Sıradan Kadınlar Düşü

5,0/10  (1 Oy) · 
10 okunma  · 
1 beğeni  · 
588 gösterim
Sıradan Kadınlar Düşü, genç Belacquanın aşkları ve Avrupa seyahatleri kadar, edebiyat ve tiyatroda yeni ufuklar açan bir yazarın, Samuel Beckettın iç dünyasını da sergileyen otobiyografik bir eser. Yalnızca yazarın kendisini temsil eden Belacqua değil, daha sonraki eserlerinde boy gösterecek olan Alba ve Smeraldina gibi karakterler de Beckett okuru için tanıdık: Pek çok eserinin çıkış noktasını ve eskizlerini, Beckettın edebiyat dünyasında yapacaklarının izini onlar aracılığıyla sürmek mümkün.

Sıradan Kadınlar Düşü, Beckettın edebi yolculuğuna ışık tutmakla kalmıyor, çok katmanlı niteliğiyle yazarının bir sanatçı olarak kendisiyle, edebiyatla, sanatla, kültür ve medeniyetle girdiği kavgaya da tanıklık ediyor. Edebiyat ve sanat tarihindeki önemli yazarlara ve eserlere, mitolojiye ve daha pek çok kültürel ögeye yaptığı göndermelerle esin kaynaklarını sergilerken, estetiğine dair arkeolojik bir içgörü de sunuyor.

Sıradan Kadınlar Düşü, başından sonuna kadar sürdürdüğü renk çağrışımları ve müzik analojileriyle de benzersiz bir çalışma; ister yalnızca romanın melodisini takip edin, ister müzik analojilerini araştırarak okuma deneyimine bir orkestranın eşlik etmesini sağlayın.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789755706146
 • Orijinal Adı:
  Dream Of Fair To Middling Women
 • Çeviri:
  Hülda Öklem Süloş
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Noir 
11 Ağu 23:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gerçek varoluş bir başbelasıydı çünkü düşgücüne hiç şans tanımazdı.

Sıradan Kadınlar Düşü, Samuel BeckettSıradan Kadınlar Düşü, Samuel Beckett
Noir 
12 Ağu 01:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şimdi çabucak ve hiç korkmadan ve sadece birkaç saniye daha ciddiyetinizi korumanızı istiyor ve titreyen sesimizle çok uygunsuz bir iddiada bulunuyoıuz.
Aşk narsisizme ... göz yumar.
Duraklıyoruz, sözcüklerin üzerinde durmamanızı rica ediyoruz, sözcüklerin sizi öfkelendirmesine izin vermeyiniz; korku içinde ve titreyerek iddiayı bir basamak yükseltiyoruz.
Aşk narsisizm ister.

Sıradan Kadınlar Düşü, Samuel BeckettSıradan Kadınlar Düşü, Samuel Beckett