Şimdi'nin Gücü Gerçeği Arayanların Mutlaka Okumaları Gereken Bir Kitap

8,9/10  (19 Oy) · 
53 okunma  · 
18 beğeni  · 
968 gösterim
Üstat Eckhart Tolle kısa sürede bir bestseller haline gelen bilgelik dolu bu eserinde bilincimizde ve yaşamımızda mucizevi bir değişiklik yaratabilecek evrensel bir öğreti sunuyor.Tolle,tüm ıstırap,endişe ve korkularımızın dolayısıyla mutsuzluğumuzun gerçek kaynağını çarpıcı bir biçimde gösterip,onu şimdi ve burada nasıl aşabileceğimizi,huzur ve mutluluğa hemen şimdi nasıl kavuşabileceğimizi,bilincimizi hemen şimdi dönüşüme uğratıp nasıl aydınlanabileceğimizi anlatıyor.Eleştirmenler böyle bir kitabın çok nadir olarak geldiği konusunda görüş birliğine varırken,okurlar yaşamlarında olağanüstü değişimlerin meydana geldiğini bildiriyorlar.Şimdinin Gücü yaşamımızın her anının bir mucize olduğunu fark etmemizi sağlıyor ve büyük bir yetkinlikle Şimdinin Gücüne nasıl erişebileceğimizi açıklıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2001
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9789756793287
 • Orijinal Adı:
  The Power Of Now
 • Çeviri:
  Semra Ayanbaşı
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
vakur 
09 Mar 13:36 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 10/10 puan

bu kitap o kadar sözcüklerle anlatılmayacak derecede ki, ne desem boş olucak. bir kişisel gelişim kitabı kesinlikle değil. bi felsefesi var, bi derdi var ve sadece onu anlatmak istiyo. "carpe diem" . sadece "anı yaşa" . söylendiğinde kulağa çok basit gelen ancak uygulaması belki de bir ömür alacak bir öğreti. Alın, maruz kalın, okuyun tekrar tekrar okuyun... hiç bişey olmasa bile bilinç değişiminize kendiniz şahit olacaksınız...

melda 
 19 Nis 23:09 · Kitabı okumadı · 9/10 puan

İçimden bu kitabı tüm sevdiklerime hediye etme isteği geldi. Batı'nın papağan gibi tekrarladığı ve hep havada kalan bir takım öğretileri derinlemesine aktarıyor kitap. Anlaşılır dil, soru cevap tekniğiyle daha da akıcı hale gelmiş. Hayatımın dönüm noktasında beni zora sokan zihnimden kurtulmanın yollarını aradığım kavşakta karşıma çıkardı Yaradan bu kitabı. Şimdi' nin gücü benim için tüm dünyevi hazinelerden değerli.. An'ı Kurabilmek gibisi yok.. Okuyun, okutun efendim..

Birsen Erol 
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her zaman bilinen 'geçmiş yaşandı, gelecek henüz başlamadı en iyi zaman şu andir' mantığıyla içinde yaşanılan anın değerini ve önemini vurguluyor adından da anlaşılacağı üzere. Belki ihtiyacım olan zamanda okumadım, belki benzer kişisel gelisim kitaplarını daha önce okudum sebebini bilmiyorum ama bende iz bırakacak kadar etkilenmedim.

Seda Köktürk 
14 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

Kesinlikle bir baş ucu kitabı,arada bir rastgele bir sayfa açıp okuyorum,iyi geliyor,kendimi kaybettiğimde bulmama yardımcı oluyor...Size anı yaşamanın önemini,geçmişle barışmadığımız, geleceğe fazla yoğunlaştığımızda aslında kendimizden neler kaybettiğimizi ayrıntılarıyla anlatan bu kitap tavsiye edebileceğim kitaplar arasında.

yunus cihangir 
 16 Şub 13:20 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

Düşüncelerini izle aklından geçen olumsuz negatif düşüncelerin farkında olup bunları durdurmak yerine, gözlemci olmak bizlere içimizdeki Benin farkındalığını kazandırır. Her an kendinin farkında olmak şimdidir. Anı yaşa derken etrafında olup bitenleri fark etmek demektir. Aslında bu öğretilerin bir çoğu islam da var zaten mesela gündüz vakti abdestli olup uykuya dalıp uyanınca abdest almamız gerekiyorsa. Aynı şekilde bilincinizi kaybetmemeniz gerekir. Alkolde aynı şekilde senin bilincini yitiren ne varsa şimdiden uzaklaştıran dikkat etmemiz ve o anın gözlemcisi olmamız gerekir.

Ceylan Mumoğlu 
 14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayatımda iz bırakan kitaplardan birisi oldu. Gayet başarılı bir yazar ve başarılı bir kitap. Her kese farklı etkisi olabilir, ben bana gerekli olanları aldım sanırım.

Deniz ÖZNAL 
01 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu Kitap aslında yaşamın gerçek amacını ve aslında normalde nasıl yaşamamız gerektiğini anlatıyor.Bir çok sipiritual öğretilerde de hep söylendiği gibi Şimdiki anı yaşayarak ve Egolarımızı kontrol altına alarak nasıl mutlu bir hayat yaşayabileceğimizi anlatan,kesinlikle ömür boyu bitirdikçe tekrar tekrar okunacak olan bir şaheser değerinde bir kitap....Herkese tavsiye ederim...

Kitap okumak 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hakkında bir şeyler yazılmaması gereken kitaplardan biri. Bitirdikten sonra yaşama bakışınızda köklü değişiklikler olacaktır. Okunmalı ve ara sıra göz atmak üzere baş ucundan ayırmamalı bu değerli kitabı.

özlem karagöz 
11 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Okunmasını tavsiye ederim. İnanılmaz akıcı bir dille geçmişi düşünerek üzülmeyin ve gelecek için plan yaparken içinde bulunduğumuz zamanı yaşamam gerektiğini anlatıyor. Okurken çok iyi hissediyorsunuz.

Kitaptan 6 Alıntı

ksk skrn 
05 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

...her haz ya da duygusal yükseklik, içinde -ayrılmaz zıddı olan ve zamanla tezahür edecek olan- acının tohumunu taşır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 50)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 50)

Sizin geçmiş olarak düşündüğünüz şey eski bir şimdi'nin zihinde depolanmış anısıdır. Siz geçmişi hatırladığınızda anıyı yeniden canlandırırsınız ve bunu şimdi yaparsınız. Gelecek ise hayal edilen şimdi'dir, o zihin projeksiyonudur.Gelecek geldiğinde, Şimdi olarak gelir. Siz gelecek hakkında düşündüğünüzde, bunu şimdi yaparsınız.
Geçmiş ve gelecek aşikar biçimde, kendi başına bir realiteye, bir gerçekliğe sahip değildir. Onun realitesi Şimdi'den ödünç alınmıştır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 70)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 70)

Hiçbir şey geçmişte vuku bulmamıştır; o şimdi de vuku bulmuştur.
Hiçbir şey gelecekte vuku bulmamıştır; o şimdi de vuku bulacaktır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart TolleŞimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle
Kitap okumak 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Varlığınızın kutsal mevcudiyeti şimdi burada bulunmaktadır. O uzak bir gelecekte değil, şimdi buradadır: O içimizde bulunan ve yaşam karmaşasının daima ötesinde olan bir yer, sözlerin ötesinde dingin bir dünya, karşıtı olmayan bir mutluluktur. O sizin ellerinizde bulunmaktadır. Şimdi´nin gücünü keşfedin.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Akaşa)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Akaşa)

İncelikli savunma mekanizmalarına rağmen, hayalet doğasından ötürü, ego çok savunmasız ve güvensizdir ve kendisini sürekli olarak tehdit olarak görür.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart TolleŞimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle