Shakespeare'i Öpmek

4,8/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
683 gösterim
Hırçın Kız oyununda rol alan Miranda, zamanda yolculuk yapabilen Stephen adlı genç yüzünden, kendini bir anda 1581 yılının İngiltere'sinde bulur. Tüm hayatı altüst olan Miranda'nın geldiği çağa ayak uydurması gerekmektedir. Artık bir sahne oyuncusu değil, Tudor döneminin gerçek bir karakteridir. Üstelik yüzyıllar öncesine çekildiği bu yerde çok önemli bir görevi vardır: Genç William Shakespeare'i baştan çıkarmak!

Böylece Stephen, Miranda'nın yardımı olmadan dünyanın en büyük tiyatro eserlerinin asla yazılamayacağını kanıtlamak ister. Ancak aşkın kimin kapısını çalacağını hiç kimse hesap edemez. Tarihsel gerçekliklerle bezenmiş, romantizm ve maceranın başarıyla kurgulandığı sıcacık bir roman...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789752118485
 • Çeviri:
  Burcu Bingül
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Aristokrat 
22 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Hiç ama hiç beğenmediğim, kafamı dağıtmak için okuduğum bir kitaptı. Kurgusu sıradan, bayağı, basit... Shakespeare içine katmasaymışta olurmuş hani. Biricik Shakespeare'mı rezil etmiş. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. :(

Tuğba Dk 
25 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabı çok beğendim ve okunası kitaplar rafında yerini aldı.16. yüzyıl İngiltere'sinde geçen fantastik öğelerin bulunduğu okuması keyifli bir kitap. Ayrıca çok duygusal bir aşk hikayesi de barındırıyor içinde.

Baş kahramanlarımız Miranda ve Stephen. Stephen zamanda yolculuk yapabilen ve tarihi değiştirebilecek kötü olaylar karşısında önlemler alarak; tarihin bildiğimiz şekilde akmasına yardımcı olan genç bir beyefendi. Miranda ise günümüz gençlerinden yetenekli bir tiyatro oyuncusu. Stephen ile tanışan Miranda'nın hayatı birden bire altüst oluyor. Çünkü Stephen Miranda'ya önemli bir görev vererek 16. yüzyıla götürüyor. Miranda birden Olivia olmak zorunda kalıyor ve bilmediği bir hayat tarzına alışmaya çalışıyor. Ayrıca çok önemli görevini de başarıyla yerine getirmesi gerekiyor. Shakespeare'i baştan çıkarmalı hem de hiç vakit kaybetmeden.

Bu görevi sırasında Stephen ile birbirlerine aşık oluyorlar fakat hem görevin gerektirdiği davranışlar hem de farklı çağlarda yaşamaları nedeniyle bu aşklarını kendi içlerinde yaşayarak birbirlerine bile itiraf edemiyorlar. Romanda tarihsel bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Güzel bir aşk hikayesine tanık oluyorsunuz ve aynı zamanda olayın örgüsü nedeniyle heyecan sürekli dorukta.

Çok fazla ayrıntıya girerek olayın örgüsü hakkında çok bilgi vermek istemiyorum ki işin heyecanı kaçmasın. Okurken çoğu zaman yüzünüzde tatlı bir tebessüm olduğunu hissedeceksiniz. Okuması gayet keyifli bir roman. Birkaç çeviri hatası dışında bir kusuru yok. Onu da inanın sorun bile etmiyorsunuz.

Tugaba 
18 Ağu 14:52 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kitap bu güne kadar okuduğum en acemi dille yazılmış. Bir ara durup yazarı araştırma gereği bile duydum. Malum son dönemde yeniyetme yazar furyası aldı yürüdü. Ama kadın bildiğin emekli ve bir de kütüphaneci. Kitabı okurken çoğu yerde şöyle olsaymiş, ben yazsaydım şu şekilde anlatırdım diye düşünmekten kendimi alamadım. Herşey çok hızlı anlatılmış ve duygudan eser yok. Shakespeare hayranlığım için okudum ve o sebepten kitapligimin kuytu bir köşesinde kalmaya devam edecek. Ama sadece o kadar.