Kitap
Sıra Dışı Düşüncenin Gücü

Sıra Dışı Düşüncenin Gücü

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.6
12 Kişi
56
Okunma
11
Beğeni
212
Gösterim
264 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 7 sa. 29 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Eftalya Yayınları · Ocak 2019 · Karton kapak · 9786052198353
Düşünce gücü en basit tanımıyla, bireyin kendi zihin haritası varsayımları ile kendi ve çevresel sosyal gerçeklerini oluşturma kapasitesidir. Düşünce gücü, çift taraflı keskin bir bıçaktır. Olumlu ve yapıcı bir tutum içinde olan insanlar, güçlü yönlerine odaklanır ve pozitif enerjileriyle iyi performans gösterebilirler. “Mümkün değil”, “zamanım yok”, “beceremezler”, “torpilim yok”, “yapamam”, “bizde olmaz”, “izin vermezler”, “bütçe çıkmaz” gibi cümleler dökülüyor mu ağzınızdan? Hemen vazgeçin. Bir bıçağın gücü, keskinliğinden geldiği gibi, düşüncenin de gücü farkındalıktan gelmektedir. Farkındalık, bireyin kendi zihin söylem havuzlarının yaşamını ve çevresindeki gerçekleri oluşturduğu bilincine ulaşması ile gerçekleşir. Farkındalık sağlayan birey, düşünce sistemine, bilinçlice müdahale ederek, hedeflediği şeyler doğrultusunda en uygun zihinsel zemini hazırlama gücüne de sahip olmaktadır. Hayat bir aynadır. Siz ona gülümserseniz, o da size gülümser. Yaşamını iyileştirmek isteyen herkes ilk önce olumlu düşünmeyi öğrenmelidir. Çünkü düşünceler inançları, inançlar davranışları, davranışlar da çevreyle etkileşimi belirler. Zihni sağlıklı olanların, bedenleri de daha sağlıklı olur. Dolayısıyla, olumlu düşünce hayatın kalitesini ve süresini de artırır.
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺22,41
7.6
10 üzerinden
12 Puan · 2 İnceleme
Muhammet Selim YILDIZ
Sıra Dışı Düşüncenin Gücü'ü inceledi.
264 syf.
·
9 günde
·
6/10 puan
Muhtemelen makalelerden bir derlemeymiş gibi gördüğüm bazı ileri düzey akademik dil ile yazılmış kısımlar haricinde güzel bir kitap lakin kitap olumsuzlukları düşünmeyin deyip sonra onları tamamende unutun demiyorum demii gibi bir hissiyata kapılıyorsunuz. (Aslında ben kapıldım ve sizlerinde kapılacağına emin bir şekilde konuştum, belki siz yazarın kitabında 200 ile 230, 250. sayfaları arasında sizi bıraktığı ikilemleri yaşamazsınız.) Ve sanırım okumasaydım da olurdu. Hatta belki iyi olurdu.
Sıra Dışı Düşüncenin Gücü
OKUYACAKLARIMA EKLE
Gül
Sıra Dışı Düşüncenin Gücü'ü inceledi.
264 syf.
·
2 günde
·
6/10 puan
Konular akademik dil ile anlatılmış herşey kitabın içinde anlatılsın konu başlıklarının hepsi olsun istenmiş ama konular sadece akademik terimler kullanılarak ya da çoğu yerde ise şöyle bir tanımlama yapılarak geçilmiş. Derinlemesine bilgi yok örnek yok denecek kadar az , basit anlatım kimi yerde var kimi yerde ise fazlaca terim kullanılmasından ne anlatıldığı anlaşılmıyor. Anlatılanlar laf kalabalğı ile kendini tekrar ediyor kimi yerlerde.Konuyu somutlaştırmak ya da anlamlandırmak için verilen örnek sayısı çok az ve verilenlerde başka yerlerde denk gelmiş olabileceginiz türden. Ama yinede kitabın son sayfalarında anlatılan kuantum ile tanışmak beni mutlu etti.
Sıra Dışı Düşüncenin Gücü
OKUYACAKLARIMA EKLE
2