Şimdi'nin Gücü Uygulama Kitabı

9,2/10  (5 Oy) · 
13 okunma  · 
4 beğeni  · 
550 gösterim
Şimdi'nin Gücü, kısa bir süre içinde, son zamanlarda yazılmış en büyük spiritüel kitaplardan biri olduğunu kanıtladı. O, sözcükleri aşan bir güç içermekte, ve bizi düşüncelerimizin ötesindeki çok daha dingin bir yere, zihnin-yarattığı sorunların ortadan kalktığı ve özgür bir yaşam yaratabileceğimiz bir yere götürmektedir. Eckhart Tolle'nin kendi sözleriyle: Ben insan bilincinin çok derin bir değişim-dönüşümünden söz ediyorum; bu uzak gelecekteki bir olasılık değil, şimdi gerçekleştirebeliceğiniz bir şeydir. Burada kendinizi zihnin esraretinden nasıl kurtarabileceğinizi, bu aydınlanmış bilinç haline nasıl girebileceğinizi ve onu günlük yaşamınızda nasıl sürdürebileceğinizi göreceksiniz. Şimdi'nin Gücü'nde bunu yapmamızı sağlayacak belli uygulamalar ve açık anahtarlar vardır. Bu Uygulama Kitabı, Şimdi'nin Gücü'nden yapılmış -dikkatle düzenlenmiş ve bize bu uygulamaları ve anahtarları sunan- alıntılardan oluşmaktadır. Bu kitabı dikkatle okuyup, üzerinde düşündüğünüzde -belki zaman içinde, belki hemen- yaşam değiştirici önemde bir şeyi keşfedeceksiniz. Sadece kendi yaşamınızı değil, dünyanızı da değiştirip yükseltecek gücü ve yeteneği bulacaksınız. Var'lığınızın kutsal mevcudiyeti şimdi burada bulunmaktadır. O uzak bir gelecekte değil, şimdi buradadır: O içimizde bulunan ve yaşam karmaşasının daima ötesinde olan bir yer, sözlerin ötesinde dingin bir dünya, karşıtı olmayan bir mutluluktur. O sizin ellerinizde bulunmaktadır. Şimdi'nin gücünü keşfedin.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2003
 • Sayfa Sayısı:
  127
 • ISBN:
  9789756793503
 • Orijinal Adı:
  Practicing The Power Of Now
 • Çeviri:
  Semra Ayanbaşı
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
denizcisimbad 
03 Mar 17:11 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 9/10 puan

şimdinin gücünde Echart Tolle çok farklı ve pek ele alınmamış bir boyut üzerinde mistisizmin sınırlarını zorlayarak büyük bir beğeni ve takdiri toplayarak kendini ilk kitabıyla bütün dünyaya kabul ettirdi. bahsedilen şey "anda yaşamının insan hayatı üzerindeki büyük gücü" gibi basit bir konu olsa da, kitapta çok büyük bir felsefe ve mistism mevcut. bu kitapta ise ilk kitapta anlatılan şeylerin uygulamaları verilmiş ki bence çok faydalı olmuş "yolu bilmekle yolda yürümek arasında büyük bir far vardır". bu aforizmadan yola çıkarak uygulamanın her zaman daha zor olduğunu kabul ederek bu kitabın çok da faydalı ve kullanışlı olduğunu söylemek çok da zor olmaz sanırım. ilk kitabı bilgi bu kitabı ise uygulama olarak düşünebiliriz. sonuçta bilgi olmadan uygulama da olamaz. kesinlikle tavsiye ediyorum ki ben yazarın bütün kitaplarını çıktığı gün okumuş bir insan olarak pişman olmayacağınıza, hatta hayatınıza büyük bir aydınlanma ve huzurun geleceğini iddia ediyorum...

Döngüsel 
17 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Şimdinin Gücü'nü okuyanların okumakta sabırsızlık edeceklerini düşündüğüm bir kitap. Zaten kitabın devamı niteliğinde, pratik uygulamalar, kimi ne kadar etkiler bilinmez.

Kitaptan 4 Alıntı

Filiz 
02 Haz 18:42 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bilinciniz dışa doğru yöneldiğini, zihin ve dünya ortaya çıkar. O içe doğru yöneldiğinde, kendi Kaynağını idrak eder ve yuvaya, Tezahür - Etmemiş - Olana geri döner.

Şimdi'nin Gücü Uygulama Kitabı, Eckhart Tolle (Sayfa 8)Şimdi'nin Gücü Uygulama Kitabı, Eckhart Tolle (Sayfa 8)
Filiz 
 02 Haz 18:51 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Var'lık sadece her formun ötesinde değil, aynı zamanda her formun derinliklerinde de bulunur, çünkü o her formun en içteki, görünmez ve yok edilemez özüdür. Bu, onun sizin en derin benliğiniz, gerçek doğanız olduğu ve sizin ona ulaşabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, onu zihninizle kavramaya çalışmayın. Onu anlamaya çalışmayın. Onu ancak zihin sessizleştiğinde bilebilirsin. Siz orada mevcutken, dikkatiniz tam ve yoğun bir biçimde Şimdi'de bulunurken, Var'lık hissedilebilir, ama O asla zihnen anlaşılamaz.

Şimdi'nin Gücü Uygulama Kitabı, Eckhart Tolle (Sayfa 10)Şimdi'nin Gücü Uygulama Kitabı, Eckhart Tolle (Sayfa 10)
Filiz 
02 Haz 19:28 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sizin gelecek olarak algıladığınız şey şimdiki bilinç halinizin asli bir parçasıdır. Eğer zihniniz geçmişin ağır bir yükünü taşıyorsa, aynı şeyi daha fazla deneyimleyeceksinizdir. Geçmiş kendini o anda mevcudiyetin yokluğu yoluyla sürdürür. Geleceği şekillendiren şey bu andaki bilincinizin niteliğidir, ki bu gelecek, elbette, ancak Şimdi olarak deneyimlenebilir.

Şimdi'nin Gücü Uygulama Kitabı, Eckhart Tolle (Sayfa 28)Şimdi'nin Gücü Uygulama Kitabı, Eckhart Tolle (Sayfa 28)
Filiz 
02 Haz 17:31 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Özgürlüğün başlangıcı sizin "düşünen" olmadığınızı idrak etmektir. Siz düşüneni izlemeye başladığınız anda, daha yüksek bir bilinç düzeyi harekete geçer. O zaman, düşüncenin ötesinde engin bir zeka aleminin bulunduğunu, o düşüncenin o zekanın sadece minicik bir veçhesi olduğunu fark etmeye başlarsınız. Ayrıca, gerçekten önemli olan her şeyin -güzellik, sevgi, yaratıcılık, sevinç ve iç huzurunun- zihnin ötesinden kaynaklandığını da fark edersiniz. Böylece uyanmaya başlarsınız.

Şimdi'nin Gücü Uygulama Kitabı, Eckhart Tolle (Sayfa 3)Şimdi'nin Gücü Uygulama Kitabı, Eckhart Tolle (Sayfa 3)