1000Kitap Logosu
Siyah Kuğu 1

Siyah Kuğu 1

Acı Sevgiden Beslenir

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET

Hakkında

565 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 16 saat
Adı
Siyah Kuğu 1
Alt başlık
Acı Sevgiden Beslenir
Basım
Türkçe · Türkiye · Epsilon Yayınları · Mart 2021 (İlk yayınlanma: Şubat 2017) · Karton kapak · 9786051732411
Ve kan sızıyor, bir kuğunun dinmeyen uğultusundan. Mumu üfleyip siyahıma karanlığını süren tanıdık dudakları gözlüyorum şimdi; boğazından dökülen her bir söz ayrı bir melodi. Bir ilâhi. Ya da ağıt. Ayırt edemiyorum artık. Gökyüzü aydınlık diye mi üzülüyorsunuz? Teninizi yakan güneşe gülümseyin. Çünkü karanlığın içindekileri bir kez gördüğünüzde, bir daha asla eskisi gibi olamazsınız.
Fiyatlar
fiyat bulunamadı

Okurlar

Kadın
% 97.0
Erkek
% 3.0
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
8.5
10 üzerinden
821 Puan · 92 İnceleme
568 syf.
·
1/10 puan
Yine satış düşünülerek çıkartılmış bir kitap daha. Kitap çok saçma ve sürekli mantık hataları ile ilerliyor. Yazım yanlışlarını saymıyorum bile. Koskoca Epsilon yayın evisin. Editörün ne iş yapıyor ? Biraz fikir alışverişi yapmaz mısın ? Wattpad hikayeleri gibi kötü çocuk iyi kız yer almakta. Bir wattpad klasiği bu. Basit bir kitap. Sevmedim olmadı.
Siyah Kuğu 1
8.5/10 · 2.040 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
565 syf.
·
3 günde
·
9/10 puan
Bu yağmurlar sizin için mi yağıyor, Nil?
"Sevmesinler seni. Sevemezler seni. Bilmezler seni sevmeyi, beceremezler." Beyza Aksoy adını duyduğumdan beri ilgimi çeken kitabıydı, Siyah Kuğu. Okumadan bile seveceğime emindim ve okuduktan sonra da bu fikrim değişmedi. Kitaba, verdiği havaya ve karakterlere bayıldım. Konusuna gelirsem, Nil Han adı gibi kısa ve öz bir kızdır. Ama bu yüzeyselliğin altında gizli bir sır yatmaktadır. Küçüklüğünde yaşadığı bir olay yüzünden hava olaylarını yönetebiliyordur. Kendini üzgün hissettiğinde havanın kontrolünü kaybedip yağmurlar yağdırıyordur. Tüm bunların yanı sıra uzun yıllardır kendisini farketmesini istediği biri vardır. Pamir Yelkıran. Nil'in tabiriyle ise Kalpkıran. Pamir'in hayatına bir şekilde dahil olmasıyla olaylar başlar. Pamir Yelkıran.. Beyza Aksoy karakterleri her zaman diğer karakterlerden farklı hissettiriyor bana. Hepsinin bana yakın gelen bir yanları oluyor. Kalbimizi kırmasına rağmen Nil'de ben de Yelkıran'dan vazgeçmedik. Siz de bu kitabı okumaktan vazgeçmeyin.
Siyah Kuğu 1
8.5/10 · 2.040 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
565 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Siyah Kuğu Kitap Yorumu
"Kalbimi ıslatırdım, eğer silebilseydim bu yağmurla bütün acımı." • Öncelikle kitabı okuyacak olanlara biraz bilgi vermem gerekiyor. Siyah Kuğu, Açık Yaralar ve Dikiş İzleri ve Gece Yarısı Resitali (henüz basılmadı) kitapları birbiriyle bağlantılı kitaplar. Hepsi Soyhan adlı şehirde geçiyor. Her kitapta bambaşka sırlar öğreniyoruz ve bu bütün sırlar Gece Yarısı Resitali 1-2'de açığa çıkacak. Siyah Kuğu'daki Pamir ve Nil karakterleri Açık Yaralar ve Dikiş İzleri kitabında yan karakter olarak karşımıza çıkıyor. Gece Yarısı Resitali'nde ise bütün karakterler toplanacak. Ayrıca Siyah Kuğu okumadan önce Açık Yaralar ve Dikiş İzleri okursanız Nil'in hayatı ile alakalı çok büyük spoiler yersiniz. Yazar olayları daha iyi anlamamız ve ufak ya da büyük spoiler yemememiz için kitaplarını şu sıraya bağlı olarak okumamızı istiyor: - Siyah Kuğu 1 - Siyah Kuğu 2, Ruh Kadehi - Açık Yaralar ve Dikiş İzleri 1 - Açık Yaralar ve Dikiş İzleri 2, Vernem Nidahen - Gece Yarısı Resitali 1 - Gece Yarısı Resitali 2 (Açık Yaralar ve Dikiş İzleri 2 ile Gece Yarısı Resitali kitapları henüz basılmadı.) • Konusu: Çocukluğunda yaşadığı bir olay yüzünden Nil Han doğaüstü bir yeteneğe sahiptir. Siyaha ve dansa aşık olan Nil'in en büyük zaafı ise 11 yıldır platonik olarak sevdiği Pamir Yelkıran'dır. 11 senedir sevdiği bu çocukla yolları bir şekilde kesişir ve olaylar başlar... • (Kitabı 2. okuyuşum ilk okuduğum zamana göre yorum yapacağım.) • Yorumum: Beyza Aksoy en sevdiğim yazarlardan biri ve bütün kitaplarını da kendisi gibi çok seviyorum. Bu kitabı 16-17 yazmış olduğu hâlde yazım dili çok güzel. Kitap su gibi akıp gidiyor hiç sıkılmıyorsunuz. Kitaptaki betimlemeler de çok güzel. Kitap bazen klişe ilerliyor fakat yazarın küçük yaşta yazdığı bir kitap olduğu için buna çok takılmadım. Ayrıca bütün kitaplarını okumuş biri olarak söyleyebilirim ki kendini çok geliştirmiş ve geliştirmeye de devam ediyor. İlk kitapta pek olay yok. Daha çok karakterlerin içsel savaşını vs. okuyoruz. Buna rağmen çok severek okudum ben. Bu da sanırım Beyza Aksoy yazdığı için. Onun kaleminden ne çıkarsa çıksın okurum. • Karakterlere gelecek olursam, Nil en sevdiğim karakter oldu. Yaşadıkları karşısında bu kadar güçlü durabilmesi çok güzel. Çok içime dokunan bir karakter oldu Nil. Pamir'e olan sevgisi, onun için yaptıkları ve Pamir'in bunların hiç birinden haberdar olmaması... Pamir kitabın ortasına kadar biraz soğuk bir karakterdi ama sonradan onu çok sevdim. Yan karakterlerden en sevdiğim ise Nisan ile Kaan oldu sanırım. Nisan'ın, ne olursa olsun Nil'in yanında olması çok güzeldi. • Bundan sonra her kahve içtiğimde, her yağmur yağdığında, her salep ve tarçın kokusu aldığımda aklıma kuşkusuz Siyah Kuğu kitabı gelecek :") • Bence mutlaka bir şans vermelisiniz. İlk kitabı sevmeseniz bile devam etmenizi öneririm çünkü 2. kitap bomba bir kitap. Hepinize keyifli okumalar!
Siyah Kuğu 1
8.5/10 · 2.040 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
568 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Nil Han, küçükken geçirdiği bir kaza sonucu psişik güçlere sahip olan, siyahı hayatının merkezine koyan ve Pamir’e 11 yıldır aşık olan Nil Han. Onun çevresinde dönen hikayede Nil’in Pamirle yakınlaşmalarını izliyoruz ama bu yakınlaşmalar Pamir’in düşmanlarını da Nil’in üzerine çekmeye başlıyor. İlk kitap fantastik olayların çok fazla olmadığı ama buram buram aşk kokan bir kitaptı. Hemen ikincisine başladım bile :))
Siyah Kuğu 1
8.5/10 · 2.040 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
568 syf.
Wattpad genç yazarlarımızdan bir kitap daha. Kitapta çokça mantık hatası ve yazım yanlışı var. Bu da okurken insanın şevkini düşürmesine neden oluyor. Wattpad uygulamasındaki bir çok kurgu gibi 'Iyi kız kötü erkek' klasiği yer almakta kitapta. Bir kitabı yarım bırakmayı sevmediğim ve boş vaktim olduğu için kitabı hemen bitirdim. Ancak bir Kafka, Ahmet Ümit gibi yazarları okuyan okurlar için çok basit gelebilecek bir kitap.
Siyah Kuğu 1
8.5/10 · 2.040 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.