Silber - Rüya Kapısı Rüyalar Kitabı 2

8,8/10  (47 Oy) · 
99 okunma  · 
44 beğeni  · 
806 gösterim
Rüya kapılarının ardındaki gizem ortaya çıkıyor...
Liv zor durumdadır çünkü Gizemli, en özel sırlarını blogunda paylaşıp durur. Ama haber kaynağı nedir? Üstelik Henry de birdenbire yalanlar söylemeye başlamıştır ve Liv bunun sebebini öğrenmek için yanıp tutuşur. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, geceleri sonsuz rüya koridorlarında kötücül bir varlık dolaşmaya ve Liv’in kardeşi Mia da birdenbire uykusunda gezmeye başlar.
Gecelerini kâbuslar, gizemli karşılaşmalar ve ortaya çıkarılması gereken sırlarla geçiren Liv, gündüzlerini ise entrikacı bir büyükannenin de dahil olduğu yeni ailesiyle ilgili sorunlarına ayırır. Peki, onunla uğraşmaktan bir türlü vazgeçemeyen eski düşmanları peşini bırakacak mı?

“Heyecanlı, sürükleyici bir gençlik romanı olmanın ötesinde arkadaşlık ve aşka dair etkileyici ve incelikli bir hikâye.”
Katharina Sieckmann

“Bir fantastik romana göre çok fazla gerçeklik barındırıyor. Bu da kesinlikle övgüyü hak ediyor.”
Iris Alanyali
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  6053438670
 • Orijinal Adı:
  Das zweite Buch der Träume
 • Çeviri:
  Firuzan Gürbüz Gerhold
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özlem 
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Silber... Mükemmel yazardan mükemmel bir seri. Ama bu sefer 2 puan kırdım. Neden peki?

Henry karakteri neden bu kadar arka planda yazarcım? Arthur bile daha önde. Henry'den daha çok bahsetmeli ve biz okurları hayran bırakmalı. Ben jakuzi sahnesinin ve sonrasında olanları da anlamadım. Liv, Henry'i çabuk affediyor ve konuşmuyor. Liv, silik bir karakter.

Onların haricinde çok güzeldi. Sondaki Lottie' nin ay çöreği tarifi kitaba tatlılık katmıştı. Ve yazar kitabın sonunda, diğer kitapta gizemlinin kim olduğunu öğreneceğimizi söylüyor. Ben Gizemli'yi çok merak ediyorum. (Emily olabilir bence :q)

Diğer kitaba başladım bile...

Serinin 2.kitabı.Serinin 1.kitabındaki iyi görünenler kötü çıkıyor.Henry iyice gizemli bir hale geliyor.Rüya koridoruna bir iki insan ekleniyor.Kitabın sonunda 3.kitap hakkında bazı ipuçları veriliyor.Ayrıca Lottie'nin meşhur ayçöreği tarifi veriliyor.Gerçekçi bir hava katmış bu tarif=)
Kitap serinin 1.kitabı gibi akıcı ve eglenceli.Araya gerilim ve üzüntü de serpiştirilmiş.
Neredeyse rüya koridorlarına inanacağım=)
Kitabı serinin sırasına göre okumanızı tavsiye ediyorum.

Silber - Rüya Kapısı benzeri kitaplar

Buğlem Öner 
10 Oca 19:06 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bu ikinci kitabı daha heyecanlı ve merak uyandiriciydi. Gizemlinin kim olduğuna yaklaştım. Oturmayan şeyler var hala. Üçüncü kitabı okumam lazım. Rüyaya devam

busunkitapligi 
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · 6/10 puan

Silber serisi beni bir hayli hayal kırıklığına uğrattı aslında. O kadar güzel bir kurgu ki kurduğum hayallerin haddi hesabı yok ama yazar bunu inanılmaz basit bir olayın içine yaymayı tercih etmiş. Bu yüzden okuyup okumama konusunda epeyce bocalıyordum. Nihayetinde okuyabildim.

İkinci kitap da ilki gibi bir hayli akıcı, tatlı ilerledi. Karakterler, aile ortamı ve arkadaşlıklar öyle doğal ki okurken ister istemez yüzünüz gülüyor. Yazarın kalemini sevmemin bir sebebi bu halleri okumak sanırım. İkinci olarak da eklediği minik detaylar olabilir. İnsanın merakını cezbeden bir detaycılığı var. Yine de mükemmel diyemiyorum bu seri için. Belki vasat diyebilirim, belki onun bir tık üstü. Çünkü karakterler hoş, ana kurgu hoş ama bunu öyle basit ve saçma sapan bir şekilde işlemiş ki beni okuyamama halinden çıkarmış olsa da kitaplığımda olmadığı için üzüleceğim bir seri değil.

Mesela ben Liv'in bu kadar sığ oluşundan rahatsız oluyorum. Normalde ne kadar akıllı, eğlenceli ve hazır cevap biri olursa olsun Henry gözünün içine bakarak yalan dolan ile meşgul olurken iradesiz bir tavır sergilemesi beni delirtiyor.

Henry ise esas karakter olamayacak kadar silik biri olmuş. Ne sevilecek bir yanı var ne de onu tanıtma gereği görüyor yazar. İnsan merak ediyor, neden Henry? Neden? Arthur bile ondan daha ön plandaydı iki kitap boyunca. Sebebi neydi ki? Ve yaptığı şeylerin nedeni olması da pek umurumda değil açıkçası. İnsan güvenmediği birine seni seviyorum demesin bir zahmet. Rüyalarda takılmaktan gerçeği anlayamaz olmuş sanki çocuk. Sevmedim, sevemiyorum.

Gelelim harcanan diğer karaktere: Grayson. Yani bir karakter bu kadar güzel verilir de bu kadar geri planda kalabilirdi herhalde. Ben ne kadar çok seversem seveyim yazar onun kıymetini bilmemekte kararlı sanırım. O yüzden onu okumak da bana iyi gelmiyor. Yine ne yapacak da çocuğu harcayacak yazar, diye düşünüyorum sürekli.

Anlayacağınız seriyi pek de sevemedim ben. Son kitabı pdf olarak okuyup bu sayfayı kapatmayı düşünüyorum.

damla gül 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitapta işin içine Liv’in kız kardeşi Mia da giriyor Mia’yı seviyorum o yüzden bu beni gerçekten mutlu etti. En sevdiğim karakter Lottie’yken Grayson oldu sanırım Çok tatlı ve saf 2.kitapta seriye haksızlık ettiğimi anladım. Gerçekten çok haksızlık etmişim. Çünkü konu o kadar orjinal,yazarın dili o kadar akıcı ki.Dedikodu bloğunun olduğu kısımlar zaten benim kitapta sanırım en sevdiğim şey. Çok orjinal bence. 2.kitap olduğu için ne dersem spoiler olacak,o yüzden korkuyorum Ama seriye haksızlık etmişim. Siz hala bu seriye başlamadıysanız bence hemen başlayın. Çünkü HA-Rİ-KA!

Merve Akpınar 
 08 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 20 günde · 8/10 puan

*SPOİLER İÇERİR*Liv Silber ilk kitapta -okuduğunuzu varsayarsak- yeni ailesinin yanına taşınıyordu ve burada bu ilginç hayatı ve koridora çıkmayı öğreniyordu. Başlarından geçen maceraları hatırlarsınız. Bu kitapta ise Annabel akıl hastanesinde yatarken olayların biteceğini ve karakterlerin normal hayatını göreceğimizi düşünüyordum. Fakat olaylar aslında yeni başlıyormuş.
Liv ile Henry’nin ilişkileri biraz sekteye uğruyor. Aslında, bir güvensizlik de diyebiliriz. Bunda ne Henry’e ne de Liv’e kızamadım. Bu sırada yine enteresan olaylar başlıyor. Mia bir uyurgezer. Ve bu da ciddi boyutlara ulaşıyor. Camdan atlamanın eşiğine geliyor. Daha sonraları anlıyoruz ki, bunların sebebi onun rüyasına birinin girmesi ve onu kontrol etmesi. Burada dikkat etmemiz gereken bir nokta da Henry ve Arthur’un güçlerinin bu derecede gelişmiş olması.

Sonunda da yazar büyük bir ikilemle bizi baş başa bıraktı. Kötü olan Anabel mi, Arthur mu?

Ayrıca, yazar 3. kitapta Gizemli’nin kim olduğunu ve koridorların epey hareketli olduğunu öğreneceğimizi söylüyor. Bence benim gibi insanların sıkılmalarını önlemek adına bunu söylemiş.

Kurgusu ve karakterleri olarak kesinlikle hakkını yiyemeyeceğim bir seriydi fakat bu kitapta bir türlü oturup okuyamadım yani hep aralar vererek okudum ve umarım serinin üçüncü kitabında daha akıcı hissederim. Farklı bir konusu olması sebebiyle okumanızı tavsiye ederim.

Şunu da söylemeliyim, sonunda Lottie’nin ayçöreği tarifini vermesi çok tatlı değil mi?

Büşra T. 
23 Oca 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

kitap tabii ki çok akıcıydı 1 günde bitti ve bu kitap diğer kitaba göre daha çok problem barındırıyordu. Mia nın uyurgezliğinin altındaki gizli sebep, koridorda yeni dolaşan bir yüz, henrry nin sırları ve sıçan (okuyunca kim olduğunu öğrenirsiniz :D ) vs vs saymakla bitmiyor. Kesinlikle spoi değil çünkü ilk sayfadan heyecan başlıyor
PUAN: 4.9/5 neden 0.1kırdınız derseniz bazı yerlere gerçekten sinir oldum resmen okurken bunu yapmış olamazsınız dedim tabii ki iyi anlamda neyse neyse Kitap bence gayet güzeldi.
3.kitapta gizemliyi de öğreneceğimizi yazar açık açık söylemiş sizin tahmininiz ne bilmiyorum ama ters köşe olacakmışız gibi geliyor.

Birsu 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Liv ve Henry'nin hikayesi devam ederken ağır ağır aralanmakta olan bir sır perdesiyle karşı karşıya kalıyoruz. Anabelle ciddi bir tehdit mi? Liv Henry ile olabilecek mi? Dedikodu blogunun arkasındaki isim hakkında ne biliyoruz? Merak ettirmesi benden, okuması sizden olsun, iyi eğlenceler

El yum 
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitap sanki bir geçiş kitabiydi. Ben birincisine ve üçüncüsüne kıyasla çok az beğendim ama serinin devamı için okunmali. Aksiyonuyla, aşkıyla biraz hafif kalan bu kitabi ben sadece üçüncüsüne geçebilmek için okudum.

Wise_Owl 
 27 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kerstin Gier en favori yazarlarım arasında kesinlikle ilk 10'un içinde. Bu kadar akıcı, mutlu edici nasıl yazıyor şaşıyorum mutlu oluyorum. Aşk tüm zamanların içinden geçer serisi için hep çikolataya benziyor okuduğunda bu tadı veriyor demiştim. Rüyalar Kitabı serisi için yapacağım benzetme vanilyalı ayçöreği olacak ki zaten kitapta bol bo geçiyor :))
Kitabımızın konusuna gelecek olursak Liv ve Mia kardeşler annelerinin peşinden geldikleri İngiltere'de kendilerini birden bire üvey kardeşleriyle paylaşacakları yeni evlerinde bulurlar. Liv nasıl olduğunu anlayamadan rüyalar arasında gezinmeye başlar hatta bir ayinin parçası olmaktan kendini kurtaramaz. Bu ayin hiç ummadık şekilde sonuçlanacak ve sonrasında gelişen olaylara zemin hazırlayacaktır. Tavsiye ederim. Kesinlikle okunması gerekir dediğim kitaplardan.

2 /

Kitaptan 8 Alıntı

Gülzar Ardal 
08 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayal
"Hayal edebilirsen yapabilirsin..." (Walt Disney)

Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 7 - Pegasus Yayınları)Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 7 - Pegasus Yayınları)
Büşra T. 
31 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Peki Emily'e hediye ettiğin sonsuzluk işaretine ne oldu?"

"O sadece yatay sekizdi."

Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 293)Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 293)
Büşra T. 
31 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Ah kendimizi kandırmayalım" dedim. "Kar leoparı kürküne ihtiyacı olan tek canlı, kar leoparının kendisidir."

Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 284 - pegasus)Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 284 - pegasus)
Buğlem Öner 
05 Oca 17:45 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Emily akıllı telefonunu onun elinden çekerek okudu: not biraz önce bay kivriki kimin kestigini öğrendim. Liv ve Mia Silber. Anlaşılan grayson ve florencenin onlara katlanamayan büyükannelerine karşı yapılmış çocukça ıntikam eylemi. Yani semtimizin onlarca yıllık kültür hazinesi onların aptalca kız çocuğu budaliliginin kurbanı oldu. Gizemli bunu bilemezdi. Dizlerim tutmaz oldu.
Ve herkes bana bakıyordu. Yanıt vermeme gerek yoktu. Suçlu ifadem herşeyi ortaya koyuyordu.
(Gizemli bunu yedi dakika önce bloga koydu)

Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 129)Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 129)
Buğlem Öner 
10 Oca 16:22 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Arthuru yeterince iyi tanimiyorsun. Pek sabırlı biri değildir. Ve henry onu engelleyecek bir yol bulana kadar bekleme tehlikesini göz e alamaz. Bu doğru dedi arthurun sesi. Ayrıca başınıza bela olacagimi kim söylüyor?
Ancak cesedimi çiğnersin dedi grayson tüfeği ona doğrultarak. Arthur güldü buyukbabanla ördek avına çıktığımız zaman ördeklere acıdigin için ateş etmekte zorlandığını hatırlıyorum. Ve ben ördek değilim. Aynen öyle dedi grayson tetiği cekti ama saçmalar fazla uzağa gitmedi. Arthurun önünde yere düştüler. Graysonla korkuyla bakıştık.
. .. arthur keyiften dört köşeydi. Teslim olabilirdim. Arthur lütfen seni yaraladigim için üzgünüm. Arthur elini uzatarak, hayır değilsin. Koridor anında buz gibi oldu

Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 139)Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 139)
Buğlem Öner 
07 Oca 00:59 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Sizi anabel mı gönderdi? 18 yaşında bir kızın sizi kullanmasına izin mı verdiniz?
Kendini biraz toparlamış olan dr. Anderson her zamanki kendinden emin halini geri kazanıyor gibiydi. Arkadaşınız anabel haklıymış; hepiniz henüz çocuksunuz, diyerek küçümseyici bir kahkaha attı. Ben kimseye kendimi kullandirmam, hele şizoid kıza hiç. Ancak rüyasına giden yolu bana gösterdiği için ona minnetarım. Çünkü ondan farklı olarak burada sadece oyun oynanmayacagini çoktan fark ettim. Başka ne yapacaksınız?dünyaya mı hükmedeceksiniz? diye sordu henry. Sizinle içli dışlı olmak istemem ama bunun için daha çok şey öğrenmem gerek.
Anabel nerede? Ikiniz neler planlıyorsunuz?diye sordu arthur. Senatör tod elini boşverir gıbı salladı. Zavallı kız beni rüyada manipüle ettiği takdirde klinikten çıkmayı başarabileceğini sandı. Ama ne yazık ki planları suya düştü çünkü buna izin vermedim.

Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 227)Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 227)
Merve Akpınar 
12 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Annemse masanın kenarlarına sıkıca tutunmuştu, sanki bunu yapmasa yerinden fırlayıp kaçacakmış gibiydi.

Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 41 - Pegasus Yayınları)Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 41 - Pegasus Yayınları)
Hatice Küçükkör 
 25 Oca 23:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayır, hayır, yine hayır. Başaramadığım duygusuna bir daha teslim olmayacaktım. Hayallerinin beni yönetmesine izin vermeyecektim. Üzerimde, ancak ona izin verdiğim ölçüde gücü olabilirdi. Enerji alanının geçilmez olduğuna inandığım sürece öyle kalacaktı.

Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 348 - Liv Silber)Silber - Rüya Kapısı, Kerstin Gier (Sayfa 348 - Liv Silber)