Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri Tek Kitap

9,3/10  (40 Oy) · 
151 okunma  · 
56 beğeni  · 
1.951 gösterim
İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar.

Benim işim, karanlıkta kalmış bu insanların yol açtığı kötülükleri sona erdirmek. Suçluları ayrı ayrı çözümleyip, her kılığa bürünebilme yeteneğimle doğru izlerin peşinden gittiğime inanıyorum. Uyguladığım yöntemler ise, en az izini sürdüğüm suçlular kadar farklı.

Ve şunu bilmenizi isterim ki, kesinlikle hepsi işe yarıyor...
-Sherlock Holmes-

Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes, kendine özgü karakteri ve yaşadığı birbirinden farklı maceralarıyla uzun yıllardan beri okurları etkisi altında tutmaya devam ediyor. Toplam 56 hikâyeden oluşan bu kitap, insan zekâsını zorlayan tuhaf suçlar ve cinayetler dünyasında gezinirken, gerçeğe giden yolda yalnız olmadığınızı hissettiriyor...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  1136
 • ISBN:
  9786053482215
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinemis Özdemir 
21 Mar 00:40 · Kitabı okudu · 41 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sir Arthur Conan Doyle dışında yazılan Sherlock hikayelerini okumama gibi bir huyum vardır. Ve tüm hikayelerin tek bir kitapta toplanması o kadar müthiş olmuş ki.. Kitabın sayfaları bile bir ayrı güzel. Canım sıkıldıkça elime alıp denk gelen bir hikayeyi okuyorum ve hiçbir zaman okuduğum hikayeden sıkılmıyorum çünkü o Sherlock..

Mehtap 
18 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

polisiye edebiyatın en önemli serisi denilebilir. harika akıcı bir anlatım, düşündüren bilime ve gerçeğe dayalı suç çözümlemeleri. okudugum en iyi seri.

instgrmkahvecisi 
06 May 05:33 · Kitabı okudu · 2 günde

Icerisinde Sherlock olan bir kitabi sevmemek mumkun mu? Zekasina durusuna bilgi birikimine hayran oldugum bir karakter. Ayrıntılara dikkat eden ve onlari hayatin her alaninda kullanan bir insan. Cozulen tum olaylar, açığa cikan gercekler.

Yavuz Gencay 
07 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

'' Bu hayatta ne yaptığının hiçbir önemi yoktur. Önemli olan ne yaptığına inandırdığındır. '' gibi prensipleri kanıtlayan, akıl ve mantığı ön planda tutan bir şah eser.

faruk yıldız 
04 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Conan doyle isimli yazarın bu karakter hakkın da yazdığı hikayelerin derlemesi olan bu kitabın tüm okurlar tarafından okunmasını öneririm fakat sizlere bir tavsiyem karaktere fazla kendinizi kaptırmayın daha sonra normal yaşamınız da onun gibi olmaya çalışıyorsunuz.;)

Sevomberkom 
 22 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sherlock Holmes'ün her hikayesi bir baş yapıt bence.Hepsinde Conan Doyle'nin ne kadar zeki biri olduğunu görebilirsiniz.Fazla yorum yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum kesinlikle okunması gereken bir yazar ve hikayeleri

Gökalp S. Peker 
03 Tem 21:41 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Kırmızımsı yazıları göz yoracak gibi duruyor ama Sherlock için değer :) umarım hikayeleri tek kitaba sığdırmak amacıyla kesilip kısaltılmamıştır......

Kitaptan 5 Alıntı

Onun duyduklarını ben de duymuştum, gördüklerini ben de görmüştüm ama sözlerinden anlaşılıyordu ki, o sadece olanları değil, olacakları da görmüştü.

Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Sayfa 60)Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Sayfa 60)

Bir kadını bir şeyden mahrum etmenin işe yaramayacağını, çünkü sonunda yine kendi bildiğini okuyacağını söyledi.

Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Sayfa 35)Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Sayfa 35)

Holmes sadece kıyafetini değiştirmiş değildi. İfadesi, tavrı ve hatta ruhu bile benimsediği role uymuştu. Bir dedektif olmaya karar verdiği için sahneler iyi bir aktör, bilim ise bir akılcı kaybetmişti.

Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Sayfa 23)Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Sayfa 23)
Gökçe 
15 Ağu 20:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Feri sönmüş gözlerle sabit bir noktaya bakan gözler, hayata tutunmaktan çoktan vazgeçtiklerini gösteriyordu.

Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan DoyleSherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle