Şimdi Namaz Zamanı

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
655 gösterim
“Namaz, namaz, namaz…

Kâinatta Allah’a imandan sonra en büyük hakikat namazdır. Kâinatta bütün varlıklar insana hizmet ediyor. Güneş ışık veriyor ısı veriyor. Ağaçlar meyve veriyor. Toprak türlü türlü nimetleri yetiştiriyor. Dünya dönüyor gece gündüz meydana geliyor. İnsanlara canlı cansız bütün mahlûkat hizmet ediyor. Peki, insana bunca hizmeti yapanlar görevlerini yapıyor da insan kendinden istenen görevi yapıyor mu?

İnsan neler yapacak ne yapması gerektiğini kimden öğrenecek? Allah’ın İnsana gönderdiği mektuptan öğrenecek. Nedir Allah’ın insana gönderdiği mektup?

Evet, O Mektup Kur’anı Azimişşan’dır. Allah’tan gelen mektubu okuyarak bizden ne istediğini öğrenmemiz gerekiyor. Ama biz o mektubu nakışlı torbalara koyarak evimizin en güzel köşesine asarak bekletiyoruz. Onu okuyarak ne istendiğini öğrenmemiz lazım. Çok sevdiğimiz birisinden mektup gelse eve biz o mektubu hiç okumadan evimizin başköşesine assak ona değer vermiş olur muyuz? Yarın karşılaştığımızda sana bir mektup yazmıştım hiç birini yerine getirmedin dediğinde ne cevap veririz? Mektubun evimin en değerli köşesinde asılı duruyor desek onu memnun edebilir miyiz?”
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  90
 • ISBN:
  9786054643714
 • Yayınevi:
  Pera Kitap Yayınları
 • Kitabın Türü:
Enver Duru 
24 Haz 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kâinatta Allah’a imandan sonra en büyük hakikat namazdır...Evet öyledir tasdik ediyorum...Katılıyorum..

Ömer Doğrukul 
25 Haz 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Şimdi Namaz Zamanı..Hiç masraf ettirmeden büyük karlar ettiren namazı anlatıyor..Güzel bir kitap tavsiye ederim..