Siyahın Öteki Yüzü

8,4/10  (8 Oy) · 
15 okunma  · 
6 beğeni  · 
421 gösterim
Siyah hep siyahtır. Bir yüzü de diğer yüzü de...

İki siyah bir araya gelirse ne olur peki? Geçmişi belirsiz, tüm insani duyguları elinden alınmış duygusuz bir kız…

Geçmişi karanlık, kalabalıklar içinde olan ama kimsesiz genç bir adam...

Birbirlerinin varlığından habersiz, siyahların içinde yaşayan bu iki insanın yolları bir şekilde kesişir. İkisi bir araya geldiği anda siyahların savaşı başlar ve ortada bir kazanan olmaz. Neden mi? Çünkü iki siyah bir araya gelirse birbirinin karanlığında kaybolur. Çözülmeye başlayan düğümler kördüğüm olur, fark etmeden siyahın öteki yüzüne geçerler.

Siyahın Öteki Yüzü klişeden uzak gerçek bir aşkı, aşkın çekim gücünü anlatan, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği simsiyah ve imkânsız bir aşkın hikâyesi...
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2016
 • Sayfa Sayısı:
  656
 • ISBN:
  9786059817370
 • Yayınevi:
  Agapi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sevgi Sertel 
11 Tem 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ve kitabım bitti. Lale Sarhan’ın okuduğum ikinci kitabı ve bu sefer çok farklı simsiyah bir aşk hikayesi :)

Ana karakterimiz Hande kimsesi olmayan oldukça farklı bir kişilik yapısına sahip, soğuk, gülmeyen, ağlayamayan, sinirli ve ruhu olmayan bir Kadın...
Tek tutkusu motoru ve tek giydiği kıyafet rengi siyah.. tıpkı olmayan siyah ruhu gibi. Taze doktor ve uzmanlığını alabilmesi için Hastanede asistanlık yapan bir çömez.

Diğer ana karakterimiz Kerem. Ailesi var ancak yok. Yalnız ve sevgisiz büyümüş, sevgiyi bilmeyen, sevgiye inanmayan ruhsuz bir Doktor.

Bu ikilinin yolları Amerika da bir barda tatsız bir şekilde kesişiyor.
Orada olan olaylardan sonra Hande yurda dönüp Hastanedeki Asistanlığına başlar ve Doktor Keremin asistanlarından biri olduğunu öğrendiğinde yaşadığı şok, sinir ve ikisinin atışmaları ile hikayemiz başlıyor.

Diğer yandan kimsesiz olan Hande nin peşindeki esrarengiz adamlar ve Hande yi sürekli takip etmeleri ve öldürmeye çalışmaları da kafaları iyice karıştırıyor.
Kim bu adamlar?
Kimsesiz bir Kadından ne istiyorlar?
İki karanlık ve sevgisiz ruhun birbirine patlamaları, ve diğer yandan esrarengiz adamlar ve Handenin geçmişi sır perdesi olarak öylece kaldı ilk kitap da.
Sanırım asıl bombaları Yazarımız ikinci kitabına bırakmış. Kitap yine olmayacak bir yerde bitti :) ve şimdi ikinci kitabı beklemek ayrı bir eziyet olacak ....
Ben severek okudum, aşk hikayeleri sevenlere tavsiye ediyorum.
Sevgili Lale Sarhan yüreğine – kalemine sağlık. Acil bekliyorum hikayenin asıl bomba kısmını :)
Başarıların daim olsun...