Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
624 syf.
9/10 puan verdi
Şeyhin eseri belli bir birikim ve islam literatür, kavramsal bilgiler gerektiren bir eserdir. Okumaya başlanıldığı andan itibaren hayretler içerisinde kalabileceğiniz bir ilme şahid olabilirsiniz. Şeyh, her yönden Bizden olmayanlara karşı takınılması gereken tavrı ve onlara benzeyen her yönü deliller ışığında anlatmış. Taklidin ne kadar kötü bir şey olduğunu bizlere anlatan güzide eserlerden biridir.
Sırat-ı Müstakim
Sırat-ı Müstakimİbn Teymiyye (Ahmed b. Abdulhalim el-Harrani) · Pınar Yayıncılık · 201479 okunma
Reklam
624 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
DOĞRU İNANCA HİCRET
İşitilen dinden vahyin indirdiği dine doğru bir hicret için okumak şarttır bu kitabı, sizin de doğru inancı edinme hakkınız vardır diye düşünüyorum, lütfen okuyun, baş ucu kitabınız olacağına şüphem yoktur. Muhabbetle dostlar.
Sırat-ı Müstakim
Sırat-ı Müstakimİbn Teymiyye (Ahmed b. Abdulhalim el-Harrani) · Pınar Yayıncılık · 201479 okunma
656 syf.
·
Puan vermedi
·
14 günde okudu
Nasıl bir din yaşıyorsun
Katolik hristiyanlar ve protestanlar arasındaki fark nedir biliyor musun? Katolikler Allah kitabı dışında papayı vekil,dinin ileri gelenlerini zat, geleneklerini de din kuralı haline getirdiler Protestanlar ise dinde sadece kutsal kitabı baz alırlar. Sencede şu an islam toplumunun bazı kesimlerinin içinde bulunduğu durumun aynısı değil mi ? Hadisi inkar edenler,sadece kurana bakarız diyen kesimler şu an islam toplumlarında görülen görüşlerden bazıları İbn i teymiye bu konulara değiniyor başka toplumlara benzememenin gereklerini anlatıyor Şeyhin şu sözü ile bitiriyorum İslamiyet ,peygamberimiz dışında bir zümreye bağlanmamız gerektiğini önünüze bir rivayet veya durum geldiğinde kuran,akıl ,hakikat ve doğruluk ile hareket etmemiz gerektiğini buyurur.(akıl sahiplerine)
Sırat-ı Mustakim
Sırat-ı Mustakimİbn Teymiyye (Ahmed b. Abdulhalim el-Harrani) · İtisam Yayınları · 202179 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.