Sır Tutabilir Misin?

8,8/10  (29 Oy) · 
92 okunma  · 
18 beğeni  · 
868 gösterim
Emma'nın diğer kızlardan hiçbir farkı yok. Yani, onun da sırları var!

Annemden sakladığım sırlar

Bekaretimi annemle babam alt katta Ben Hur izlerken, misafir yatak odasında Danny Nussbaum'a bahşettim.

Erkek arkadaşımdan sakladıklarım,

Kırk bedenim. Connor'ın sandığı gibi otuz altı değil.

Ayrıca Connor'ın gereğinden fazla yakışıklı olduğunu düşünüyorum. Kendisini hep Ken'e benzetmişimdir.

Hani şu Barbie ve Ken'deki Ken'e.

İş arkadaşlarımdan sakladıklarım İş arkadaşım Artemis beni cidden sinir ettiğinde, yani hemen hemen her gün, masasındaki saksı çiçeğini portakal suyumla besliyorum. Fotokopi makinesini de bozan bendim. İşin aslı, bozulan ne varsa marifet benim!

Hiç kimseyle paylaşmayacağım sırlar…

Tanga popomu ısırıyor. CV'mdeki matematik notum gerçeği yansıtmıyor.

NATO'nun açılımını bilmiyorum. Hatta ne işe yaradığını da!

Bunlar benim sırlarımdı. Ta ki hepsini uçakta bir yabancıya yumurtlayana kadar. En azından o sırada yabancı olduğunu sanıyordum!
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2010
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786054377404
 • Orijinal Adı:
  Can You Keep A Secret?
 • Çeviri:
  Bige Turan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Çetinkaya 
22 Ağu 03:03 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sophie'ye bayılıyorum. Okurken gülüyorum, eğleniyorum. Bütün kitaplarını aynı şekilde elimden bırakmak istemiyorum.
Emma ve Jack de beğendiğim karakterlerden oldu. Sadece çok hızlı bittiğini düşünüyorum. O yüzden 1 puan eksik verdim. Birkaç sır daha öğrenmek isterdim :)

angelsbooks 
19 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Gülerim sanırım diye düşünüyordum ama bu kadar eğleneceğimi tahmin etmemiştim. Kahkahalar attım bildiğiniz, o derece :) Blogta detay verdim biraz ama buradan Emma'yla tanışmanızı istemekle yetineceğim :)

Tuğba 
25 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Eğlendirirken hayattaki "basit" hatalarımızı önümüze seren kitapları seviyorum. Numaran Bende Var kadar güzeldi. Beyaz yalan dediklerimizin aslında ne kadar incitebildiğini çok güzel anlatmış. Okumanızı tavsiye ederim !

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kahkahalara boğulmama neden olan, sürekli yüzümü gülümseten resmen klasik bir Sophie Kinsella kitabı ile karşı karşıyayız. Vee bu kitapta da Emma ile tanışıyoruz. Emma hayatında bir yandan iş hayatının zorluklarıyla uğraşırken bir yandan da kişisel sorunlarıyla çırpınıyor. Hele bir kuzeni var ki baş belası düşman başına, ıyy :) Çok da uyumlu olduğu bir sevgilisi var, Connor... Herkes adamın ne kadar muhteşem, harika birisi olduğundan bahsediyor. Acaba Beyaz atlı prensler her zaman hayatımızın aşkı mı???

Derken bir iş gezisi araya giriyor. Tamamen tesadüfen kızımız Business sınıfta uçma fırsatı buluyor. Tam biraz gevşerim derken uçak feci bir türbülansa girince her şey kabusa dönüyor. Emma eyvah şimdi ölücem korkusuyla ne kadar sırrı varsa yanında oturan tanımadığı adama tek tek ayrıntılarıyla anlatıyor. Tabii bu arada ben gülmekten karnım ağrırken koltuktan düşmüş olabilirim :) Ailesiyle ilişkisinden, sevgilisine karşı hissettiklerinden tutun da giydiği iç çamaşırına kadar... Tabii çene düşünce bizimkini susturmak çok zor... Yaptığını farkettiğindeyse her şey için çok geç, tam bir saattir yanındaki adama hayatında ne var ne yoksa anlatmış :) Neyse kendini toparlıyor uçaktan iniyor, yaptığından yerin dibine geçmiş durumda... Tek bir tesellisi var, o da bir daha bu adamı nerde görücem ki diyor. Taa ki tüm sırlarını bilen bu adam çalıştığı şirketin sahibi Jack Harper çıkana kadar... Asıl şenlik ondan sonra başlıyor. Adam resmen şirkete Emma ile uğraşmak için gelmiş sanki... Nasıl bir hafıza varsa anlatılan tüm sırları da teker teker hatırlıyor yahu... Tabii bu sırların arasında Connor'a karşı gerçekten hissettikleri de o sırada ağzından kaçtığı için aralarındaki ilişki giderek değişiyor. Bu arada Jack'in her yanyana geldiklerinde gizemli tavırları da iyice merak uyandırıyor. İkisinin sahnelerini kitap boyunca merakla bekledim. Çok da sevdim, yine ayıla bayıla okuttu kitap kendini... İyi okumalar...

ebru tepe 
21 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tipik Sophie Kinsella klasiklerinden. Güzel senaryo akıcı zevkli çok uzatmadan dozunda bitiyor. Keyifli vakit geçirmek için ideal.

Nejla GÜNEŞ 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

hem eğlenerek hem de zevkle okudum.. biraz klişe olacak belki ama film tadında güzel bir konusu var.. ..................................