Sıra Kimde

5,6/10  (7 Oy) · 
17 okunma  · 
5 beğeni  · 
353 gösterim
Kirk sürekli seyahat eden çok zengin bir adamdır. Bir gün yine bir seyahati sırasında odadaki çekmecede, içinde sıra dışı bir not olan bir zarf bulur. Notta, "Bu Dünyada veya Ötekinde... Yarın ya da Yirmi Yıl Sonra..." yazmaktadır. Gönderen yerinde Kirk ismi geçmektedir. Zarf da Antonio Petrucchi diye bir adama yazılmıştır. Kirk bu notun çok önemli olduğunu düşünür ve sahibine ulaştırılması gerektiğini düşünür.

Kirk bu adamları bulmak üzere harekete geçer. Ancak notu bulduğundan beri Kirk'e karabasanlar musallat olmuş ve sürekli olarak geçmişiyle ilgili kötü rüyalar görmeye başlamıştır. Bu karabasanlar Kirk'in hayatını yaşanmaz hale getirmiştir. Nereye dönse onları görmekte ve onlardan nasıl kurtulacağını bilememektedir. Bir süre sonra Kirk'le irtibata geçmeye çalışan bu tuhaf varlıklar Kirk'in geçmişiyle hesaplaşmasını istemektedirler. Kirk bu duruma daha fazla dayanamaz, ancak ne yaparsa yapsın bu varlıklardan kurtulmayı başaramaz. Kirk'in kabuslarla mücadelesi ve bu kabusların üzerine gitmesi, Kirk'in geçmişini ve mal varlığını nasıl edindiğini ortaya çıkarır. Bütün yaşadığı kabuslar aslında onu geri getirme üzerine yapılmış bir büyüdür başkalarına zarar vererek edindiği zenginlik şimdi Kirk'in başına büyük bir bela açmıştır.

Ve o gün gelir Kirk geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır...

(Arka Kapak)Stephen King'in jüri olarak ödüle layık gördüğü kitap
-New York Bestseller-

Korku edebiyatının büyük ustası Stephen King'in jüri ve derleyenler arasında bulunduğu Amerikan Fantezi ve Korku Ödülü'nü kazanan bu antolijide türünün en iyi korku ve fantezi öyküleri yer almaktadır. Korku ve fantezi edebiyatını sevenlerin ellerinden bırakamayacakları ve başucu kitabı yapacakları bu değerli antolojinin etkisinden kolay kolay kurtulamayacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786055422608
 • Yayınevi:
  Kalipso Yayınları
 • Kitabın Türü:
ibiaryu 
25 Eki 2017 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Bir kaç uzun hikayeden oluşan romanın edebi tarafı bir yana hikayeleri bile başlı başına bela midemdeki safra ya maruz kalan ben bile bu romanı sizlere önererek eziyet etmem.

Serdar Poirot 
02 Şub 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Güzel bir korku ve gerilim romanı. Pek çok yazarın kimi kısa kimi uzun öykülerinden oluşan bir derleme. Kitabın içinde yazarla ilgili bilgiler verildikten sonra hikayesi okunuyor. Nazi zulmünde işkence gören dedesini öldürmediğini iddia eden öğretmen, Bug, Troy ve Toute'nin bir uçağı çalıştırıp farklı bir kasabaya gitmesini anlatan, öldükten yıllar sonra torunlarından biri ata parası bıraktığı için Çin'e yolculuk yapan Rachel, İsa karşıtı olduğu için mahalleden kovulmak istenen adam ve meclis üyesi Jake'in hikayeleri oldukça güzel. Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Erkan 
 22 Mar 16:48 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Birçok sıradan hikayeler var , hiç birisi güzel değil . Sıkıcı bir kitap ve basit bir hikaye kurgusu var beklediğim içeriği bulamadım açıkçası , zaman kaybı okumak için okunacak bir kitap

İbrahim Saruhan 
28 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

On öyküden oluşan bir kitap. Korku ve fantezi türü kitapları sevenlere tavsiye edilebilir. Öykülerin hepsi heyecanlı ve güzel gelmedi bana. Bazılarını okurken sıkıldım. Karen Travıss'in Hiçbir Şey Yapmayan Adam öyküsü bence en iyisiydi.

Kitaptan 6 Alıntı

ibiaryu 
29 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

'' Hiçbir şey bize ait değildir. Her şey kiralıktır. Kafamızın içi bile bir kuşaktan diğerine aktarılan , kiralık fikirlerle dolu.

Sıra Kimde, George WoodsSıra Kimde, George Woods
İbrahim Saruhan 
23 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Öğrencilerle öğretmenler arasındaki toplumsal anlașma, bu dünya üzerindeki karşılıklı olarak kabul edilip, kanunlaștırılmış en eski ritüeldir ve gücü birçok insanın hayal edebileceğinden çok daha fazladır.

Sıra Kimde, George Woods (Sayfa 12 - Kalipso yay.)Sıra Kimde, George Woods (Sayfa 12 - Kalipso yay.)
İbrahim Saruhan 
28 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bu günlerde sefalet, başarısızlık ve siyasi kokuşmuşluk bulaşıcıydı ve hepsi de aynı anlama geliyordu.

Sıra Kimde, George Woods (Sayfa 113)Sıra Kimde, George Woods (Sayfa 113)