Siyahlı Kadın

6,2/10  (6 Oy) · 
20 okunma  · 
3 beğeni  · 
630 gösterim
Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan, ünlü İngiliz polisiye yazarı Susan Hill'in kitabı Siyahlı Kadın, Arthur Kipps'in genç bir avukatken başına gelenleri anlatıyor.

Noel arifesi gecesiydi. Arthur Kipps ve ailesi, şömine ateşinin başında toplanmış, hayalet hikâyeleri anlatarak eğleniyorlardı. Fakat bu eski geleneği canlandırmak için ısrar eden çocukların, Arthur'un herkesten gizlediği ve unutmaya çalıştığı trajik bir hikâyesi olduğundan haberleri yoktu. "Genç bir avukatken iş için İngiltere'nin ücra bir köşesine gönderilen Arthur Kipps, ıssız bataklıklar ortasındaki karanlık Eel Marsh Evi'nde geçirdiği korkunç günleri şimdiye dek kimseye anlatmadı. Ona kalsa anlatmak bir yana, yaşadıklarını anımsamak bile istemezdi ama zihninin derinliklerine sürgün ettiğini sandığı hikâye artık dile getirilmeyi talep ediyordu. Böylece Arthur, ruhunun kuytu köşelerine gizlenen şeytanları çıkarmak için Eel Marsh Evi'nin, evin yapayalnız ölen sahibi Alice Drablow'un ve onun korkunç sırrının hikâyesini yazmaya başladı.

Siyahlı Kadın, ünlü İngiliz polisiye yazarı Susan Hill'in usta kaleminden Gotik edebiyatın ölümsüzlüğüne şahitlik eden ürpertici, büyüleyici bir hayalet hikâyesi.

Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan, ünlü İngiliz polisiye yazarı Susan Hill'in kitabı Siyahlı Kadın, film versiyonuyla da Mart ayında seyircisiyle buluşuyor... Filmin başrollerinde Harry Potter serisinden tanıdığımız ünlü oyuncu Daniel Redcliff oynuyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9789750822049
 • Orijinal Adı:
  Women in Black
 • Çeviri:
  Erhun Yücesoy
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kerten kelebek 
01 Mar 17:34 · Kitabı okudu · 9 günde · Puan vermedi

Zevk alarak okuduğum bir kitaptı bazı yerlerde sanki gerilim filmi izliyormuşum gibi geldi.Bu kitabı gece okumayı tavsiye ederim gerçekten tüyler ürpertici bölümleri var.

Tuncay YILDIRIM 
29 Tem 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Etkileyici bir hayalet öyküsü. Sade bir dile sahip kitap gayet kısa, net ve çarpıcı.

Sultan SALGIN 
23 saat önce · Kitabı okudu · 10 günde · 3/10 puan

Drablow aile mezarlığıyla ilgili bir takım imalarda bulunduğunu hatırladım ve burasının,yıllar önce yaşamlarını yitiren ataların mezarlığı olduğunu tahmin ettim.Fakat eski kemiklerin dışında belli ki ortada pek bir şey kalmamaşıtı ve orada durup daha önce bana..

Kitaptan 5 Alıntı

Çoğu çocuk gibi ben de Tanrı inancı ile büyütülmüş, kiliseye devam etmiştim ve Hristiyan kilisesinin gelenek ve öğretilerinin iyi bir yaşam sürmek için muhtemelen en iyi rehber olduğuna hala inanmama rağmen, Tanrı'yı epey mesafeli bulmuş, sırf âdet yerine gelsin diye, saygı ve itaat hisleriyle dua etmiştim. Ama şimdi durum öyle değildi. Şimdi tutkuyla ve içimde yeni uyanan bir heves ve coşkuyla dua ediyordum. Şimdi iyi ve kötü güçlerin birbirleriyle çatışıp mücadele ettiğini ve bir insanın bu iki güçten birinin tarafında saf tutabileceğini anlıyordum.

Siyahlı Kadın, Susan HillSiyahlı Kadın, Susan Hill

Korkularıma yenik düşmüştüm ve hareket etmek bir yana, kararlı ve tutarlı düşünebilmeyi bile beceremiyorum. Fakat insanın sonsuza dek bir korku ve dehşet hali yaşayamayacağı gerçeğini de yavaş yavaş keşfediyordum. Kişi ya giderek daha korkunç ve kaygı verici olayların yaşanmasıyla birlikte ortaya çıkan hislerine yenik düşüp sonunda kaçar veya çıldırır ya da yavaş yavaş tedirginliğini ve korkularını yenip kendine daha hakim hale gelirdi.

Siyahlı Kadın, Susan HillSiyahlı Kadın, Susan Hill

Hissettiğim korku ve dehşet değil, bunaltıcı bir keder üzüntü, bir kayıp ve yoksunluk duygusu, had safhada bir umutsuzlukla içe geçmiş bir ıstırap ve kahırdı.

Siyahlı Kadın, Susan HillSiyahlı Kadın, Susan Hill

Normal dünyanın hâlâ tayin edilmiş seyrinde dönüp hareket ettiğini görüyor olmanın verdiği güvence ve iç rahatlığına o kadar ihtiyacım vardı ki.

Siyahlı Kadın, Susan HillSiyahlı Kadın, Susan Hill