Şimdi'nin Gücü Gerçeği Arayanların Mutlaka Okumaları Gereken Bir Kitap

9,0/10  (14 Oy) · 
43 okunma  · 
15 beğeni  · 
886 gösterim
Üstat Eckhart Tolle kısa sürede bir bestseller haline gelen bilgelik dolu bu eserinde bilincimizde ve yaşamımızda mucizevi bir değişiklik yaratabilecek evrensel bir öğreti sunuyor.Tolle,tüm ıstırap,endişe ve korkularımızın dolayısıyla mutsuzluğumuzun gerçek kaynağını çarpıcı bir biçimde gösterip,onu şimdi ve burada nasıl aşabileceğimizi,huzur ve mutluluğa hemen şimdi nasıl kavuşabileceğimizi,bilincimizi hemen şimdi dönüşüme uğratıp nasıl aydınlanabileceğimizi anlatıyor.Eleştirmenler böyle bir kitabın çok nadir olarak geldiği konusunda görüş birliğine varırken,okurlar yaşamlarında olağanüstü değişimlerin meydana geldiğini bildiriyorlar.Şimdinin Gücü yaşamımızın her anının bir mucize olduğunu fark etmemizi sağlıyor ve büyük bir yetkinlikle Şimdinin Gücüne nasıl erişebileceğimizi açıklıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2001
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9789756793287
 • Orijinal Adı:
  The Power Of Now
 • Çeviri:
  Semra Ayanbaşı
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Birsen Ergün 
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her zaman bilinen 'geçmiş yaşandı, gelecek henüz başlamadı en iyi zaman şu andir' mantığıyla içinde yaşanılan anın değerini ve önemini vurguluyor adından da anlaşılacağı üzere. Belki ihtiyacım olan zamanda okumadım, belki benzer kişisel gelisim kitaplarını daha önce okudum sebebini bilmiyorum ama bende iz bırakacak kadar etkilenmedim.

Seda Köktürk 
14 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

Kesinlikle bir baş ucu kitabı,arada bir rastgele bir sayfa açıp okuyorum,iyi geliyor,kendimi kaybettiğimde bulmama yardımcı oluyor...Size anı yaşamanın önemini,geçmişle barışmadığımız, geleceğe fazla yoğunlaştığımızda aslında kendimizden neler kaybettiğimizi ayrıntılarıyla anlatan bu kitap tavsiye edebileceğim kitaplar arasında.

Ceylan Mumoğlu 
 14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayatımda iz bırakan kitaplardan birisi oldu. Gayet başarılı bir yazar ve başarılı bir kitap. Her kese farklı etkisi olabilir, ben bana gerekli olanları aldım sanırım.

yunus cihangir 
 16 Şub 13:20 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

Düşüncelerini izle aklından geçen olumsuz negatif düşüncelerin farkında olup bunları durdurmak yerine, gözlemci olmak bizlere içimizdeki Benin farkındalığını kazandırır. Her an kendinin farkında olmak şimdidir. Anı yaşa derken etrafında olup bitenleri fark etmek demektir. Aslında bu öğretilerin bir çoğu islam da var zaten mesela gündüz vakti abdestli olup uykuya dalıp uyanınca abdest almamız gerekiyorsa. Aynı şekilde bilincinizi kaybetmemeniz gerekir. Alkolde aynı şekilde senin bilincini yitiren ne varsa şimdiden uzaklaştıran dikkat etmemiz ve o anın gözlemcisi olmamız gerekir.

Deniz ÖZNAL 
01 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu Kitap aslında yaşamın gerçek amacını ve aslında normalde nasıl yaşamamız gerektiğini anlatıyor.Bir çok sipiritual öğretilerde de hep söylendiği gibi Şimdiki anı yaşayarak ve Egolarımızı kontrol altına alarak nasıl mutlu bir hayat yaşayabileceğimizi anlatan,kesinlikle ömür boyu bitirdikçe tekrar tekrar okunacak olan bir şaheser değerinde bir kitap....Herkese tavsiye ederim...

Kitap okumak 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hakkında bir şeyler yazılmaması gereken kitaplardan biri. Bitirdikten sonra yaşama bakışınızda köklü değişiklikler olacaktır. Okunmalı ve ara sıra göz atmak üzere baş ucundan ayırmamalı bu değerli kitabı.

özlem karagöz 
11 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Okunmasını tavsiye ederim. İnanılmaz akıcı bir dille geçmişi düşünerek üzülmeyin ve gelecek için plan yaparken içinde bulunduğumuz zamanı yaşamam gerektiğini anlatıyor. Okurken çok iyi hissediyorsunuz.

Kitaptan 10 Alıntı

gerçek sevgi
Gerçek sevgi size ıstırap vermez. Bunu nasıl yapabilir ki? O birden nefrete dönüşmez, gerçek sevinç de acıya dönüşmez.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 49 - Akaşa Yayınevi, 18. Basım, 2016)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 49 - Akaşa Yayınevi, 18. Basım, 2016)

Acı
Acı sadece acı ile beslenebilir. Acı sevinçle beslenemez. O, sevinci gerçekten sindirilemez bulur.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 57 - Akaşa Yayınevi, 18. Basım, 2016)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 57 - Akaşa Yayınevi, 18. Basım, 2016)

Işık ve Karanlık
Karanlık ışığı görüp tanıyamaz. Sadece ışık ışığı görüp tanıyabilir.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 123 - Akaşa Yayınevi, 2016)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 123 - Akaşa Yayınevi, 2016)
ksk skrn 
05 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

...her haz ya da duygusal yükseklik, içinde -ayrılmaz zıddı olan ve zamanla tezahür edecek olan- acının tohumunu taşır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 50)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 50)

Bu Kez De...
Siz on milyon dolar kazanabilirsiniz, ama bu yüzeysel, derine inmeyen bir değişimdir. Bu kez daha lüks bir çevrede aynı koşullanmış kalıpları sergilemeye devam edeceksinizdir. İnsanlar atomu parçalamayı öğrenmişlerdir. Şimdi on-yirmi kişiyi tahta bir sopayla öldürmek yerine, bir insan sadece bir düğmeye basarak bir milyon insanı öldürebilir. Peki, bu gerçek bir değişim midir?

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 79 - Akaşa Yayınevi, 2016)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 79 - Akaşa Yayınevi, 2016)

Bağışlama
Bağışlama yaşama direnmemek, yaşamın içinizden akmasına izin vermektir. Bunun alternatifleri ise acı VE ıstırap, yaşam enerjisinin akışının büyük ölçüde kısıtlanması ve birçok durumda da fiziksel hastalıktır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 138 - Akaşa Yayınevi, 2016)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 138 - Akaşa Yayınevi, 2016)

Sizin geçmiş olarak düşündüğünüz şey eski bir şimdi'nin zihinde depolanmış anısıdır. Siz geçmişi hatırladığınızda anıyı yeniden canlandırırsınız ve bunu şimdi yaparsınız. Gelecek ise hayal edilen şimdi'dir, o zihin projeksiyonudur.Gelecek geldiğinde, Şimdi olarak gelir. Siz gelecek hakkında düşündüğünüzde, bunu şimdi yaparsınız.
Geçmiş ve gelecek aşikar biçimde, kendi başına bir realiteye, bir gerçekliğe sahip değildir. Onun realitesi Şimdi'den ödünç alınmıştır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 70)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 70)

Hiçbir şey geçmişte vuku bulmamıştır; o şimdi de vuku bulmuştur.
Hiçbir şey gelecekte vuku bulmamıştır; o şimdi de vuku bulacaktır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart TolleŞimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle
Kitap okumak 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Varlığınızın kutsal mevcudiyeti şimdi burada bulunmaktadır. O uzak bir gelecekte değil, şimdi buradadır: O içimizde bulunan ve yaşam karmaşasının daima ötesinde olan bir yer, sözlerin ötesinde dingin bir dünya, karşıtı olmayan bir mutluluktur. O sizin ellerinizde bulunmaktadır. Şimdi´nin gücünü keşfedin.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Akaşa)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Akaşa)

İncelikli savunma mekanizmalarına rağmen, hayalet doğasından ötürü, ego çok savunmasız ve güvensizdir ve kendisini sürekli olarak tehdit olarak görür.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart TolleŞimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle