danışmanlık yapmayı kabul eder. On yıl önce yaşanan bu olaylarda kurbanların hepsi keskin bir nişancı tarafından zifiri karanlıkta, pahalı Mercedes arabalarını kullanırken, aynı açıdan ve noktadan kusursuz biçimde vurulmuş ve bedenlerinin yanına birer oyuncak hayvan bırakılmıştır. Asla aydınlatılamayan bu cinayetlerin üstüne bir perde çekilmiştir ve kimse bu perdeyi kaldırabilecek kadar cesaretli değildir. Tek bir kişi dışında. Gurney’in, kimseye izini belli etmeyecek kadar dahiyane bir plan yapmış olan bu caniyle oynayabileceği tek bir oyun vardır. Ölüm oyunu: Kendini hedef göster, o sana gelsin. "Zeki bir adamı karmaşık bulmacalar çözerken izlemek müthiş bir keyif. Gurney işte bu yönüyle farkını ortaya koyuyor." -New York Times- "Her sayfada artan gerilimle, bir psikopatın iç dünyasının derinliklerine ineceksiniz." -Publishers Weekly- "Şaşırtıcı bir son ve tam bir şaheser. Tırnaklarınızı kemirtecek kadar heyecan verici."
538 syf.
·6/10 puan
Dave Gurney serisinin bu kitabı içimdeki şeytanı bir türlü uyandıramadı. Çok vasat buldum. Hiç heyecan vermedi sıkılmaktan kitabı kemirdim. Beklettim başka kitaplara geçtim yine kürkçü dükkanına döndüm. Yok olmadı. ilk 300 sayfayı boşuna okudum bu 300 sayfayı okumak 5 ayımı aldı. Arada bir yığın kitap bitirdim. Kitap türü polisiye gerilimdi ancak Gurneyin karısı ve oğlundan yoğunca bahsedildi. Hayır gayet hoş betimlemelerde gayet güzel edebi cümlelerle anlatılmış beğendim beğenmesine anca beklenti gerilim olunca insan sıkılıyor.

Neyse kitabın konusuna geçersek. Emekli dedektif Gurney gazeteci bir kıza on senedir çözülemeyen faili meçhul seri cinayetleri konu alan bir TV programı için danışmanlık yapmaktadır. Danışmanlık yaparken yaptığı araştırmalarda bazı ipuçlarını çözmeye çalışarak katili bulur.

Katil bulundu ancak benim bir sürü sorum cevapsız kaldı. Neden çeşitli oyuncaklar kullanıldı, neden sonraki cinayetlerde silah yerine buz kıracağı kullanıldı. Neden neden. Yok işte cevap yok
538 syf.
·7 günde·8/10 puan
Yazarın okuduğum ilk romanı bu kadar beğeneceğim aklımın ucuna dahi gelmezdi akıl oyunları ve psikoloji ile süslü polisiye bir roman.Özelikle NCIS tarzı polisiye seven aynı zamanda olayların çözümlerinde kandan,şiddetten çok akıl oyunları seven arkadaşlara tavsiye ederim. Sıkılmadan kafanızı dağıtmak için okuyabileceğiniz bir roman. Baştan itibaren sonu ne olacak diye merakınız sizi okumaya sürüklüyor.
Kitap da Kim adındaki bir kızın ödev konusu olan ve 10 yıl önce işlenen 6 tane cinayetin ailelerine ulaşıp hissettikleri acıyı anlatmalarını istemektedir bu bir TV programına konu olmuştur ve Good Shepherd de Gurney ve Kim'e mesaj gönderimde bulunmasına sebep olmuştur. Sayfa sayfa katili bulma çabası anlatıyor. Gerçekten muhteşem ötesi bir roman
şiddetle tavsiye ederim keyifli okumalar
538 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitap da Kim adındaki bir kızın ödev konusu olan ve 10 yıl önce işlenen 6 tane cinayetin ailelerine ulaşıp hissettikleri acıyı anlamalarını istemektedir bu bir TV programına konu olmuştur ve katil de dedektif ve Kim'e mesaj gönderimde bulunmasına sebep olmuştur. Sayfa sayfa katili bulma çabası anlatıyor. Gerçekten muhteşem ötesi bir roman :-):-):-):-):-):-):-)
538 syf.
·4/10 puan
Kitap pek sarmadı zorla bitirmiş olmak için bitirdim . Dave gurney serisi aslında güzel bir seri ama daha çarpıcı bir son beklerdim... Aklindan bir sayı tut favorim üstüne kitap tanımadım John verdon kitaplarindan
538 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10 puan
Ben bir verdon hayranı olarak bu kitabını da çok beğendim tüm kitaplarını aldım hemen hemen, sadece gözlerini sımsıkı kapat kaldı almadığım onu da almayı planlıyorum. Okudugum kitapları sırasıyla şunlar
AKLINDAN BİR SAYI TUT
PETER PAN ÖLMELİ
FIRTINADA YANACAKSIN
ŞEYTANI UYANDIRMA
KURT GÖLÜ 'nü yeni aldım
GÖZLERİNİ SIMSIKI KAPAT almak için sırada. Eğer polisiye kitap seviyorsanız hele birde ters köşeleri seviyorsanız. Verdon'u okuyun derim. Hemen hemen her kitabında kişisel gelişim tatları var yazarın. Bu da beni kendine hayran bırakıyor.
538 syf.
·10/10 puan
Çok önceden okuduğum Şeytanı Uyandırma romanı, yazarın okuduğum ilk romanıdır. Bu roman sayesinde John Verdon kalemine abartısız bir şekilde aşık oldum diyebilirim. O nasıl bir gerilim romanıydı öyle... Her sayfanın sonuna geldiğimde ağzım bir karış açık kalıyordu. Romanın sayfalarında ilerledikçe kendimi bir korku filminin içindeymişim gibi hissettim. Korku filminden fırlamış gibiydim kitap tamamen bittiğinde. İşte ben gerilim romanı okudum diye bunun gibi etkileyici, korkutucu, geren, heyecanlı kitaplara derim. Uzun zamandır bu kadar ustaca işlenmiş bir roman ve de başarılı bir yazara denk gelmemiştim. Aslında ben bu yazarın kalemiyle geç bile tanışmışım, daha önceden okumalıydım bu romanı. İliklerinize kadar ürpermek istiyorsanız, bu romanı mutlaka okumalısınız. Yazara ve Koridor Yayıncılığa sonsuz teşekkürler...
538 syf.
·5/10 puan
Daha sürükleyici, sonu şaşırtıcı polisiye seriler okumuş olduğum için bu kitabı vasat buldum. Betimlemeler çok başarılıydı ancak kitapta merak edilen birçok detay soru işareti olarak kaldı, sebebi açıklanmadı. Kitap çok yavaş ilerledi ve sonu da beklentiyi karşılamadı. Serinin ilk iki kitabını daha başarılı buldum.
538 syf.
·2 günde·7/10 puan
John Verdon’un dedektif Dave Gurney serisinin üçüncü serisi Şeytanı Uyandırma kitabı serinin ilk kitabının çok gerisinde kalmış bir kitap. Aklından Bir Sayı Tut ve Gözlerini Sımsıkı Kapat'ı çok beğenmeme rağmen bu kitabı nedense ilk iki kitap kadar beğenemedim.
Zorla bitirdiğim bir kitap olan Şeytanı Uyandırma ilk iki kitabı unutmadığım için yıllar sonra okuduğum bir kitap olup Dave Gurney’i özleten kitap olsada okuduktan sonra keşke Dave Gurney serisi iki kitaplık olsaymış dedirten ardından serinin dördüncü kitabı Peter Pan ölmeli kitabını okumaktan vazgeçtiren bir kitap.
İçerisnde birçok detayın soru işareti olarak kaldığı kitabın konusuna gelirsek dedektif DAve Gurney gazeteci arkadaşı Connie Clark’ın kızı olan Kim’e 10 yıl önce işlenmiş seri cinayetlerle alakalı bir araştırmada danışmanlık yapmayı kabul etmesiyle başlıyor .
Meslek anlamında annesinin ayak izlerini takip eden Connie’nin kızı Kim, Syracuse Üniversitesi’nde basın-yayın alanında master yapmaktadır. Tez konusu olarak da cinayet kurbanlarını konu alan reality tarzı bir belgesel hazırlamaktadır.
Ardından Dave Gurney ile taban tabana zıt karaktere sahip kaba ancak zeki dedektifimiz Jack Hardwick ise bu sefer de FBI'ın burnunu sürtmesini keyifle seyretmek amacıyla Süper Polisimize içeriden yardım ediyor.Bu yardım tabi ki sonrasında başına ciddi belalar açıyor. Sonrasında ise dedektifimiz olaya el atınca 10 yıl önce insanları katleden ve yakalanamayan serial killerimiz tekrar cinayetlere başlıyor ve olaylar amacından sapıyor.
Kitap Polisiye sevenler için okunası kitaplardan olsa da kitap serisi bir Rizzoli İsles ,Sherlock Holmes veya Hercule Poirot serileri gibi değil.
538 syf.
·1 günde·Beğendi
Serinin diğer kitaplarıyla kıyasladığım zaman benim için hayal kırıklığı oldu. Gerçekten bu kitabı sadece başladığım için bitirmiştim. Aklından bir sayı tut kitabını okuduktan sonra insanın büyük beklentileri oluyor.
Kitabın konusuna gelecek olursak Dedektif Gurney on senedir çözülemeyen cinayetlerle ilgili kendini bir araştırmanın ortasında bulur. Sonrasın da katil gözdağı vermek için tekrardan ortaya çıkar ve olaylar başlar.
538 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10 puan
Hiç bitmesini istemediğim bazen kendimi bir filmin içindeymiş gibi bazen kitabın bir karakteri gibi hissettiğim bir kitaptı. Her okuduğumda aynı zevki veriyor. Polisiye ve akıcılık isteyen kesinlikle okumalı
538 syf.
·Beğendi·10/10 puan
John Verdon serinin üçüncü kitabı Şeytanı Uyandırma'da seri katilleri konu alan bir belgesel yapmak isteyen birine yardım etmek ister ve karısının itirazlarına rağmen kendini olayın içinde bulur. Bazı olayların nedeni hiç açıklanmıyor ve katilin kim olduğu kitabın sonlarına kadar tahmin edilemiyor...
"Eğer bürokratik saçmalıklara, kıç kollamaya ayrılan enerjiyi gerçekten insanlara yardım etmeye ayırmış olsak bir haftada dünyayı değiştirebilirdik!"
Tutkularımızın bizi en çok yoldan çıkardığı anlarda her şeyi tüm açıklığıyla görebildiğimize ilişkin yargılarımıza bütünüyle inanıyor oluşumuz insan doğasının en büyük çelişkilerinden biriydi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Şeytanı Uyandırma
Alt başlık:
Dave Gurney Serisi 3
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
535
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054188251
Orijinal adı:
Let The Devil Sleep
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Baskılar:
Şeytanı Uyandırma
Şeytanı Uyandırma
Hiçbir cinayet kusursuz değildir. Özellikle Dahi Dedektif Dave Gurney bir olaya müdahil olup hiç kimsenin göremediği detayları ortaya çıkardığında, çıkışı olmadığı düşünülen labirentin çıkışını ustalıkla bulduğunda... Gurney, bir seri katil üzerine belgesel hazırlayan genç bir kıza danışmanlık yapmayı kabul eder. On yıl önce yaşanan bu olaylarda kurbanların hepsi keskin bir nişancı tarafından zifiri karanlıkta, pahalı Mercedes arabalarını kullanırken, aynı açıdan ve noktadan kusursuz biçimde vurulmuş ve bedenlerinin yanına birer oyuncak hayvan bırakılmıştır. Asla aydınlatılamayan bu cinayetlerin üstüne bir perde çekilmiştir ve kimse bu perdeyi kaldırabilecek kadar cesaretli değildir. Tek bir kişi dışında. Gurney’in, kimseye izini belli etmeyecek kadar dahiyane bir plan yapmış olan bu caniyle oynayabileceği tek bir oyun vardır. Ölüm oyunu: Kendini hedef göster, o sana gelsin. "Zeki bir adamı karmaşık bulmacalar çözerken izlemek müthiş bir keyif. Gurney işte bu yönüyle farkını ortaya koyuyor." -New York Times- "Her sayfada artan gerilimle, bir psikopatın iç dünyasının derinliklerine ineceksiniz." -Publishers Weekly- "Şaşırtıcı bir son ve tam bir şaheser. Tırnaklarınızı kemirtecek kadar heyecan verici."

Kitabı okuyanlar 5,7bin okur

  • Özgür amed
  • agit tarhan
  • Erman Demirel
  • berfin
  • Yağız eren
  • Sevil
  • Gülşah EMRE ÇOK
  • Dilara çelik
  • Yeliz Eren
  • Süleyman ARSLAN

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0.1 (2)
9
%0.1 (2)
8
%0.1 (2)
7
%0.1 (2)
6
%0
5
%0
4
%0.1 (1)
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları