Şeytanın Kokusu

10,0/10  (2 Oy) · 
20 okunma  · 
4 beğeni  · 
2.319 gösterim
Bir dakikalığına, aklınıza gelebilecek en kötü cehennemi düşünün. Ve sonra sizi, kendinizi tanıdığınızdan çok daha iyi tanıyan Şeytan'ın bundan çok daha kötüsünü yaratabileceğinin farkına varın. Ve yapacak da... Aslında bunları çoktan yarattı. O her şeyi önceden sezer.

Sanat eleştirmeni Jeremy Grove'un küle dönmüş bedeni, eriyen haçla dağlanan göğsü, havadaki kükürt kokusu ve birbirini takip eden ölümler... Tüm bunlar Şeytan'la anlaşma yapanların başına gelen efsanevi dehşetleri anımsatmaktadır.
Ajan Pendergast, basit bir suçun ve adi bir suçlunun peşinde olduğunu sanırken ipuçları onu İtalya'nın kırsal bölgesindeki gizemli Fosco Kalesi'ne götürür. Kale, otuz yıl kadar önce, kimsenin anmak istemediği bir olayın sır dolu mekânıdır: Gölgeler kitabı, Şeytan çağırma ayinleri ve Faust'un kaderini paylaşan ölümlüler...
Trevanian'ın Nicholai Hel'inin kusursuzluğu, Sherlock Holmes'un analitik kavrayışı ve Hanibal Lecter'in ürpertici gurmeliği bir araya getirilerek yaratılan Ajan Pendergast, üç kitaplık serinin bu ilk kitabında okurlarla tanışıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  672
 • ISBN:
  9789751025821
 • Yayınevi:
  İnkılâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Ceyhun KORKMAZ 
27 Şub 2017 · Kitabı okudu · 62 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı okurken kalelerin içinde geziyorsunuz. Cinayet işlenen alanın kokusu burnunuza kadar gelebilir. Her anı heycan verici her sayfayı "bir sonraki sayfada ne olucak acaba" düşüncesiyle çeviriceksiniz