Sistem Karşısında Gerçek Muhalefet Necip Fazıl Kısakürek ve Büyük Doğu

7,0/10  (1 Oy) · 
0 okunma  · 
1 beğeni  · 
19 gösterim
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  270
 • ISBN:
  9786055658038
 • Yayınevi:
  Rasyo yayınları
 • Kitabın Türü:
Emirhan Altun 
 03 May 19:08 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 7/10 puan

Ustad Necip Fazıl'ın SOL istibdatına karşı yazılarıyla,dergileriyle ve kitaplarıyla kalemini kullanarak nasıl direndigini ve Necip Fazıl'ın ömrü boyunca kalemi her daim bir silah gibi kullandığını görmekteyiz. Büyük Doğu dergisiyle başlayan Necip Fazıl'ın Batı'nın jönlerine değil Doğu'nun Muhammedlerine yönelmemiz önderimiz,rehberimiz hz.muhammed (s.a.v)'ın bizim için yol rehberimiz olmasını bizlere tebliğ etmektedir.Bugün de gazetecilerin, yazarların"Ülkede basın-yayın özgürlüğümüz yok"demesi bu kitabı okuduktan sonra bana fazla samimi gelmemektedir.Destek çıktıkları parti kuklası olan kesimin Üstada nasıl istibdat uyguladığını unutmaktadırlar. Şuna da değinmek istiyorum ki Üstadın Büyük Doğu hayali belki bugün belki de yarın gerçekleşecek bir ülküdür,Allah bizlere o günleri göstermeyi nasip etsin.......

Kitaptan 1 Alıntı

Necip Fazıl Kısakürek
İstanbul MTTB'de. 1 Ocak 1966, Cumartesi günü...
"MTTB salonunda, binlerce gencin büyük bir alaka ve heyecanla takip ettiği bir konferans veren Üstad Necip Fazıl Kısakürek, büyük tezahürat arasında aşağıdaki sözlerle konuşmasını bitirmiştir:
"Ayasofyayı artık önüne geçilemez bu sel açacaktır. Bekleyin gençler! Biraz daha rahmet yağsın... Sel yakındır'.."

Sistem Karşısında Gerçek Muhalefet, Suat Ak (Sayfa 169 - Rasyo Yayınları)Sistem Karşısında Gerçek Muhalefet, Suat Ak (Sayfa 169 - Rasyo Yayınları)