·
Okunma
·
Beğeni
·
5,8bin
Gösterim
Adı:
Sherlock Holmes - Mavi Yakut
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052444900
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Venedik Yayınları
1887'de yeni yıl günlükleri ilk çıktığından bu yana, Arthur Conan Doyle'un Sherlock Holmes'u, Yaratılan en güzel kurgusal karakterlerden birisi olmuştur. Her kitap, birbirinden harikulade hikayelerden oluşmaktadır. Tüm zamanların en iyi görev yapan dedektifi ünvanını ne ile kazandığını okudukça anlayacak ve bir Sherlock Holmes hayranı olacaksınız.
208 syf.
·2 günde
Yeniden bir sherlock holmes kitabı çok uzun yorumlar yapmayı gerekli görmüyorum. Akıcılığın sürükleyiciliğin somutlaştırılmış halini elimde tutuyorum şuan. Sınavlarım olduğu halde zihnimi yormadan keyifle okuduğum bir kitap. Tavsiye ederim. Seveceğinize inanıyorum. Kitaplı günler
144 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10 puan
Arthur Conan Doyle’un yarattığı sherlock holmes karakterinin bütün kitapları akıcı ve oldukça güzel. Bu kitabında da dört ayrı hikaye var. Her biri ayrı güzel severek okuyacağınıza eminim.
280 syf.
·3 günde·8/10 puan
Yine Sherlock Holmes'un arkadaşı Dr.Watson'ın anlatımından okuduğumuz kitap kısa kısa hikayelerden oluşmaktadır. En çok etkileyen kısmı Sherlock Holmes'un ölmek üzere olduğu hikaye olan kitapta Sherlock Holmes'un yine akıllıca davrandığını görüyoruz. İsmini Noel günü kaybolan bir Kaz'dan alan kitap akıcı diliyle okunan kitapta yine akıl dolu insanı şaşırtan hikayeler barındırmaktadır.
144 syf.
·1 günde·Beğendi·5/10 puan
Tuhaf bir okumaydı benim için. Toplamda 4 olay anlatılıyor kitapta. İlk hikayeyi ilk kez okuyorum sonraki mavi yakut hikayesini başka bir kitapta yine okumuştum. 3. Hikaye dans eden adamlar ve bu isimde bir kitabınıda okumuştum. Son hikaye ise ilk hikayenin aynısı fakat başlık farklı. Basım evinin hatası olabilir diye düşünüyorum. Orient basım yayın san. Tic. A.ş.
Ezr yayıncılık
179 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10 puan
Sherlock Holmes gerçekten çok başka bir karakter artık. Ben tamamen serisini bitirme odaklı okuyorum. Haliyle bazen sıkılıyor, bazen de sonucu önceden tahmin ediyorum. Gene de onun devamlılığını sağlayan bir tadı var ve bu tadı da sürekli alabiliyorum. Sonuçta 12. Sherlock Holmes kitabım oldu ve ka tane var, kaç basım var, kaç tanesi ayrı hikayeler, farklı kitapların kaç tanesine aynı hikayeleri koymuşlar bilemiyorsunuz ki.

Kitap tek bir hikaye üzerinden gitmiyor. İçerisinde farklı hikayeler var ve bu hikayeler de güzel. Aslında güzel olmasının en önemli sebebi de sürükleyiciliğinden ziyade okurken insanın zihnini yormaması. Kesinlikle bu konuda çok büyük rahatlık sağladığı için okumaktan keyif alarak okuyorum. Beğeneceğinize inanıyor, keyifli okumalar diliyorum efendim..
Serinin 4. Kitabı olayların içinde yaşıyormuş gibi okunan Sherlock Holmes serisi bakalım bu kitap bizi nerelere götürecek ...!! Dili basit olsa da olayları yaşamak ayrı bir zevk veriyor insana
144 syf.
·1 günde·7/10 puan
Sherlock Holmes kitapları bir solukta okunuyor. Kitaba adını veren "Mavi yakut "öyküsünden başka "Sherlock Holmes ölüm döşeğinde", "Benekli Kordon", "Asil bekar" ve "Dans eden adamlar" öykülerini de içeren güzel bir kitap. Tüm öykülerim sonunda gizem çözülüyor ama her zaman suçlular bulunsa bile mutlu son olamıyor. Okumaya devam ediyorum ama kahramanımızın tümevarım mantığını halen geliştiremedim.
154 syf.
Holmes in okuduğum ilk kitabı, daha önce dedektiflik üzerine hiç kitap okumamıştım. Hikayeler zeka kokuyor, her durumda okunabilecek bir kitap, ister sınav, ister iş zamanı; akıcı, sürükleyici ve mantık geliştirici kitap. Şimdiden diğer eserlerindeki lezzeti merak ediyorum.
147 syf.
·Beğendi·7/10 puan
İçerisindeki 2 hikayeye daha önce okuduğum kitapta rastlamıştım. Bunun dışında, son yaşadıkları macera ve kitaba ismini veren mavi yakut; çok çok güzeldi.
144 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Sherlock Holmes Mavi Yakut/
Sır Arthur Conan Doyle
.
.
Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes, kendi özgü karakteri ve yaşadığı birbirinden farklı maceralarıyla okuyucusunu kendisini okumaya itiyor tabi ki dostu Watson'la beraber, çarpıcı 4 farklı hikayeden oluşuyor kitap, sizi insan zekasını zorlayan tuhaf suçlar ve cinayetler dünyasında gezdiriyor, ben okudum çok beğendim, polisiye tarzı kitapları seviyorsanız şiddetle tavsiye ederim.Her daim kitapla kalın.
154 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Sir Arthur Conan Doyl’un yazdığı Sherlock Holmes serisi kafa dağıtmak, hayatın stresinden biraz olsun uzaklaşabilmek için okuduğum eserlerdendir. Bu serideki tek sıkıntım okumuş olduğum bir hikayeyi farklı yayınevinden aldığım kitaplarda tekrar karşıma çıkmasıdır. Bu kitapta da birbirinden güzel beş hikaye bulunuyor: Sherlock Holmes ölüm döşeğinde. Benekli kordon. Asil bekar. Mavi Yakut. Dans eden adamlar. Keyifli okumalar...
Perde, yavaş yavaş bir sis gibi gözümüzün önünden dağıldı. İç huzuru ve mantığı olan iki insana yavaş yavaş geri dönüyorduk..

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sherlock Holmes - Mavi Yakut
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052444900
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Venedik Yayınları
1887'de yeni yıl günlükleri ilk çıktığından bu yana, Arthur Conan Doyle'un Sherlock Holmes'u, Yaratılan en güzel kurgusal karakterlerden birisi olmuştur. Her kitap, birbirinden harikulade hikayelerden oluşmaktadır. Tüm zamanların en iyi görev yapan dedektifi ünvanını ne ile kazandığını okudukça anlayacak ve bir Sherlock Holmes hayranı olacaksınız.

Kitabı okuyanlar 1.196 okur

  • Mustafa Ç.
  • Ömer Ordueri
  • Rümeysa Nur Mertcan
  • Enise
  • Uğur Çınar
  • Duygu AKSU
  • bayram Ali
  • Özlem
  • Merve Yücel
  • Dilan Kahraman

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.6 (7)
9
%0.4 (1)
8
%3.3 (9)
7
%2.2 (6)
6
%0.7 (2)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0