Sıfır Serisi 4: Seb7a

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
422 gösterim
Seb7a seri katili on gün içinde altı cinayet işlemişti. Öldürdüklerinin alınlarına suçlama etiketi yapıştırmaktaydı. Brad Pitt, Kevin Spacey ve Morgan Freeman’lı Se7en filminden esinlendiği çok açık olan cinayetlere bu nedenle Seb7a adı verilince hemen tutmuştu. Maktullerin her biri bir günah işlemekle suçlanmaktaydı. Ramazan’ın sonunda başlayan cinayetler devam edince sadece Türkiye’nin değil dünyanın da dikkati İstanbul’a çevrilmişti...

“Her şey eski arkadaşım Murat Savuşçugil’in Seb7a cinayetlerinin altıncı kurbanı olduğunun ortaya çıkmasıyla başladı. Kendisini severdim. Polis okulunda birlikte... Çok iyi anlaşırdık. Öğrenimini yarıda kesip baba mesleğine döndü biliyorsunuz. O dönüş nedeniyle şimdi buradayız. Kendini çok kurnaz sanıyorsun, ama yakayı ele verdin. Kapan kendini yeniden uyarladı. Şimdi yeme kanıp yakalanan av sensin.”

SIFIR'ın onur konuğu, usta kalem Sadık Yemni. Sizi koltuğunuza çivileyecek bu çarpıcı macerayı sakın kaçırmayın!
Serdar Poirot 
19 Tem 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir seri katil çok kısa süre içerisinde seri cinayetler işlemiştir ve bu durum medya tarafında çok büyük tepki toplamıştır.
Olaylarla başa çıkamayan polis Birim Sıfır'dan yardım ister. Murat ve Dize yardımcı olmaya kararlıdır ancak kendileri de büyük bir tehlikenin içindedir.
Durumun hiç de düşündükleri gibi olmadığını çok geç anlayacaklardır.
Serinin onur konuğu Sadık Yemni'den güzel bir roman daha