Şifa-i Şerif 1.Cilt

·
Okunma
·
Beğeni
·
493
Gösterim
Adı:
Şifa-i Şerif 1.Cilt
Baskı tarihi:
2017
Sayfa sayısı:
317
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Baskılar:
Şifa-i Şerif 1. Cilt
Şifa-i Şerif 1.Cilt
Şifâ-i Şerif; gönüllerde Peygamber sevgisini tutuşturmak, O’nu bütün yönleriyle tanıtıp anlatmak ve Müslümanlara, Sultân-ı Enbiyâ’nın haklarını savunmayı öğretmek maksadıyla yaklaşık 9 asır önce Endülüslü tanınmış alim Kâdî İyâz tarafından kaleme alınmış bir eserdir.
Bu kıymetli eser, İlim ve fikir camiasının yakından tanıdığı, yarım asırdan beri akademik çalışmalarının yanı sıra kaleme aldığı eserleriyle bir nesle peygamber sevgisi aşılayan değerli ilim adamı Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir Hocamızın elinde yeniden hayat buldu. Eyüp Sultan Camii kürsüsünden sekiz yıldır her pazar günü yaptığı ‘Şifâ-i Şerif’ dersleriyle bu kıymetli eser özgün bir şerh hüviyetini kazanmıştır. Nureddin Yıldız Hocamızın araştırma ve inceleme desteği sunduğu bu nadide eser 3 cilt hâlinde başucu eseri olarak ilk defa Tahlil Yayınları tarafından istifadeye sunulmuştur.
612 syf.
·15 günde·Beğendi·10/10
Şifa-i Şerif;, Peygamber Efendimizi (s.a.v.) bütün yönleriyle tanıtıp anlatmak, kalpler de Rasul sevgisi uyandırmak ve Müslümanlara Sultân-ı Enbiyâ'nın haklarını savunmayı öğretmek maksadıyla yalaşık 9 asır önce Endülüslü âlim Kâdî Îyaz tarafından kaleme alınmış bir eserdir. Kâdî Îyaz eserinde şöyle bir açıklama yapmıştır: "Biz bu eseri; Peygamber aleyhisselâmın davetini kabul eden, peygamberliğini tasdik eden ümmetinin ona olan muhabbetini artırmak, sünnetine daha fazla sarılmalarını sağlamak ve îmanlarını kuvvetlendirmek için yazdık." Bu güzel eser Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir hocamızın şerhi ile zenginleşmiştir. 3 Cilt olan bu eserin 1. Cildi bitti Elhamdülillah... Şunu anladım ki kuru kuruya seviyorum demekle olmuyor. Tanıdıkça seviyorsun. Bu kitap her yönüyle Peygamberi'Mi (s.a.v.) anlatıyor. İlahiyatta "miraç yok, mucize yok, şefaat yok..." gibi dayatılan safsatalardan sonra insanın aklı karışıyor ister istemez. Ben bu kitabı okudum ve bu konularda kalbim mutmain oldu şükür. Emeği geçen herkesten Rabbim Razı Olsun. En başta eserin sahibi Kâdî Îyaz Efendiden...
Kitaba henüz alıntı eklenmedi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Şifa-i Şerif 1.Cilt
Baskı tarihi:
2017
Sayfa sayısı:
317
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Baskılar:
Şifa-i Şerif 1. Cilt
Şifa-i Şerif 1.Cilt

Kitabı okuyanlar 15 okur

  • Zarif'Hanım
  • Ebru solak

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%12.5 (1)
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0