Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Sicilyalı

910 üzerinden
88 Puan · 17 İnceleme
445 syf.
·
Puan vermedi
İhanetin, adaletin, cinayetin, kendini Sicilyanın bağımsızlığı ve halkın adaleti için adamışların öyküsü. Sadece eşkiyalığın değil mafya-devlet ilişkisini, kirli politikaların, halkın kendisi için çalışan kişilerin ölümüne göz yummak zorunda bırakılmasını anlatan bir kitap....
368 syf.
10/10
·
Beğendi
Siciiliyalı romanı insanı mafia dolu ada olan siciliyaya aparır.Kitabdakı təsvirlər çox xoş yazılıb.İnsan oxuduqca özünü Siciliyada imiş kimi hiss edir.Bu kitabda sadə bir gəncin necə yüksəlib güclü bir dəstə başçısı olduğunu görürük.Kitabda satqınlıq,dostluq,müharibə və sevgi hamısı bir aradadır.
Siciliyalı
Siciliyalı
9/10 · 293 okunma
445 syf.
9/10
·
6 günde okudu
Okurken bana İnce Memed'in İtalyan versiyonu gibi geldi.Sanki yazar İnce Memed kitabını okumuş ve bunu kendi kültürüne uyarlamış hissi oluşuyor.(Bu arada İnce Memed ilk romanı 1955 yılında ,bu kitap ise 1984 yılında yayınlanmış.)Okurken sıkılmadım.Herkese keyifli okumalar.
445 syf.
8/10
·
Beğendi
·
19 günde okudu
Mario Puzo tarafından yazılan, 1984 yılında yayımlanan ve bir mafya hikayesini anlatan kitaptır. Kitabın mafyatik özelliğinden dolayı diğer tüm kitaplardan -en azından okunma açısından- ayrıldığını söyleyebilirim. Okuması gayet keyifli. 1987 yılında çekilen aynı isimli filmi de...
2
17 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.