Şimdi'nin Gücü Gerçeği Arayanların Mutlaka Okumaları Gereken Bir Kitap

8,8/10  (58 Oy) · 
133 okunma  · 
62 beğeni  · 
2.393 gösterim
Üstat Eckhart Tolle kısa sürede bir bestseller haline gelen bilgelik dolu bu eserinde bilincimizde ve yaşamımızda mucizevi bir değişiklik yaratabilecek evrensel bir öğreti sunuyor.Tolle,tüm ıstırap,endişe ve korkularımızın dolayısıyla mutsuzluğumuzun gerçek kaynağını çarpıcı bir biçimde gösterip,onu şimdi ve burada nasıl aşabileceğimizi,huzur ve mutluluğa hemen şimdi nasıl kavuşabileceğimizi,bilincimizi hemen şimdi dönüşüme uğratıp nasıl aydınlanabileceğimizi anlatıyor.Eleştirmenler böyle bir kitabın çok nadir olarak geldiği konusunda görüş birliğine varırken,okurlar yaşamlarında olağanüstü değişimlerin meydana geldiğini bildiriyorlar.Şimdinin Gücü yaşamımızın her anının bir mucize olduğunu fark etmemizi sağlıyor ve büyük bir yetkinlikle Şimdinin Gücüne nasıl erişebileceğimizi açıklıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2001
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9789756793287
 • Orijinal Adı:
  The Power Of Now
 • Çeviri:
  Semra Ayanbaşı
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
denizcisimbad 
09 Mar 2017 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 10/10 puan

bu kitap o kadar sözcüklerle anlatılmayacak derecede ki, ne desem boş olucak. bir kişisel gelişim kitabı kesinlikle değil. bi felsefesi var, bi derdi var ve sadece onu anlatmak istiyo. "carpe diem" . sadece "anı yaşa" . söylendiğinde kulağa çok basit gelen ancak uygulaması belki de bir ömür alacak bir öğreti. Alın, maruz kalın, okuyun tekrar tekrar okuyun... hiç bişey olmasa bile bilinç değişiminize kendiniz şahit olacaksınız...

melda 
 19 Nis 2017 · Kitabı okumadı · 9/10 puan

İçimden bu kitabı tüm sevdiklerime hediye etme isteği geldi. Batı'nın papağan gibi tekrarladığı ve hep havada kalan bir takım öğretileri derinlemesine aktarıyor kitap. Anlaşılır dil, soru cevap tekniğiyle daha da akıcı hale gelmiş. Hayatımın dönüm noktasında beni zora sokan zihnimden kurtulmanın yollarını aradığım kavşakta karşıma çıkardı Yaradan bu kitabı. Şimdi' nin gücü benim için tüm dünyevi hazinelerden değerli.. An'ı Kurabilmek gibisi yok.. Okuyun, okutun efendim..

Seda Köktürk 
14 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

Kesinlikle bir baş ucu kitabı,arada bir rastgele bir sayfa açıp okuyorum,iyi geliyor,kendimi kaybettiğimde bulmama yardımcı oluyor...Size anı yaşamanın önemini,geçmişle barışmadığımız, geleceğe fazla yoğunlaştığımızda aslında kendimizden neler kaybettiğimizi ayrıntılarıyla anlatan bu kitap tavsiye edebileceğim kitaplar arasında.

Yeliz Cansız 
17 Mar 22:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayatımda gerçekten önemli bir yere sahip kitap. Yaşayışımı değiştirdi. Hayatın engellenemez akışında, geçmiş ve gelecek uzantısında durup nefes almayı, şimdi'yi görmemi sağlayan, farkındalığımı ve özsaygımı yükselten, geçmişin pişmanlıklarını ve geleceğin kaygılarını omuzlarıma yük edinmekten beni vazgeçiren, tekrar okumayı düşündüğüm yegane kitap..

Birsen Erol 
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her zaman bilinen 'geçmiş yaşandı, gelecek henüz başlamadı en iyi zaman şu andir' mantığıyla içinde yaşanılan anın değerini ve önemini vurguluyor adından da anlaşılacağı üzere. Belki ihtiyacım olan zamanda okumadım, belki benzer kişisel gelisim kitaplarını daha önce okudum sebebini bilmiyorum ama bende iz bırakacak kadar etkilenmedim.

Ezgi 
19 Ara 2017 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk defa bir kitabın sonuna yaklaşırken baştan başlayıp okudum. Bu kitaba başlarkenki senle bitirirkenki sen aynı kişi olamıyorsun iyi ki. Nerdeye yarısından çoğunun altını çizmişimdir cümlelerin. Sadece spritüel bir gelişme değil içinde eski ahitlerden İsa'dan kesitler bulabileceğiniz bir eser. Aydınlanma ve aydınlatma adına büyük bir adım. Mutlaka herkesin okumasını tavsiye edebileceğim kadar etkileyici ve etkin. Metinlerin soru cevap şeklinde gitmesi aynı zamanda meditatif bir okuma sağlıyor. Yani başucu kitabı yapabileceğiniz kadar özel bir başvuru kitabı.

Hakan Can 
 27 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Şimdinin gücü kitabındaki öğretiyi, özellikle yazarın düşüncelerinin, Allah'ın varlığını kabul etme ve inançsız bir aydınlanma olamayacağı noktasına dayandırmasından dolayı begendim.Ancak bu kitabın, bizim geleneğimizin öğretilerinden tasavvuf ve kelam okuyan, Mevlana ve Bediüzzaman gibi zâtların eserlerinden istifade eden birine, daha yetersiz ve daha ruhsuz gelen bir öğretisi var.Yinede öğrendiklerinizi tekrar sorgulamak adına okunası bir eser.

Ceylan Mumoğlu 
 14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayatımda iz bırakan kitaplardan birisi oldu. Gayet başarılı bir yazar ve başarılı bir kitap. Her kese farklı etkisi olabilir, ben bana gerekli olanları aldım sanırım.

Ali H. Karahancı 
08 Şub 16:37 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitap kısa olmasına rağmen hayatımda bitirebildiğim en zor kitap oldu.Harika bir kitap herkesin okumasi gereken bir kitap.Bana müthiş bir farkindalik kazandirdi.

Mustafa ATICI 
24 Tem 2017 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Oku! Allah'ı tanı. Tüm benliğin şimdi'de... .

3 /

Kitaptan 138 Alıntı

Deneyimlediğiniz her duygusal acı geride içinizde yaşamayı sürdüren bir acı kalıntısı bırakır. O zaten orada bulunan geçmişin acısıyla birleşir ve zihninize ve bedeninize yerleşir.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 45 - undefined)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 45 - undefined)

Benden bahsediyor. Başka üstüne alınmak isteyen?
Bazı acı-bedenleri, örneğin sızlanıp duran bir çocuk gibi, sevimsiz ama nispeten zararsızdır. Diğerleri ise acımasız ve yıkıcı canavarlardır.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 46)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 46)

O gece yaşadığım yoğun ıstırabın baskısının, bilincimi -sonuçta zihnin bir kurgusu olan- mutsuz ve korku dolu benlikle özdeşleşmeyi bırakmaya zorlamış olduğunu anladım.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 16)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 16)

Bu acının bilincinizin ateşinin yakıtı haline gelmesi gibidir, o zaman o daha parlak bir biçimde yanar. Bu kadim simya sanatının ezoterik anlamıdır: bu, adi metalin altına, ıstırabın bilince dönüştürülmesidir.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 49)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 49)

Korkunun görünüşte birçok nedeni vardır. Kaybetme korkusu, başarısızlık korkusu, incinme korkusu vs., ama nihai olarak tüm korku ego'nun ölüm, yani yok olma korkusudur.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 53)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 53)

Belki de ara sıra yapıyoruz dur. ( yada her zaman)
Siz de sokaklarda kendi kendisine durmadan konuşan ya da mırıldanan "kaçık" insanlarla karşılaşmışsınızdır. Eh, bu sizin ve diğer "normal" insanların yaptıklarından pek farklı değildir, sadece siz bunu yüksek sesle yapmazsınız, o kadar.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 29 - undefined)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 29 - undefined)

Çünkü siz sahte olanı sahte olarak görüp tanımadıkça, onun siz olmadığınızı idrak etmedikçe hiçbir kalıcı değişim-dönüşüm olamaz ve siz sonunda daima illüzyona ve acıya geri düşersiniz.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 19)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 19)

Araştırmalar güçlü duyguların bedenin biyokimyasında bile değişikliklere neden olduğunu göstermiştir.

Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 36)Şimdi'nin Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 36)