Sherlock Holmes - Şüphenin İzinde Bütün Hikayeler 3

8,8/10  (13 Oy) · 
63 okunma  · 
15 beğeni  · 
257 gösterim
"Her şeyin sizin aleyhinize olduğu bir vakadan daha uyarıcı bir şey yoktur."
-Sherlock Holmes-

Sir Arthur Conan Doyle'un elli altı etkileyici öyküden oluşan serinin üçüncü kitabı sizi suç ve akıl oyunlarının gizemli dünyasına tekrar davet ediyor.

"Burada en tutarlı zihinlerin bile yanılabileceği varsayımlarla hareket etmek zorundayız. Herkes bunun hakkında kendi tezini oluşturacaktır ve herhangi birinin en azından benimki kadar doğruluk payı vardır."

Sherlock Holmes, her zaman başka bir olasılık daha arayıp bunun üzerine gitmeyi bir vazife olarak görüyor ve şöyle söylüyor:
" Şüphelerinizi anlatın lütfen. Kanıtları ben ararım. "
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2016
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786059840507
 • Çeviri:
  Sevgihan Oruçoğlu
 • Yayınevi:
  Ren Kitap
 • Kitabın Türü:
Şeyda jy1 
 17 May 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sherlock Holmes benim için tam bir başyapıt.
Serinin üçüncüsü olan ''Şüphenin İzinde" kitabı da diğerleri gibi muhteşemdi. Sherlock Holmes'un benim için yeri apayrı. Eğer benim gibi müthiş bir hayranlık içindeysiniz Ren Yayınlarının serisini şiddetle tavsiye ederim.

İlkay GÜNEL 
09 Tem 2017 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ben bu tarz gizemli olayları anlatan ve delillerden suçluya ve sonuca varan kitapları çok beğendiğim için bu kitap da bana harika geldi. Yalnız kitabın bendeki mevcut baskısı baskı hataları ile dolu. Bir sayfa önceki isim sonraki sayfada yanlış yazılmış, kelimeler anlam kaymasına yol açacak şekilde hatalı basılmışlar.
Kitap 400 sayfa ve içeirisinde 12 adet olay çözümü yer alıyor. Sherlock'un üstün zekası ve olay çözme hevesi ile olayların üstesinden nasıl geldikleri Dr. Watson'ın ağzından bize aktarılıyor.

Sürükleyici olduğu kadar gizemli ve şaşırtıcı bir içeriğe sahip kitap. İlk defa polisiye tarzı bir kitap okudum. Serinin sıradaki kitabı ile devam edeceğim.

Kitaptan 3 Alıntı

Shadow Wolf 
 01 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şimdi en dibe düştüğünüze göre bakalım gelecekte ne kadar yukarı tırmanacaksınız.

Sherlock Holmes - Şüphenin İzinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 298 - Sherlock Holmes)Sherlock Holmes - Şüphenin İzinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 298 - Sherlock Holmes)
İlkay GÜNEL 
02 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

- Siz buna aşk diyebilirsiniz Bay Carruthers ama ben buna bencillik derim.
- Belki de ikisi aynı şeydir. Neyse ...

Sherlock Holmes - Şüphenin İzinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 136)Sherlock Holmes - Şüphenin İzinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 136)