Şimdi'nin Gücü Gerçeği Arayanların Mutlaka Okumaları Gereken Bir Kitap

8,9/10  (40 Oy) · 
93 okunma  · 
45 beğeni  · 
1.637 gösterim
Üstat Eckhart Tolle kısa sürede bir bestseller haline gelen bilgelik dolu bu eserinde bilincimizde ve yaşamımızda mucizevi bir değişiklik yaratabilecek evrensel bir öğreti sunuyor.Tolle,tüm ıstırap,endişe ve korkularımızın dolayısıyla mutsuzluğumuzun gerçek kaynağını çarpıcı bir biçimde gösterip,onu şimdi ve burada nasıl aşabileceğimizi,huzur ve mutluluğa hemen şimdi nasıl kavuşabileceğimizi,bilincimizi hemen şimdi dönüşüme uğratıp nasıl aydınlanabileceğimizi anlatıyor.Eleştirmenler böyle bir kitabın çok nadir olarak geldiği konusunda görüş birliğine varırken,okurlar yaşamlarında olağanüstü değişimlerin meydana geldiğini bildiriyorlar.Şimdinin Gücü yaşamımızın her anının bir mucize olduğunu fark etmemizi sağlıyor ve büyük bir yetkinlikle Şimdinin Gücüne nasıl erişebileceğimizi açıklıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2001
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9789756793287
 • Orijinal Adı:
  The Power Of Now
 • Çeviri:
  Semra Ayanbaşı
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
denizcisimbad 
09 Mar 2017 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 10/10 puan

bu kitap o kadar sözcüklerle anlatılmayacak derecede ki, ne desem boş olucak. bir kişisel gelişim kitabı kesinlikle değil. bi felsefesi var, bi derdi var ve sadece onu anlatmak istiyo. "carpe diem" . sadece "anı yaşa" . söylendiğinde kulağa çok basit gelen ancak uygulaması belki de bir ömür alacak bir öğreti. Alın, maruz kalın, okuyun tekrar tekrar okuyun... hiç bişey olmasa bile bilinç değişiminize kendiniz şahit olacaksınız...

melda 
 19 Nis 2017 · Kitabı okumadı · 9/10 puan

İçimden bu kitabı tüm sevdiklerime hediye etme isteği geldi. Batı'nın papağan gibi tekrarladığı ve hep havada kalan bir takım öğretileri derinlemesine aktarıyor kitap. Anlaşılır dil, soru cevap tekniğiyle daha da akıcı hale gelmiş. Hayatımın dönüm noktasında beni zora sokan zihnimden kurtulmanın yollarını aradığım kavşakta karşıma çıkardı Yaradan bu kitabı. Şimdi' nin gücü benim için tüm dünyevi hazinelerden değerli.. An'ı Kurabilmek gibisi yok.. Okuyun, okutun efendim..

Seda Köktürk 
14 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

Kesinlikle bir baş ucu kitabı,arada bir rastgele bir sayfa açıp okuyorum,iyi geliyor,kendimi kaybettiğimde bulmama yardımcı oluyor...Size anı yaşamanın önemini,geçmişle barışmadığımız, geleceğe fazla yoğunlaştığımızda aslında kendimizden neler kaybettiğimizi ayrıntılarıyla anlatan bu kitap tavsiye edebileceğim kitaplar arasında.

Birsen Erol 
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her zaman bilinen 'geçmiş yaşandı, gelecek henüz başlamadı en iyi zaman şu andir' mantığıyla içinde yaşanılan anın değerini ve önemini vurguluyor adından da anlaşılacağı üzere. Belki ihtiyacım olan zamanda okumadım, belki benzer kişisel gelisim kitaplarını daha önce okudum sebebini bilmiyorum ama bende iz bırakacak kadar etkilenmedim.

Ceylan Mumoğlu 
 14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayatımda iz bırakan kitaplardan birisi oldu. Gayet başarılı bir yazar ve başarılı bir kitap. Her kese farklı etkisi olabilir, ben bana gerekli olanları aldım sanırım.

Mustafa ATICI 
24 Tem 2017 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Oku! Allah'ı tanı. Tüm benliğin şimdi'de... .

Ezgi 
19 Ara 2017 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk defa bir kitabın sonuna yaklaşırken baştan başlayıp okudum. Bu kitaba başlarkenki senle bitirirkenki sen aynı kişi olamıyorsun iyi ki. Nerdeye yarısından çoğunun altını çizmişimdir cümlelerin. Sadece spritüel bir gelişme değil içinde eski ahitlerden İsa'dan kesitler bulabileceğiniz bir eser. Aydınlanma ve aydınlatma adına büyük bir adım. Mutlaka herkesin okumasını tavsiye edebileceğim kadar etkileyici ve etkin. Metinlerin soru cevap şeklinde gitmesi aynı zamanda meditatif bir okuma sağlıyor. Yani başucu kitabı yapabileceğiniz kadar özel bir başvuru kitabı.

Meral Benimser 
05 Haz 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Okunması gereken bir kitap . Şimdi de olmayı ve bunun ne anlama geldiğini anlatan, çok bilgece yazılmış, farkındalık dolu bir eser.
Gerçek serveti, yani Varlığın ışık saçan sevincini ve ona eşlik eden derin, sarsılmaz huzuru bulamamış olanlar, büyük bir maddi servete sahip olsalar bile dilencidirler. Onlar haz ve doyum kırıntılarını, onaylanmayı, güvenliği ya da sevgiyi dışarıda aramaktadırlar, oysa onların içinde sadece bu şeyleri içeren değil, dünyanın sunabileceğinden sonsuz derecede daha büyük bir hazine vardır.

Hakan Can 
 27 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Şimdinin gücü kitabındaki öğretiyi, özellikle yazarın düşüncelerinin, Allah'ın varlığını kabul etme ve inançsız bir aydınlanma olamayacağı noktasına dayandırmasından dolayı begendim.Ancak bu kitabın, bizim geleneğimizin öğretilerinden tasavvuf ve kelam okuyan, Mevlana ve Bediüzzaman gibi zâtların eserlerinden istifade eden birine, daha yetersiz ve daha ruhsuz gelen bir öğretisi var.Yinede öğrendiklerinizi tekrar sorgulamak adına okunası bir eser.

Selma Mertel 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitabı bir edebi eser gibi değil de, gerçekten anlatılanları anlayıp uygulayabilirseniz, hayatınızı değiştirecek bir anahtar olarak görebilirsiniz. Eğer anlamakta zorlanırsanız, sizin icin henüz onu okuma vakti gelmemiş demektir. Daha sonra tekrar deneyin.
Bu kitap öğretisinden kendi Var'lığınızı idrak etmiş olarak çikarsanız hayata ve yaradan kavramına bakış açınız artık eskisi gibi olmayacaktır.
Bu kitap bir spirütüel yolculuktur..

2 /

Kitaptan 98 Alıntı

Eğer bir insan karşısındaki insanı kendisinin bir parçası olarak algılasa, ona nasıl zarar verebilir ki?

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 16)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 16)

Gökyüzü bulutlarla kaplanıp karardığında bile, güneş aslında yok olmamıştır. O hâlâ orada, bulutların ardında parlamaktadır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 50)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 50)

Siz zihninizi kullandığınızda ve özellikle yaratıcı bir çözüme ihtiyacınız olduğunda, her birkaç dakikada bir düşünce ile sessizlik, düşünce ile düşünce-sizlik arasında gidip gelirsiniz. Düşünce-sizlik hali düşüncesiz bilinçtir. Ancak bu şekilde yaratıcı biçimde düşünmek mümkündür, çünkü ancak bu şekilde düşünce gerçek bir güce sahip olabilir. Düşünce çok daha geniş bilinç alemine bağlı olmadan, tek başına hızla kısır, anlamsız ve yıkıcı hale gelir.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 43)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 43)

"Artık kendime dayanamıyorum." Zihnimde tekrarlanıp duran düşünce buydu. Sonra birden bunun ne kadar garip bir düşünce olduğunu fark ettim. "Ben bir miyim, yoksa iki mi? Eğer ben kendime dayanamıyorsam, o halde ben iki kişi olmalıyım: 'Ben' ve dayanamadığım 'kendim'." "Belki," diye düşündüm sonra, "bunlardan sadece biri gerçektir."

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 23)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 23)
Filiz 
 30 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsanın çektiği acının büyük bölümü gereksizdir. O gözlemlenmeyen zihin yaşamınızı yönettiği sürece kendi yarattığınız bir şeydir. Şimdi yarattığınız acı daima, olanı kabullenmemekten olana bilinçsiz bir biçimde direnmekten kaynaklanır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 53)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 53)
Filiz 
30 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Şimdiki an her ne içeriyorsa, onu sanki kendiniz seçmişsiniz gibi kabul edin. Daima onunla birlikte çalışın, ona karşı değil. Onu dostunuz ve müttefikiniz kılın düşmanınız değil. Bu tüm yaşamınızı mucizevi bir biçimde dönüşüme uğratacaktır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 55)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 55)