Sınır Tanımaz Gezginin Günlüğü Güneş Ülkesine Yolculuk

9,0/10  (5 Oy) · 
14 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.255 gösterim
"Birazdan bu kitapta anlatacaklarımdan şu an burada kesinlikle bahsedemem. Çünkü bahsettiğim anda, rengârenk insanlar, kayıp kentler, akıl almaz öyküler, uçan halılar, koca filler, tütsü kokuları, muson yağmurları ortalığa saçılabilir.

Kitabın içinden bir el çıkıp sizi sayfaların arasına çekerek, hiç gitmediğiniz ülkelerin, hiç görmediğiniz sokaklarında dolaştırabilir.

Ülkelere arasında neden sınırlar var, özgürlük için ne kadar bedel ödemek gerekir, Güneş Ülkesi'ne otobüsle nasıl gidilir, bu kitaptan birazcık bahsetsem bunların hepsi ortaya çıkabilir.

Ama sakın ısrar etmeyin burada söylemem. Çünkü ancak açıp içini okursanız, bu kitap size dünyanın kaç bucak olduğunu gösterebilir."
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789756107737
 • Yayınevi:
  Carpe Diem Kitapları
 • Kitabın Türü:
şeyma karakaş 
07 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

yazarın gezdiği her ülkeyi ben gezmişim gibi bir his var içimde,alıp içine çekti bu kitap beni.öylesine güzel öylesine güzel ki şimdiye kadar nasıl okumuş olmam diye kızıyorum kendime.

Esma Tascoglu 
06 Şub 2014 · Kitabı okumadı · Beğendi · 10/10 puan

kitabınyarısını okumama rağmen bayıldım muhteşem bir kitap hepinizin okumanızı öneriyorum

Kitaptan 4 Alıntı

Merve Krkş 
05 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gezmek vahşi bir şeydir. Sizi yabancılara güvenmeye ve alışık olduğunuz ev ve arkadaş konforunu kaybetmeye zorlar. Dengenizi kaybedersiniz. Zorunlu şeyler (hava,uyku,deniz gibi) haricinde hiçbir şey sizin değildir. Her şey sonsuzluğa veya ne hayal edersek ona yönelir.

Sınır Tanımaz Gezginin Günlüğü, Adem Dönmez (Sayfa 28 - Cesare Pavese)Sınır Tanımaz Gezginin Günlüğü, Adem Dönmez (Sayfa 28 - Cesare Pavese)
şeyma karakaş 
07 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yaşanan her şeyin ardından en başa dönüp geri sarmak hayatı. Bütün yanlışların doğruların üzerinden usanmadan hızlıca geçmek. Bir yerlerde kaybedilen mutlulukları yakalamak sıkıca ve hiç bırakmamak...

Sınır Tanımaz Gezginin Günlüğü, Adem DönmezSınır Tanımaz Gezginin Günlüğü, Adem Dönmez
şeyma karakaş 
07 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Uğruna yaşanacak, ölünecek değerlerimiz olmalı yaşamımın bir anlamı olmalı!

Sınır Tanımaz Gezginin Günlüğü, Adem DönmezSınır Tanımaz Gezginin Günlüğü, Adem Dönmez