1000Kitap Logosu
Şeytan'ın Günlüğü
Şeytan'ın Günlüğü
Şeytan'ın Günlüğü

Şeytan'ın Günlüğü

Alfred Rosenberg ve Üçüncü Reich'ın Çalınan Sırları

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.3
6 Kişi
21
Okunma
9
Beğeni
302
Gösterim
450 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 12 sa. 45 dk.
Adı
Şeytan'ın Günlüğü (Alfred Rosenberg ve Üçüncü Reich'ın Çalınan Sırları)
Basım
Türkçe · Türkiye · Epsilon Yayınevi · Mayıs 2018 · Karton kapak · 9786051733692
“Bu kitap ne kadar övülse az. Üçüncü Reich’ın suçlarını netlikle ortaya döküyor ve yetmiş yıllık bir mantrayı bir kez daha vurguluyor: İnsanın insana yaptığı en büyük caniliği asla unutmamalı ve daha da önemlisi bir daha asla tekrarlamamalıyız.” —NY Journal of Books Goebbels, Himmler, Göring ve elbette Hitler… Nazi Almanyası’nın bu tanınmış canilerinin ötesinde, onlara manevi kudret aşılayan, felsefi karanlığın en derinine hapsolmuş ama tarihin gözünden kaçan bir şeytani zekâ vardı: Alfred Rosenberg. Ancak 21. yüzyılda, yazar Wittman ve meslektaşları tarafından keşfedilebilen belgeler, Nasyonal Sosyalist ideolog Rosenberg ve Nazi hareketinin perde arkası hakkında gün yüzüne çıkmamış birçok kilit bilgiyi insanlığa sunuyor. Açıklanamayanları meşrulaştıran dogmaların bu büyük mağlubiyeti, küresel geleceğe ışık tutuyor. ABD eski Adalet Bakanı ve Nuremberg Askeri Ceza Mahkemesi ABD Başsavcısı Robert H. Jackson: “Kınamaya ve cezalandırmaya gayret ettiğimiz yanlışlar o kadar hesaplanmış, o kadar kötü niyetli ve o kadar yıkıcı ki, uygarlık bunların yok sayılmasına tahammül edemez, çünkü tekrarlanması halinde uygarlık ayakta kalamaz.” “Üçüncü Reich’ın çoğu kez gözden kaçırılan ideolojik mimarı üzerine müthiş bir akademik polisiye.” —Kirkus Reviews (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺30,33
8.3
10 üzerinden
6 Puan · 2 İnceleme
Barış Şahin
Şeytan'ın Günlüğü'ü inceledi.
450 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
2. Dunya savasinin tarafimca bilinmeyen bir karekterine yogunlasarak yazilmis bir kitap. Kitap isminde her ne kadar "gunluk" kelimesi geciyor olsa bile, okurken bir gunluk okuyacaginizi zannetmeyin. Ana karakterin yani sira, bir cok karakterin etrafinda gecen bir inceleme yazisi olmus. Gunluk okumanin sıkıcılığından ziyade oyku biciminde yazilmis bir kitap. Bir parantez de Mert Dogruer'in basarili cevirisine acmak lazim. Kitap herhangi bir cevirmenin elinde oldukca agir ve okunmasi zor hale gelebilirmis. Cevirmenin akici Turkcesi sayesinde kitap olabildigince bu cizgiden uzak duruyor ama bir aksiyon romani akiciligi beklemeyin.
Şeytan'ın Günlüğü
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Dilek Gacaloğlu
Şeytan'ın Günlüğü'ü inceledi.
450 syf.
·
14 günde
·
8/10 puan
2.dünya savaşını farklı bir perspektifte anlatan bir roman...Hitler'in akıl hocası Alfred Rosenberg'in günlüğünden yola çıkılarak nazizimin nasıl oluştuğunu,savaşın çıkma nedenlerini,holokostu adım adım anlatıyor.Olayların akışı ve yan karakterlerin çokluğu bakımından dikkatle okunması gereken bir kitap.Sanki biraz daha kronolojik sırayla yazılsaymış daha iyi olurmuş...Ayrıca Alfred Rosenberg'in hayatını konu alan Irvin D. Yalom'un Spinoza Problemi kitabını da tavsiye ederim.
Şeytan'ın Günlüğü
OKUYACAKLARIMA EKLE
5