Siyah Hayatlar

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
380 gösterim
"Tiksinilecek derecede basit ve alçak insanoğlu... Hayvanlar bile bizden kat be kat daha yüce, buna kuşku yok. En azından onlar etrafa zarar vermeden ihtiyaçlarını karşılayıp ölüyorlar. Hepiniz aşağılık, namussuz insanlarsınız, acınası durumdasınız. Ben de öyleyim. Ama sizden biraz daha az alçağım, çünkü ne olduğumu biliyor ve kabullenebilecek yürekliliği gösterebiliyorum.

İnsanlığın zayıf ve iğrenç yanını fark ettikten, minik bir bebeğin bile oyuncağını ona getireceğini bildiği için planlı olarak ağladığını gördükten sonra, iç barıştan, samimiyetten nasıl söz edilebilir? Tüm bunlar deli saçması..."

Kitaptaki kahramanları gençler oluşturuyor. Toplumun sosyal yapısının karşıt katmanlarındaki bireylerin ilişkileri… çektikleri acılar, hüzünler, sarsan hayal kırıklıkları, mutluluklar, hazlar, yalnızlıklar, anne-baba ilişkileri, kavgalar, hayata dair ne varsa...

Farklı karakterdeki gençlerin özgün yansıması ustaca sunulurken, kahramanların psikolojik ve felsefi estetikle anlatımı ise çalışmaya ayrı bir renk katıyor.

Türkiye'nin en genç yazarı Özgün Özerk'in (1996) yepyeni bir tarzdaki çalışması gençler kadar şüphesiz yetişkinlerin de ilgisini çekecek.

Abm Yayınevimiz adeta yaşamı kucaklayan bu kitabı sunmaktan onur duyar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  308
 • ISBN:
  9786055171391
 • Yayınevi:
  Abm Yayınevi
 • Kitabın Türü: