Seyyah-ı Alem Evliya Çelebi

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
408 gösterim
Yedi iklim, on sekiz padişahlık gezen; yetmiş yılı aşkın ömrünün elli bir yılını seyahatlerde, bir diyardan bir başka diyara uzanan yollarda, farklı şehirlerde, değişik ülkelerde geçiren bir gezgindir Evliya Çelebi… Seyahat ettiği coğrafyanın yüz ölçümü yaklaşık yirmi beş milyon kilometre karedir.

Evliya Çelebi’yi bugüne ulaştıran Seyahatname’sidir. Seyahat ettiği ülkelerle, diyarlarla ilgili gözlemlerini, yolcululuğu sırasında başından geçen olayları, kendisine anlatılanları akıcı diliyle ve ilgi çekici üslubuyla yazıya dökmüştür.

Doğumunun 400. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan bu kitapta dünyaca ünlü gezginimiz Evliya Çelebi ve eseri Seyahatname tanıtılmaktadır.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9751623577
 • Yayınevi:
  Türk Dil Kurumu Yayını
 • Kitabın Türü:

Çok güzel, anlaşılır bir kitap. Türk Dil Kurumu Yayınlarından gerçekten başarılı bir iş çıkmış ortaya. Ve TDK, TTK yayınları her zaman ucuz oluyor. Kaliteli cilt cilt kitapları, kıytırık aşk romanlarından ucuza satıyorlar ve bu gerçekten bir hazine bizim için. Ben severek okudum, bir özet niteliğindeydi Çelebi'yi. Bir de kitabın kaliteli baskısıyla, içindeki resimleri çok beğendim.