Sihirbazın Tuzağı Belgariad 3. Kitap

8,6/10  (8 Oy) · 
48 okunma  · 
7 beğeni  · 
460 gösterim
Yolculuk devam ediyor...Garion´un Tanrı Aldur ve Tanrı UL ile tanışmasının, ölümün duvarının ötesine geçerek bir taya hayat vermesinin, Belgarath önderliğinde Cthol Murgos´a yapılan tehlike dolu yolculuğun, Kehanetin öngördüğü herkesin en nihayet bir araya gelmesinin ve sonunda da Taş´ın Sihirbaz Ctuchik´in elinden alınmasının öyküsü anlatılıyor bu ciltte.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2000
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9789753422819
 • Çeviri:
  Bülent Somay
 • Yayınevi:
  Metis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

"Fakat ben bununla yaşayamıyorum. Korkunun ne zaman geri gelip beni erkek gibi davranmaktan alıkoyacağını düşünerek dehşete kapılıyorum."
Durnik kısraktan başını kaldırarak, "Korkmaktan mı korkuyorsun?" diye sordu hayretle.
"Nasıl bir şey olduğunu bilemezsiniz dostum." dedi Mandorallen.
"Karnın kasılıp taş gibi oluyor," dedi Durnik. "Ağzın kuruyor, kalbin de sanki biri eline almış da sıkıyormuş gibi oluyor, değil mi?"
Mandorallen gözlerini kırpıştırdı.
"O kadar çok başıma geldi ki, nasıl bir şey olduğunu çok iyi biliyorum."
"Sizin başınıza mı geldi? Siz ki tanıdığım en cesur insanlardan birisiniz."
Durnik ekşi bir gülümsemeyle, "Ben sıradan bir insanım Mandorallen," dedi. "Sıradan insanlar sürekli korku içinde yaşarlar. Bunu bilmiyor muydun? Havadan korkarız, karanlıkta dolaşan canavarlardan korkarız, yaşlanıp ölmekten korkarız, yaşamaktan bile korkarız. Sıradan insanlar hayatlarının her anında korkarlar."
"Nasıl dayanıyorsunuz peki buna?"
"Başka seçeneğimiz var mı? Korku hayatın bir parçasıdır Mandorallen. Bizim de bir tek hayatımız var. Alışırsın. Her sabah eski bir elbise gibi üstüne giye giye artık fark etmezsin bile. Bazen gülmek işe yarar, biraz da olsa."

Sihirbazın Tuzağı, David Eddings (Sayfa 88 - Metis Yayınları _ 2000)Sihirbazın Tuzağı, David Eddings (Sayfa 88 - Metis Yayınları _ 2000)