Sissoylu Kuşatma Mistborn (Sissoylu) Serisi 2

9,3/10  (44 Oy) · 
63 okunma  · 
41 beğeni  · 
1.059 gösterim
Kötülük alt edildi; savaş ise henüz başlıyor.

İmkânsızı başardılar ve acımasız iktidarı bin yıl boyunca devam eden Tanrı benzeri varlığı ortadan kaldırdılar. Bu toprakların en kudretli Sissoylusu hâline gelen Vin ve ona âşık olan genç, idealist bir soylu olan Elend Venture, şimdi yıkık bir imparatorluğun külleri üzerine sağlam, yeni bir toplum inşa etmek zorunda.

Üç farklı ordunun kuşatması altında kaldıkları sırada, Vin ve Elend bu zorlu amaç için çalışmaya başlayalı çok kısa bir zaman olmuştu. Kuşatmanın demir yumruğu geride kalan her günle birlikte giderek daha da kapanırken, kadim bir efsane bir umut ışığı sunmaya başladı onlara. Efsanede bahsedilen Miraç Kuyusu'nun ne tür bir güç bahşettiği belli değil, hatta bu kuyunun gerçekten de var olup olmadığını bile kimse bilmiyor.

Belki de Lord Hükümdar'ı alt etmek işin en kolay tarafıydı. Lord Hükümdar'ın yıkılışı sonrasında ortaya çıkan gelişmelere rağmen hayatta kalabilmek hiç de kolay olmayabilir. Fantezi roman evreninin önemli yazarı Brandon Sanderson'dan harika bir yapıt…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  648
 • ISBN:
  9786055069469
 • Orijinal Adı:
  Mistborn: The Well Ascension
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Göktuğ Altuntaş 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · 28 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tek kelimeyle muazzamdı! Özellikle son 200 sayfasını soluksuz okudum. Vin'in ilk kitaptaki acemiliğinden bu kitapta evrilmesine son ana kadar şahit olmak harika bir histi. Hele o son kısımlar tadına doyulmaz aksiyon ve heyecan. Sanderson cezbetmeyi çok iyi başarıyor.

yssrnysyr 
16 Tem 2017 · Kitabı okudu · 45 günde · Beğendi · 9/10 puan

Son İmparatorluğu soluksuz okunuştum ancak ikinci kitapta karşılaşacağımız malum karakterlerin bulunmaması nedeniyle çok eksiklik çekeceğimi düşünmüştüm. Zaten bu eksiklikleri karakterlerin kendi içsel durumlarında da çektiklerini görebiliyoruz. Buna rağmen bazı şeyleri pek fazla aramadığımu söyleyebilirim. Kesinlikle muhteşemdi. Öyle ki yazar gene kendi kendine çıkmazlar oluşturmuş ve o çıkmazlardan gene kendini kurtarmayı başarmış. Muazzam

Sissoylu Kuşatma benzeri kitaplar

Gökhan 
 22 Şub 2016 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sissoylu - Kuşatma; toplamda 7 kitap olarak planlanan dünyada da fazlasıyla beğeni toplayan (Goodreads puanı 4.5) Sissoylu (Mistborn) Serisinin ikinci kitabı.

Bir fantastik kurgu hayranı olarak ilk kitap "Son İmparatorluk'u" ağzımın suları akarak okuduktan sonra merakla ikinci kitabı beklemeye başlamıştım ve nihayet yine aynı hazla okuyarak ikinci kitabı da bitirmiş bulunmaktayım. (Ne mutlu bizlere ki üçüncü kitabın (Çağların Kahramanı) kapağı bile hazırlanmış durumda kısa süre sonra ona da kavuşacağız.)

Spoiler vermemek adına konudan kısaca bahsedip, yazar ve kitap hakkındaki görüşlerime geçeyim.
İlk kitapta Hathsin Firarisi olarak tanınan kahramanımız Kelsier'in bir ekip kurarak bin yıldır hüküm süren acımasız Lord Hükümdar'ı devirme planlarını hayata geçirmesini okumuştuk. Kuşatma ise Son İmparatorluğun kaldığı yerden devam ediyor. Bin yıllık acımasız düzen alt edilmiştir ancak bu seferde Luthadel şehri üç farklı ordu tarafından kuşatma altına alınmıştır. Kahramanlarımız yeni bir düzen inşaa etmeye çalışırken bir yandan da kuşatma ile baş etmeye çalışmaktadır.

Bu arada yazarımız Brandon Sanderson için ayrı bir paragraf açmak isterim. Sanderson, birbirinin benzeri çok sayıda eserin olduğu fantastik kurgu türünde özgün kitaplarıyla ayrılabilen az sayıda ki yazarlardan biri. Kitaplarındaki muhteşem kurgu, yarattığı dünyalar, karakterlerin derinliği ve yağ gibi akıp giden anlatımıyla muazzam işler ortaya koyuyor. Sanderson şimdiden ilk göz ağrım olan Yüzüklerin Efendisi ile birlikte kitaplığımın en üst rafında yer almayı başardı.

Ayrıca, Akılçelen Kitaplara da bu kadar hacimli kitapları hatasıza yakın bastıkları için teşekkür etmek lazım.

Avernus 
24 Ara 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 9/10 puan

Kitabın kurgusu yine oldukça etkileyici, şaşırtmaya devam ediyor. Yazımı çok akıcı olmuş, daha yeni başladığımı düşünürken bitiverdi. Büyük ve leziz bir yemek yemiş gibi oldum, harikaydı.

Esma Tezgi 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 10/10 puan

İlk kitaptan sonra bazı şeylerin (bu "bazı" şeyleri okuyanlar bilir) eksikliğini hissederim sansam da ben hissetmedim açıkçası. İlk kitapla bu kitap arasında oldukça farklar vardı, ilk kitap belli bir amaca adanmış umudun yüksek olduğu ve asil yaşantısının doruklarda olduğu bir kitapken bu kitap tam zıddı idi, şehir kuşatma altında, kaos hakim ve umutsuzluk hüküm sürüyor. Ancak yazar iki kitap arasındaki bu farkı hiç hissettirmedi, ilk sayfadan son sayfaya kadar okuması oldukça zevkli ve dolu dolu idi. Özellikle son 200 sayfa kadarı çok güzeldi, hele o son sayfalar. Nasıl okuduğumu hiç bilmiyorum, pozisyonumu bile değiştiremeyecek kadar donmuş bir şekilde okudum!
Eğer fantastik kurgu seviyorsanız bu seriyi es geçmeyin, kurgusu, konusu ve kendine özgü büyü stili ile çok farklı ve güzel bir seri, bunu kaçırmayın ve mutlaka göz atın derim.

Ayrıntılı yorum için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...atma-sissoylu-2.html

angelsbooks 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 19 günde · 9/10 puan

Yarıdan sonra olaylar öyle heyecanlı hale geldi ki kitap bitiverdi! Bu yazar seri bitince okurlarının yüreğine indirecek sanırım. Her şey bitti derken size öyle bir çorba sunuyor ki işin içinden çıkılmıyor. Seri müthiş ilerliyor arkadaşlar. Fantastik ve epik fantastik kurguları seviyorsanız Brandon'ın kitapları, kitaplığınızın vazgeçilmezi olacaktır! 3. kitap için elleriniz kaşınacak!

Nazmiye Barut 
24 Oca 23:48 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sissoylu Kuşatma muhteşem bir devam kitabıydı.Son 200 sayfa beni benden aldı.Birinci kitap o kadar muhteşemdi ki genelde serilerde olduğu gibi ikinci kitabın biraz daha geride kalıcağını düşünmüştüm ama muhteşemdi.

e-zeki 
02 Nis 23:41 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitapta kaç kere ters köşeden gol yedim belli değil. Ciddiye almadan okumaya başladım ve faturası ağır oldu. Ve tabiki her zaman olduğu gibi çok akıcıydı.

Aydın 
03 Nis 2017 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 8/10 puan

İkinci kitabın ilk kitabın yanında sönük kalacağını düşünmüştüm. Ki aslında bu düşüncemde yanılmadım. Aslında bu durumun sorumlusu, ilk kitapta yapılan fedakarlığı (ilk kitabı okuyanlar bilir) gereğinden fazla yüceltmem olsa gerek... Yoksa kitap gayet entrika dolu ve sonu da ilk kitaptan daha etkileyiciydi bana göre.

İlk kitabı okuduktan sonra benim gibi "ilki gibi olmaz, tadında bırakayım" diye düşünerek bu seriyi bekletirseniz hata yaparsınız zira ben 3. kitaba başladım bile çoktan. Aynı hatayı bir kere daha tekrarlayamam.

BURAK KAHAN 
20 Nis 18:55 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitabın bu serisinde aklımızda oluşan bulmacaları yavaş yavaş öğrendiğimiz bir kitaptı savas ve aksiyona değinmektense,yazarın oluşturduğu dünyadaki oluşumları göz ardı etmemesi beni çok sevindirdi.Mutlaka bu seriyi okumalısınız

Kitaptan 19 Alıntı

Gökhan 
18 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Bazen, insanlar sadece onlara başka hiç bir seçenek sunulmamış olduğu için bir yoldan gitmekte kararlıymış gibi görünür."

Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 365 - Akılçelen Kitaplar)Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 365 - Akılçelen Kitaplar)
Selin İpek 
03 Mar 01:34 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Güzel kardeşim," dedi Breeze. "Sen Son İmparatorluk'taki en güçlü kralın kampına gittin ve onu tehdit mi ettin ?"
"Evet, ettim!"
"Dahiyane!"
"Biliyorum!"

Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 265 - Akılçelen Kitaplar)Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 265 - Akılçelen Kitaplar)
Gökhan 
19 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Bir adamın inancını belirleyen şey verdiği kayıplardır"

Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 428 - Akılçelen Kitaplar)Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 428 - Akılçelen Kitaplar)
angelsbooks 
14 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Kitap
"İyi adamlar efsane olamazlar," dedi Elend sessizce.
"İyi adamlar efsane olmaya gerek duymaz." Vin gözlerini açarak ona baktı. "Onlar her halükarda doğru olan şeyi yaparlar."

Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 44 - Akılçelen Kitaplar)Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 44 - Akılçelen Kitaplar)
angelsbooks 
18 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Kitap
İnsanların neleri unutabileceğini görseydiniz şaşırırdınız, diye düşünüyorum ben.

Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 75 - Akılçelen Kitaplar)Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 75 - Akılçelen Kitaplar)
Bolahenk 
 07 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ama deli bir adam bile başkalarınınkiler yerine kendi aklına, kendi tecrübelerine güvenmek zorunda değil midir?

Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 442 - Akılçelen kitabevi)Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 442 - Akılçelen kitabevi)
angelsbooks 
22 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Kitap
Ve insanoğlu korktuğu şeyden nefret eder.

Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 205 - Akılçelen Kitaplar)Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 205 - Akılçelen Kitaplar)
Gökhan 
18 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Özgürlük ve güvenliğin ikisini birden elde edemediğin zaman hangisini seçeceksin?"

Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 342 - Akılçelen Kitaplar)Sissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson (Sayfa 342 - Akılçelen Kitaplar)
Esma Tezgi 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Sadece siz onları anlamıyorsunuz diye başkalarının inançlarını küçümsemeyin Hanımım.

Sissoylu Kuşatma, Brandon SandersonSissoylu Kuşatma, Brandon Sanderson
2 /