Şimdi'nin Gücü Gerçeği Arayanların Mutlaka Okumaları Gereken Bir Kitap

8,9/10  (48 Oy) · 
116 okunma  · 
54 beğeni  · 
2.022 gösterim
Üstat Eckhart Tolle kısa sürede bir bestseller haline gelen bilgelik dolu bu eserinde bilincimizde ve yaşamımızda mucizevi bir değişiklik yaratabilecek evrensel bir öğreti sunuyor.Tolle,tüm ıstırap,endişe ve korkularımızın dolayısıyla mutsuzluğumuzun gerçek kaynağını çarpıcı bir biçimde gösterip,onu şimdi ve burada nasıl aşabileceğimizi,huzur ve mutluluğa hemen şimdi nasıl kavuşabileceğimizi,bilincimizi hemen şimdi dönüşüme uğratıp nasıl aydınlanabileceğimizi anlatıyor.Eleştirmenler böyle bir kitabın çok nadir olarak geldiği konusunda görüş birliğine varırken,okurlar yaşamlarında olağanüstü değişimlerin meydana geldiğini bildiriyorlar.Şimdinin Gücü yaşamımızın her anının bir mucize olduğunu fark etmemizi sağlıyor ve büyük bir yetkinlikle Şimdinin Gücüne nasıl erişebileceğimizi açıklıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2001
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9789756793287
 • Orijinal Adı:
  The Power Of Now
 • Çeviri:
  Semra Ayanbaşı
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
denizcisimbad 
09 Mar 2017 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 10/10 puan

bu kitap o kadar sözcüklerle anlatılmayacak derecede ki, ne desem boş olucak. bir kişisel gelişim kitabı kesinlikle değil. bi felsefesi var, bi derdi var ve sadece onu anlatmak istiyo. "carpe diem" . sadece "anı yaşa" . söylendiğinde kulağa çok basit gelen ancak uygulaması belki de bir ömür alacak bir öğreti. Alın, maruz kalın, okuyun tekrar tekrar okuyun... hiç bişey olmasa bile bilinç değişiminize kendiniz şahit olacaksınız...

melda 
 19 Nis 2017 · Kitabı okumadı · 9/10 puan

İçimden bu kitabı tüm sevdiklerime hediye etme isteği geldi. Batı'nın papağan gibi tekrarladığı ve hep havada kalan bir takım öğretileri derinlemesine aktarıyor kitap. Anlaşılır dil, soru cevap tekniğiyle daha da akıcı hale gelmiş. Hayatımın dönüm noktasında beni zora sokan zihnimden kurtulmanın yollarını aradığım kavşakta karşıma çıkardı Yaradan bu kitabı. Şimdi' nin gücü benim için tüm dünyevi hazinelerden değerli.. An'ı Kurabilmek gibisi yok.. Okuyun, okutun efendim..

Seda Köktürk 
14 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

Kesinlikle bir baş ucu kitabı,arada bir rastgele bir sayfa açıp okuyorum,iyi geliyor,kendimi kaybettiğimde bulmama yardımcı oluyor...Size anı yaşamanın önemini,geçmişle barışmadığımız, geleceğe fazla yoğunlaştığımızda aslında kendimizden neler kaybettiğimizi ayrıntılarıyla anlatan bu kitap tavsiye edebileceğim kitaplar arasında.

Yeliz Cansız 
17 Mar 22:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayatımda gerçekten önemli bir yere sahip kitap. Yaşayışımı değiştirdi. Hayatın engellenemez akışında, geçmiş ve gelecek uzantısında durup nefes almayı, şimdi'yi görmemi sağlayan, farkındalığımı ve özsaygımı yükselten, geçmişin pişmanlıklarını ve geleceğin kaygılarını omuzlarıma yük edinmekten beni vazgeçiren, tekrar okumayı düşündüğüm yegane kitap..

Birsen Erol 
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her zaman bilinen 'geçmiş yaşandı, gelecek henüz başlamadı en iyi zaman şu andir' mantığıyla içinde yaşanılan anın değerini ve önemini vurguluyor adından da anlaşılacağı üzere. Belki ihtiyacım olan zamanda okumadım, belki benzer kişisel gelisim kitaplarını daha önce okudum sebebini bilmiyorum ama bende iz bırakacak kadar etkilenmedim.

Ezgi 
19 Ara 2017 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk defa bir kitabın sonuna yaklaşırken baştan başlayıp okudum. Bu kitaba başlarkenki senle bitirirkenki sen aynı kişi olamıyorsun iyi ki. Nerdeye yarısından çoğunun altını çizmişimdir cümlelerin. Sadece spritüel bir gelişme değil içinde eski ahitlerden İsa'dan kesitler bulabileceğiniz bir eser. Aydınlanma ve aydınlatma adına büyük bir adım. Mutlaka herkesin okumasını tavsiye edebileceğim kadar etkileyici ve etkin. Metinlerin soru cevap şeklinde gitmesi aynı zamanda meditatif bir okuma sağlıyor. Yani başucu kitabı yapabileceğiniz kadar özel bir başvuru kitabı.

Ceylan Mumoğlu 
 14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayatımda iz bırakan kitaplardan birisi oldu. Gayet başarılı bir yazar ve başarılı bir kitap. Her kese farklı etkisi olabilir, ben bana gerekli olanları aldım sanırım.

Ali Haydar Karahancı 
08 Şub 16:37 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitap kısa olmasına rağmen hayatımda bitirebildiğim en zor kitap oldu.Harika bir kitap herkesin okumasi gereken bir kitap.Bana müthiş bir farkindalik kazandirdi.

Mustafa ATICI 
24 Tem 2017 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Oku! Allah'ı tanı. Tüm benliğin şimdi'de... .

Meral Benimser 
05 Haz 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Okunması gereken bir kitap . Şimdi de olmayı ve bunun ne anlama geldiğini anlatan, çok bilgece yazılmış, farkındalık dolu bir eser.
Gerçek serveti, yani Varlığın ışık saçan sevincini ve ona eşlik eden derin, sarsılmaz huzuru bulamamış olanlar, büyük bir maddi servete sahip olsalar bile dilencidirler. Onlar haz ve doyum kırıntılarını, onaylanmayı, güvenliği ya da sevgiyi dışarıda aramaktadırlar, oysa onların içinde sadece bu şeyleri içeren değil, dünyanın sunabileceğinden sonsuz derecede daha büyük bir hazine vardır.

2 /

Kitaptan 119 Alıntı

Ali Haydar Karahancı 
05 Şub 01:26 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Kuşkusuz siz bir başkasının varlığını ancak kendi varlığınız vasıtasıyla hissedebilirsiniz. Bu sevgi olan birliğin idrakinin başlangıcıdır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart TolleŞimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle
Ali Haydar Karahancı 
07 Şub 17:53 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Eğer bir ilişki yoluyla kurtuluşa erişmenin peşinden koşmayı sürdürürseniz, tekrar tekrar düş kırıklığına ugrayacaksınız...

Şimdi'nin Gücü, Eckhart TolleŞimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle
Ali Haydar Karahancı 
08 Şub 15:42 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Siz mutsuzluğu seçer miydiniz? Eğer siz seçmediyseniz, o nasıl ortya çıktı? Onun amacı nedir? Onu kim canlı tutmaktadır?

Şimdi'nin Gücü, Eckhart TolleŞimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle

Eğer bir insan karşısındaki insanı kendisinin bir parçası olarak algılasa, ona nasıl zarar verebilir ki?

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 16)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 16)
ali bekdas 
22 Oca 03:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şu anda içimde ne oluyor? diye sorabilirsiniz. Eğer içinizi yoluna koyarsanız, dışarısı da yoluna girecektir. Esas realite içinizde, ikincil realite dışınızdadır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 95)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 95)

Gökyüzü bulutlarla kaplanıp karardığında bile, güneş aslında yok olmamıştır. O hâlâ orada, bulutların ardında parlamaktadır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 50)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 50)