Şeytanın Müridi Ölüler Cinayet İşler Mi?

8,5/10  (45 Oy) · 
123 okunma  · 
33 beğeni  · 
1.135 gösterim
Kate Moran... bir FBI ajanı...
Ve Constantine Gamal... bir seri katil... Şeytanın havarisi...
Ritüeller... Kara büyü...
Her seferinde işlenen çifte cinayetler...
Bir kedi fare kovalamacası...
Gamal yakalanıp idam edildikten sonra da bu cinayetlerin arkası kesilmiyor...
Ritüel sonrası çifte cinayetler sürüyor...
Gamal'ı taklit eden biri veya birileri olabilir mi?
Yoksa... Yoksa Gamal hayatta mı?

"Meade'in korkutucu anlatımında özel olarak dikkat çeken şey üslubu ve karakterlerin ustalık ve beceriyle çizilmiş olmasıdır."
- Glasgow Herald

"Bu muhteşem dramatik aksiyon ve sürükleyicilik, bu heyecanı perçinleyen düşündürücü bir dönüm noktasıyla sonuçlanıyor."
- The Sunday Times
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2009
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9786051111896
 • Orijinal Adı:
  The Devil's Discipte
 • Çeviri:
  Cumhur Orancı
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Lala Paşa 
30 May 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Okuduğum tek Glenn Meade kitabı. Sürpriz finali, heyecanlı ve sürükleyici hikayesiyle okuru saran bir kitap. İdam edilen bir seri katilin cinayetlerinin tekrardan ve tıpkısı gibi işlenmeye başlamasını konu alan kitapta katilin Kate Moran'a uyguladığı psikolojik baskı gerçekten güzel işlenmiş. Paris'te ve İstanbul'da yaşanan gerilim dolu anlar ise kitaptaki unutulmaz bölümlerden.

Sercan Gürsoy 
02 Şub 01:27 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okumamın üzerinden seneler geçti ama gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki hayatım boyunca unutamayacağım üç beş kitaptan biridir. Kesinlikle okunmalı.

sümeyye kip 
08 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 6/10 puan

Bu kitap aksiyon-gerilim severler için gayet tavsiye edebileceğim bir kitap. Kurgusu birçok yönden klasik gerilim kitaplarına benzese de her yazarın farklı hayal dünyası vardır ve bu kitabı okurken de bu yazarın da gerilimi farklı noktalardan ele alarak hoş bir eser yazdığını belirtmek gerekiyor. Kitabın baş karakteri ile kendinizi özdeşleştirebileceğiniz kadar orijinal hoş bir karakter. Onun korkuları bazı yerlerde çok abartılsa da yinede hiç korkmayan korkusuz ajan durumu yaratmadığı için kitabı daha da inanılır kılmış. Kitapta gizem yaratmak, merakta tutmak için ve şaşırtmak için güzel noktalara değinilmiş ve kitabın sonuda gerçekten şaşırtıcı ve okuduğunuza değdiğini gösterecek kadar aksiyon dolu bir kitap. Bana adeta “Dehşet Kapanı” izlemişim gibi hissettiren bazı kasapçılık, kesme-doğrama, satır-bıçak işini sevenler, FBI’a ajanlara, polisliğe ve dedektifliğe ilgi duyanlar için orta seviyeli beğenilesi bir yanı olan cinayet-polisiye kitabı. Kitabın ileriki sayfaları gerçekten hızla çevirerek geçeceğiniz kadar akıcı ve heyecan dolu aksiyon olaylarıyla dolu. Glenn Meade’yi her ne kadar gerilim-polisiye ve aksiyon-gerilim dallarında favori yazarlarımdan saymamış olsam da hoş bir dille güzel bir eser ortaya çıkardığını düşünüyorum. Ve diğer kitaplarını da ilgimi çektiği takdire okuyacağım yazarlar arasında. Eseri okuyun, bir şey kaybetmeyeceğinize eminim :) Detaylı Yorumlar İçin; http://yorumatolyesi.blogspot.com.tr/.../seytaninmuridi.html

mithrandir21 | Uğur 
26 Mar 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Meade' in düşüşüsünün başladığı, ne yazması gerektiğini bilemediği ama birkaç senedir kitap yazamadığından ötürü olacak ki kendisinde bir an önce yeni bir kitap çıkarma gereği hissetmiş olduğundan, çıktığı dönemin basit romanlarının etkisinde kalıp, kendini kaptırdığı sadece basit bir polisiye. Bana göre diğer romanlarına ve ününe gölge düşürmüştür.

Aşsız eşsiz işsiz 
22 Eki 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sırf dinlenmek üzere okuduğum ,kurgusuyla ,anlatımıyla,elinizden bırakamayacağınız kitaplardan ....polisiye , cinayetler , infaz.....şeytanlar bitmez... insanlardaki düşüncelerinde bitmeyeceği gibi...

Evrim Sezer Şirin 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bence, Glenn Meade'nin yazım tarzının tamamen dışında yazılmış bir roman. Glenn Meade deyince benim aklıma, tarih, entrika, komplo, aşk, ihtiras, savaş, gerçek dünyadan yansımalar ve bunların harmanlanması geliyor. Bu kitap da bunları göremedim. Bu açıdan değerlendirdiğimde evet sürükleyici sıradan bir polisiye roman, bir Glenn Mead klasiği değil.

Kitaptan 8 Alıntı

Aşsız eşsiz işsiz 
22 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Mükemmel aile diye bir şey yok, olanlar da işlevsiz, hatta bazıları diğerlerinden çok daha işlevsiz
durumdalar ve sonuç olarak bütün aileler birbirinden
farksız."

Şeytanın Müridi, Glenn Meade (Sayfa 46)Şeytanın Müridi, Glenn Meade (Sayfa 46)
sümeyye kip 
08 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Bana göre bu dünyada herkes eninde sonunda mutsuzluğu tadacak ve bundan kaçınamayacaktır. Bazılarımız ya kötü bir çocukluk geçiririz ya berbat bir gençlik ya da acılarla dolu yetişkinlik...Yani bir şekilde bu dünyada herkes mutsuzluk denilen şeyden payını alır.

Şeytanın Müridi, Glenn MeadeŞeytanın Müridi, Glenn Meade
sümeyye kip 
08 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Aşk olması gerekenin dışında birşeydir; yani sevinç, karşılıklı destek, arkadaşlık gibi, sonsuz bir affediştir. Her güne yepyeni bir hayata başlar gibi her türlü acıdan, kavgadan uzakta başlamak demektir.

Şeytanın Müridi, Glenn MeadeŞeytanın Müridi, Glenn Meade
sümeyye kip 
08 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Şeytanın ölümsüzlüğü ile karşılaştırıldığında ölüm küçücük ve acı dolu birşey değil midir?

Şeytanın Müridi, Glenn MeadeŞeytanın Müridi, Glenn Meade
sümeyye kip 
 08 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Delisin sen, daha bir günü bile yaşamayı bilmeden kendine koca bir ömür vadediyorsun.

Şeytanın Müridi, Glenn MeadeŞeytanın Müridi, Glenn Meade