Siyasetin Sefaleti

9,3/10  (10 Oy) · 
15 okunma  · 
7 beğeni  · 
485 gösterim
Türkiye'de politika, günlük heves ve halkın basit çıkarlarına göre siyaset yapmak, rüşvet, adam kayırma, devlet gelirinin yağmalanması, yeteneksiz insanların çok önemli mevkilere getirilmesi, tutarsızlıklar, laf ebeliği ile sürüpgitmektedir.

Acı ve açlık iyi birer öğretmendir ama bunlar da henüz halkta, "Yetti artık!" dedirtecek etkiyi sağlayamamıştır.

Siyasetin Sefaleti isimli bu kitap, Türkiye'nin son dört yılında olup bitenleri gözler önüne sermektedir. Hâlen yaşayanlar ile gelecek kuşakların da geçmişte Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde nelerin olup bittiğini öğrenebilmeleri için yazılmıştır. Herkes ve her şey gelip geçicidir, kitaplar hariç...
Onur Yiğit Çile 
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 9/10 puan

Elimdeki kitap 4. Baskı diğer baskılarda nasıl bilmiyorum ama İçindekiler kısmında Türkçe karakter sorunu var. Şimdi bu, bu kadar önemlimi diye sorulduğunda evet önemli kitabın görselliği açısından. Kitap daha çok mevcut dönem iktidar ve muhalefetleri eleştirme üzerine. Bu eleştirilere bakıldığında düşünüldüğünde ve objektif olarak ele alındığında Osman Pamukoğlu'nun haklılığını görebiliyorsunuz. Doğruları her zaman herkes kaldıramayabilir fanatik bir AKP'linin uzak durması gereken bir kitap çünkü söylenenler onların o naif! kalplerini kırabilir.

Kitaptan 9 Alıntı

Onur Yiğit Çile 
18 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Her kim ki, coşkulu bir yurtsever olarak vatanı ve ulusu için bir şey yapmadıysa, öldüğünde de hiç yaşamamış demektir

Siyasetin Sefaleti, Osman Pamukoğlu (Sayfa 184)Siyasetin Sefaleti, Osman Pamukoğlu (Sayfa 184)
Onur Yiğit Çile 
22 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Tecrübe, aynı şeyi yaşamış olsalar bile (ki herkes aynı yoğunlukta yaşamadı) onu yaşayan insanların kişilik ve zeka düzeyleri kadardır.

Siyasetin Sefaleti, Osman Pamukoğlu (Sayfa 308 - İnkılap Kitabevi)Siyasetin Sefaleti, Osman Pamukoğlu (Sayfa 308 - İnkılap Kitabevi)
Onur Yiğit Çile 
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Günlerden bir gün, Diyojen'e bir yurttaşı selam verir. Diyojen selamı almaz ve onu görmemezliğe gelir. Adam gider, Diyojen'in yolunu keser ve selamını neden almadığını sorar; Diyojen'in cevabı hazırdır: "Böyle acı çekerek yaşayan ve kurtulmak için hiçbir şey yapmayan birine selam yok!" - Diyojen'in selam vermediği insanlardan olmamak üzere

Siyasetin Sefaleti, Osman Pamukoğlu (Sayfa 10 - İnkılap)Siyasetin Sefaleti, Osman Pamukoğlu (Sayfa 10 - İnkılap)