Shakespeare'in Sırrı

7,6/10  (7 Oy) · 
15 okunma  · 
6 beğeni  · 
850 gösterim
Kayıp Bir Elmas

500 Yıllık Bir Kolye

Ve William Shakespeare Zamanına Uzanan Bir Sır…

Ailesiyle birlikte başka bir kasabaya taşınan Hero, burada ve yeni okulunda çok sıkılacağını düşünür. Fakat taşındıkları ev hakkında bilmediği müthiş bir sır vardır: Evin eski sahiplerine ait efsanevi bir elmas!

Okulun en popüler -ve kesinlikle en yakışıklı- çocuğu Danny Cordova, bu sırrı çözmek için pek bir isteklidir, hatta kayıp elması arama konusunda Hero'ya yardım etmek ister. Araştırmaları sürerken komşuları Bayan Roth ise, iki arkadaşa kolyeyle ilgili akıl almaz sırlar anlatır…

Paha biçilemez kolye ile evin eski sahiplerine ait sırların peşine düşen iki arkadaş aradıklarını bulabilecek midir?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786053482529
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
berna noviç 
25 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Güzel bir akıcılığı ve maceraperest kurgusu olmasına karşı isminin hakkini veremeyen bir kitap olduğunu ve Shakespeare'e çok az yer verildiğini düşünüyorum ..

Anemone 
06 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitap hem İngiliz tarihini hem de Shakespeare ile ilgili önemli şeyleri anlatıyor. Tabii ki tarihe biraz kurgu eklenmiş ama dediğim gibi, anlattığı şeyler güzel. Edebiyata ve tarihe ilgi duyuyorsanız, bu kitabı okumak isteyebilirsiniz.

Sümeyye TETİK 
02 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 5/10 puan

gizemlerle dolu bir kitap olduğunu düşünmüştüm. yazar kendi düşüncelerini öyküleştirerek bizlere sunmuştur. isminin hakkını verdiğini düşünmüyorum.

Başak Doğan 
23 Eyl 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Sheaspeare ismi kullanılarak bir başlık atılmış olsa da içinde pek fazla Sheaspeare manası bulabılmış değilim yanı ya baslık yanlıs ya da ıcerık.

Kitaptan 1 Alıntı