Siyah Hayatlar

4,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
419 gösterim
"Tiksinilecek derecede basit ve alçak insanoğlu... Hayvanlar bile bizden kat be kat daha yüce, buna kuşku yok. En azından onlar etrafa zarar vermeden ihtiyaçlarını karşılayıp ölüyorlar. Hepiniz aşağılık, namussuz insanlarsınız, acınası durumdasınız. Ben de öyleyim. Ama sizden biraz daha az alçağım, çünkü ne olduğumu biliyor ve kabullenebilecek yürekliliği gösterebiliyorum.

İnsanlığın zayıf ve iğrenç yanını fark ettikten, minik bir bebeğin bile oyuncağını ona getireceğini bildiği için planlı olarak ağladığını gördükten sonra, iç barıştan, samimiyetten nasıl söz edilebilir? Tüm bunlar deli saçması..."

Kitaptaki kahramanları gençler oluşturuyor. Toplumun sosyal yapısının karşıt katmanlarındaki bireylerin ilişkileri… çektikleri acılar, hüzünler, sarsan hayal kırıklıkları, mutluluklar, hazlar, yalnızlıklar, anne-baba ilişkileri, kavgalar, hayata dair ne varsa...

Farklı karakterdeki gençlerin özgün yansıması ustaca sunulurken, kahramanların psikolojik ve felsefi estetikle anlatımı ise çalışmaya ayrı bir renk katıyor.

Türkiye'nin en genç yazarı Özgün Özerk'in (1996) yepyeni bir tarzdaki çalışması gençler kadar şüphesiz yetişkinlerin de ilgisini çekecek.

Abm Yayınevimiz adeta yaşamı kucaklayan bu kitabı sunmaktan onur duyar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  308
 • ISBN:
  9786055171391
 • Yayınevi:
  Abm Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Nesibe Bayam 
08 Tem 20:27 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Bazı kişiler vardır, kendi düşünceleri, kendi görüşleri, kendi zevkleri yoktur. Hatta kendileri bile yoktur. Herşeyleri toplumun bir kopyası halini almıştır... Zaten bu kişiler kendi benliklerini toplumun üzerine kurdukları için -çünkü tek başlarına var olamayacak kadar korkaklardır- topluma muhtaçlardır. Yalnız kalmak ise bu kimseler için en büyük kabustur.

Siyah Hayatlar, Özgün Özerk (Sayfa 35 - abm yayınevi)Siyah Hayatlar, Özgün Özerk (Sayfa 35 - abm yayınevi)