Ölüler Cinayet İşler Mi?

Şeytanın Müridi

Glenn Meade

Şeytanın Müridi Konusu

Kate Moran... bir FBI ajanı... Ve Constantine Gamal.. bir seri katil... Şeytanın havarisi... Ritüeller.. Kara büyü.. Her seferinde işlenen çifte cinayetler.. Bir kedi fare kovalamacası.. Gamal yakalanıp idam edildikten sonra da bu cinayetlerin arkası kesilmiyor.. Ritüel sonrası çifte cinayetler sürüyor.. Gamal’ı taklit eden biri veya birileri olabilir mi? Yoksa.. Yoksa Gamal hayatta mı? Meade’in korkutucu anlatımında özel olarak dikkat çeken şey üslubu ve karakterlerin ustalık ve beceriyle çizilmiş olmasıdır. Glasgow Herald
Çevirmen:
Cumhur Orancı
Cumhur Orancı
Tahmini Okuma Süresi: 14 sa. 44 dk.Sayfa Sayısı: 520Yayınlanma Tarihi: 2013İlk Yayınlanma Tarihi: 2006Yayınevi: Doğan KitapOrijinal Adı: The Devil's Discipte
ISBN: 9786051111896Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Puan

8.410 üzerinden
215 Puan · 25 İnceleme

Şeytanın Müridi Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
İzmirli Zeze

İzmirli Zeze

@bochemo
·
06 Mayıs 2021 20:11
10/10 puan verdi
Glenn Meade ile yine ordan oraya koşturdum durdum. Soluksuz okuduğum bir polisiye ve aksiyon oldu Şeytanın Müridi. Bir kaç incelemede yazar tarzından çıktı diye eleştiriler okudum ancak buna katılmıyorum çünkü bir yazar kendini bulmak adına bir çok şey deneyebilir ve bu onun bir arayış yolculuğudur. Mühim olan bu arayışındaki denemelerinde ne kadar başaralı olduğu. Bana kalırsa da oldukça başarılı olmuş. Evet yazar genelde tarih ile aksiyonu harmanlayarak ya da komplo teorileri kullanarak ilerleyen bir yazar ve bunda oldukça başarılı çünkü yaptığı işi önemseyen ve araştıran biri. Ben polisiye tarzında da çok iyi bir iş başardığını düşünüyorum. Gelelim kitaba. Kate Moran bir FBI ajanı ve genelde babalarla kızlarını belli bir ritüel ile kurban eden bir katilin peşindedir uzun yıllardır ve bunda başarılı da olur ancak bu başarıya ulaşana kadar çok sevdiği iki kişiyi bu katile kurban verir. Hikâye bu katilin yakalanıp idamıyla başlıyor. Peki öldüğünü bildiğin bir katil dirilip cinayetlerine devam edebilir mi? İşte hikâye bu kurgunun etrafında şekilleniyor. Romanda cinayetlerin işlendiği mekanlardan biri de İstanbuldaki Yerebatan Sarnıcı. Hikâyenin insanı içine çeken kurgusu ve yazarın akıcı kalemi bir araya gelmiş ve çok güzel bir iş çıkmış. Elbet piyasa kitabı diyenler çıkacaktır. O arkadaşlara tavsiyem kendileri bu kadar uzun soluklu bir şeyleri yazmayı denesin ve biz de onların yazdıklarını okuyup konuşalım burada. Ben Glenn Meade okuyup onu tanımanız taraftarıyım. Ben bu yolculuğa devam edeceğim.
17 etkileşim
Abdullah tiryaki

Abdullah tiryaki

@Abdullahtryk
·
30 Eylül 2021 19:06
Puan vermedi
Öncelikle kitap diğer Glenn meade kitaplarından farklıydı. Hatta kıtabin yazarına okuyunca tekrar baktım yanlış mı okuyorum diye Gelelim kitaba kitap normal bir polisiyenin dışında. Bu sefer katili aramak yerine katili infaz ederek başlayan ve yine seri cinayetlerle devam eden bir olay örgüsüne sahip. Yapılan cinayetlerin şekli ve olay örgüsü gayet güzel ve akıcıydı. Dedektif Moran ve yaşanan olaylar ve tabi olay yerlerinin arasında İstanbul'un da olması daha da keyifli hale getirdi kitabı. Glenn meade okumayı sevenleri ve yeni bir polisiye yazarla tanışmak isteyenler fazla beklememeli..
5 etkileşim
Sadık Kocak

Sadık Kocak

@sadikkocak24
·
31 Ağustos 2021 18:30
8/10 puan verdi
Ben yazarın adeta döktürdüğü eserlerini çok beğeniyorum. Bu sefer kurgu biraz zayıf kalmış inkâr etmeyeceğim ama sanki bunu düşünür gibi yazar kitabın içine İstanbul’u, Yerebatan Sarnıcı’nı da katmış ve beni benden aldı. O sahneler güzeldi. Kate Moran adlı FBI ajanının çevresinde gelişen bu hikâyede katil hem kızları hem de kızların babalarını öldürüyor. Kate bu işin peşini hiç bırakmıyor ve işin sonunda başarılı oluyor. Ta ki... Katil yakalanıyor, öldürülüyor çok şükür diyoruz ama o da ne? Henüz kitabın başındayız. Aynı tarzda işlenen cinayetler devam ediyor. Tabi ters köşe bir finalin de bizleri beklediğini söylememiz gerek. Psikolojik unsurlar da güzel eklenmiş yazarı. Bir diğer nokta da tarzının dışına çıktığı ama ne zaman yeni şeyler denemedik ki? Bence devam ettirirse bu şekilde de belirli bir başarı sağlayacaktır. Hepimize iyi okumalar dilerim..
7 etkileşim
Fuat Taş

Fuat Taş

@fuat1984
·
01 Ekim 11:20
10/10 puan verdi
Ölüler cinayet işler mi ? . Öldü sandığınız katil sizce yaşıyor olabilir mi ya da o katili örnek almış birilerimi var . Dedektif Kate Morgan bu ikilem içinde savaşırken , yalnis yerlerde bulunması sonucu kendini aklama ile mücadele ediyor olması çok iyiydi . İstanbul adının geçmesi ise mutlu etti " . Sonu beni şaşırttı açıkçası ..
2 etkileşim
Murat Aloglu

Murat Aloglu

@murat1987
·
18 Mayıs 2021 13:00
10/10 puan verdi
KU-SUR-SUZ! Film gibi bir roman adeta. Sürekli heyecan, sürekli aksiyon, sürekli gerilim! Devamlı "kim? ne? neden? nasıl?" soruları kafanızda dolaşıp duruyor. 520 sayfanın her bir sayfası bu kadar mı başarılı olur, bence ancak bu kadar başarılı olabilir. Gerçekten gözünüzün önünde bütün yaşananları izliyormuş gibi okuyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz. Kate Moran bir FBI ajanıdır ve yıllardır peşinde olduğu Constantine Gamal isimli bir seri katil vardır. Gamal nihayet yakalanır ve idamından önce Kate ile son kez yüzleşir. Bu öyle bir yüzleşme sahnesidir ki akla Hannibal Lecter ve Clarice Starling gelmektedir. İkilinin çok tuhaf bir ilişkisi vardır ve Gamal'a hayranlık duymamak mümkün değildir. Neticede Gamal'ın idamı gerçekleşir. Tam da bu noktadan sonra bire bir Gamal'ın işlediği çifte cinayetler tekrar boy göstermeye başlar. Kate Moran'ın aklına Gamal'ın son sözleri gelir. Şimdi şeytanın bir havarisi mi vardır yoksa daha da korkuncu Gamal hâlen hayatta mıdır? Kate bu sorunun cevabını Yerebatan Sarnıcı'nın karanlık dehlizlerine kadar uzanan bir yolculukta bulacaktır.
4 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 55.3
Erkek% 44.7
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

Glenn Meade
Glenn MeadeYazar · 10 kitap
Eski gazeteci ve uluslararası üne sahip yazar Glenn Meade, 1957 yılında İrlanda’nın başkenti Dublin’in Finglas kasabasında doğdu. "Irish Times" ve "Irish Independent" gazetelerinde yazdı. İlk romanı "Kar Kurdu"yla şöhreti yakalayan Glenn Meade’in romanları, yirmiden fazla dile çevrildi. Yazarlığının yanı sıra eğitim pilotu olarak da çalışan Meade, 1980’lerin ortalarından, ilk romanını yazana kadar (1994) Dublin’deki Strand Tiyatrosu’nda kendi yazdığı bir dizi oyunun yönetmenliğini de yaptı. Uzun yıllar pilot eğitmeni olarak çalışan Glenn Meade, artık sadece yazarlık yapıyor. Eleştirmenler, Glenn Meade’in romanlarını, olay ve kurgu bakımından, Frederick Forsythe, John le Carre ve Tom Clancy’nin heyecanlı bir karışımı olarak niteliyor. Uluslararası başarı kazanan romanları, olayların geçtiği Rusya, Mısır, Avrupa ve ABD’de kılı kırk yaran araştırma ve incelemelerin ürünüdür.

Şeytanın Müridi Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
SİLAS

SİLAS

@Silas0227
·
26 Ekim 18:26
Neden bazı insanlar hep acı verirler ve neden hatalarını düşünmezler?
142 etkileşim
SİLAS

SİLAS

@Silas0227
·
26 Ekim 19:39
Aşk olması gerekenin dışında bir şeydir; yani sevinç, karşılıklı destek, arkadaşlık gibi, sonsuz bir affediştir. Her güne yepyeni bir hayata başlar gibi her türlü acıdan, kavgadan uzakta başlamak demektir.
123 etkileşim
Andrei

Andrei

@Smirnov86
·
13 Temmuz 05:53
Sana cehennemde çok güzel bir hayat dilerim.
12 etkileşim
Andrei

Andrei

@Smirnov86
·
13 Temmuz 03:15
"Kaltak seni!"
1 etkileşim
Andrei

Andrei

@Smirnov86
·
13 Temmuz 03:17
Ama bugün sanki bütün dünyanın dertlerini omzunda taşıyormuş gibi olsa da Tanrı'nın kendi tarafında olduğundan emin bir ruh hali içindeydi.
3 etkileşim

Şeytanın Müridi İletileri

Tümünü gör
Sıradan,Amerikan tarzı bir polisiye.
Meade'nin diğer kitaplarını okuyanlar için hayal kırıklığı yaratacak bir roman.
Şeytanın Müridi
Şeytanın Müridi
Şeytanın Müridi
Şeytanın Müridi
baya iyi bir kitap. Hızlı akıyor.