Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri Tek Kitap

9,3/10  (28 Oy) · 
117 okunma  · 
38 beğeni  · 
1.807 gösterim
İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar.

Benim işim, karanlıkta kalmış bu insanların yol açtığı kötülükleri sona erdirmek. Suçluları ayrı ayrı çözümleyip, her kılığa bürünebilme yeteneğimle doğru izlerin peşinden gittiğime inanıyorum. Uyguladığım yöntemler ise, en az izini sürdüğüm suçlular kadar farklı.

Ve şunu bilmenizi isterim ki, kesinlikle hepsi işe yarıyor...
-Sherlock Holmes-

Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes, kendine özgü karakteri ve yaşadığı birbirinden farklı maceralarıyla uzun yıllardan beri okurları etkisi altında tutmaya devam ediyor. Toplam 56 hikâyeden oluşan bu kitap, insan zekâsını zorlayan tuhaf suçlar ve cinayetler dünyasında gezinirken, gerçeğe giden yolda yalnız olmadığınızı hissettiriyor...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  1136
 • ISBN:
  9786053482215
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehtap 
18 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

polisiye edebiyatın en önemli serisi denilebilir. harika akıcı bir anlatım, düşündüren bilime ve gerçeğe dayalı suç çözümlemeleri. okudugum en iyi seri.

Sevomberkom Paldrak 
 22 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sherlock Holmes'ün her hikayesi bir baş yapıt bence.Hepsinde Conan Doyle'nin ne kadar zeki biri olduğunu görebilirsiniz.Fazla yorum yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum kesinlikle okunması gereken bir yazar ve hikayeleri

Yavuz Gencay 
07 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

'' Bu hayatta ne yaptığının hiçbir önemi yoktur. Önemli olan ne yaptığına inandırdığındır. '' gibi prensipleri kanıtlayan, akıl ve mantığı ön planda tutan bir şah eser.

faruk yıldız 
04 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Conan doyle isimli yazarın bu karakter hakkın da yazdığı hikayelerin derlemesi olan bu kitabın tüm okurlar tarafından okunmasını öneririm fakat sizlere bir tavsiyem karaktere fazla kendinizi kaptırmayın daha sonra normal yaşamınız da onun gibi olmaya çalışıyorsunuz.;)

Kitaptan 1 Alıntı